اجتماعیاخبار خراسان رضویسلامت و بهداشت

افتتاح مرکز خدمات جامع روستایی در شترک/ تشویق به ماسک زدن به جای محدودیت اجتماعات

مرکز خدمات جامع روستایی شترک با حضور فرماندار مشهد افتتاح شد.

به گزارش رسانه خراسان بزرگ، صبح امروز محسن داوری با حضور در روستای شترک ، مرکز خدمات جامع روستایی را افتتاح کرد.

فرماندار مشهد ضمن آرزوی توفیق برای خدمتگزاران نظام جمهوری اسلامی و همچنین عرض تبریک به مناسب میلاد حضرت علی علیه السلام و همچنین عرض تسلیت به مناسبت شهادت بانوی اسوه استقامت حضرت زینب سلام الله علیها، اظهار کرد برای من باعث افتخار است که با مدیران جهادی همکار شده ام.

وی افزود: ما دو نعمت داریم که وقتی از دستشان می‌دهیم متوجه اهمیتشان می‌شویم، یکی امنیت و دیگری سلامت است.

داوری ادامه داد: ما در ایام کرونا دیدیم که پزشکان ما همچون ایام دفاع مقدس باز هم اقدامات جهادی خود را تکرار کردند و برای حفظ جان انسان‌ها از جانشان گذشتند.

فرماندار مشهد تصریح کرد: ما باید به جای اینکه اجتماعات را محدود کنیم ، مردم را به زدن ماسک تشویق کنیم!

داوری همچنین با اشاره به نیاز حضور مستمر مسولین در روستاها گفت: بایستی یافته هایمان را بیشتر کنیم تا هزینه‌ها را کاهش دهیم.

گفتنی است؛ مرکز خدمات جامع سلامت روستایی قازقان با زیر بنای 525 متر مربع و با هزینه‌ای بیش از 25 میلیارد ریال در راستای گسترش خدمات بهداشتی و درمانی و توسعه عدالت در سلامت ساخته و تجهیز شده است.

این مرکز بیش از 7 هزار و 500 نفر از ساکنان مناطق روستایی را تحت پوشش خدمات بهداشتی و درمانی قرار می‌دهد.

دو خانه بهداشت شیر حصار و شترک  تحت پوشش مرکز خدمات جامع سلامت شترک هستند و  ارایه خدمات توسط 11پرسنل بهداشتی شامل پزشک، ماما، کارشناس بهداشت، دارویار و بهورز انجام می شود.

روستاییان ساکن در مناطق تحت پوشش مرکز شترک از خدمات ویزیت پزشک ،پرستاری و دارویی، مراقبت مادر و کودک ، مراقبت گروه‌های سنی ، واکسیناسیون ، بهداشت محیط ، مبارزه با بیماریها  بهره مند می شوند.

در شرایط کرونا نیز  این مرکز امکاناتی در راستای غربالگری و تست کرونا و واکسیناسیون ارائه می نمید که تاثیر مثبتی در کنترل و پیشگیری از کرونا دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا