اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

افزایش اختیار شهرداران مناطق قطعی است

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- شهردار مشهد گفت: افزایش اختیار شهرداران مناطق این کلانشهر قطعی است، بنابراین این موضوع به صورت لایحه به شورای اسلامی شهر ارائه می‌شود.

سید عبدالله ارجائی روز یکشنبه در نشست شورای معاونان شهرداری مشهد افزود: این طرح پس از تصویب ابتدا به مدت یک تا دو سال به‌ شکل آزمایشی اجرا خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: با افزایش اختیار شهرداران مناطق هر کدام نقش یک شهردار را ایفا خواهند کرد و شهر به‌جای یک شهردار، ۱۴ شهردار یا تصمیم‌گیرنده خواهد داشت.

شهردار مشهد اضافه کرد: با افزایش اختیارات شهرداران مناطق، معاونت‌ها به عنوان پشتیبان عمل خواهند کرد و این کار باعث خواهد شد تا ستاد بر تصمیم‌گیری تمرکز داشته باشد.

ارجائی گفت: در مجموع با این اقدام به دنبال کوتاه کردن فاصله تصمیم تا اجرا هستیم ، هرچه فاصله تصمیم‌گیری‌ها تا اجرایی شدن آنها کوتاه‌تر باشد، رضایت‌مندی مردم بیشتر خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به برنامه‌ریزی‌ها برای استقبال از بهار ١۴٠١، افزود: طبق برآوردها، بهار پر زائری را در پیش خواهیم داشت، لذا باید برنامه‌ریزی برای خدمات‌رسانی مناسب به زائران حضرت رضا(ع) در ایام نوروز در حوزه مدیریت شهری انجام شود.

شهردار مشهد تاکید کرد: تامین توقفگاه خودرو برای ایام نوروز ضروری است که معاونت عمران و سازمان ترافیک شهرداری مشهد هماهنگی‌های لازم را باید در این خصوص انجام دهند.

ارجائی افزود: لایحه حمایت از پاکبانان باید هرچه سریع‌تر تدوین و به شورای اسلامی شهر ارائه شود.

وی افزود: با توجه به نزدیک‌شدن به روزهای پایانی سال رسیدگی به نیروهای انسانی به ویژه حوزه کارگری نیز مورد توجه معاونت‌های مربوطه قرار دارد.

کلانشهر سه و نیم میلیون نفری مشهد دارای ١٣ منطقه شهری است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا