اجتماعیاخبار خراسان رضویسلامت و بهداشت

افزایش روند بستری بیماران مبتلا به کرونا /82 بیمار در بخش‌های مراقبت ویژه بستری هستند

مسئول کمیته رسانه و اطلاع‌رسانی کووید ۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: روند افزایشی بستری بیماران مبتلا به کرونا در مناطق زیر پوشش این دانشگاه و استان خراسان رضوی همچنان ادامه دارد.

به گزارش رسانه خراسان بزرگ، دکتر محمد پهلوان اظهار کرد: روند افزایشی بستری بیماران مبتلا به کرونا در مناطق زیر پوشش این دانشگاه و استان خراسان رضوی همچنان ادامه دارد. 

مسئول کمیته رسانه و اطلاع‌رسانی کووید ۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه در 24 ساعت گذشته 118 بیمار مبتلا و یا مشکوک به کرونا در مراکز درمانی زیر پوشش این دانشگاه بستری شدند بیان‌ کرد: د رحال حاضر 311 بیمار مبتلا به کرونا و یا مشکوک به کرونا در مراکز درمانی زیر پوشش دانشگاه بستری هستند که 82 بیمار در بخش‌های مراقبت ویژه بستری هستند.

وی با اشاره به اینکه روند مراجعه به مراکز سرپایی نیز افزایش محسوسی داشته است گفت: بهترین راهکار برای پیشگیری از ورود به موج جدید کرونا، رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و تکمیل واکسیناسیون است.

پهلوان با بیان اینکه تمامی سطوح خدمات رسانی در حوزه‌های بهداشت و درمان برای خدمات رسانی به بیماران در آمادگی کامل هستند تصریح کرد: ویروس اومیکرون قدرت انتقال و انتشار بالایی دارد و بهترین راهکار برای پیشگیری از ابتلا به آن رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، حفظ فاصله اجتماعی، استفاده از ماسک و تکمیل واکسیناسیون است.

مسئول کمیته رسانه و اطلاع‌رسانی کووید ۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه پس از 5 تا شش ماه از زمان دریافت دز دوم واکسن، میزان ایمنی بدن نسبت به ویروس کووید-19 کاهش می‌یابد تصریح کرد: تمامی گروه‌های سنی بالای 18 سال که سه ماه از زمان دز دوم واکسن آن‌ها گذشته، لازم است نسبت به دریافت دز سوم و حفظ ایمنی بدن در برابر کرونا اقدام کنند.

وی تاکید کرد: در صورت بروز علائم شبیه به سرماخوردگی، افراد برای بررسی بیشتر می‌توانند به مراکز سطح یک که شامل مراکز خدمات جامع سلامت و درمانگاه‌ها هستند مراجعه نمایند و از حضور مستقیم در بیمارستان‌ها خودداری کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا