اخبار خراسان رضویخراسان رضوی

اعلام ویژه برنامه‌های حرم امام رضا(ع) در ماه مبارک رمضان


به گزارش رسانه خراسان بزرگ، حجت‌الاسلام حسین شریعتی‌نژاد اظهار کرد: با آغاز ماه مبارک رمضان ویژه برنامه‌های فرهنگی و مذهبی متعددی برای زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی تدارک دیده شده است که از روز جمعه ۱۲ فروردین ماه آغاز می‌شود.

معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی با بیان اینکه ویژه برنامه‌های فرهنگی، قرآنی، مذهبی و معارفی حرم مطهر رضوی با محوریت رواق امام خمینی (ره) تدارک دیده شده است، افزود: مراسم استقبال از ماه مبارک رمضان با شعار «تعالی معنویت، پیشران گام دوم انقلاب» روز جمعه ۱۲ فروردین ماه در رواق امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.

وی گفت: این مراسم از ساعت ۱۷ با جمع‌خوانی قرآنی گروه نور الرضا (ع) آغاز می‌شود و با شعرخوانی حسین مؤدب و اجرای سرود توسط گروه «گلدسته‌های حرم» ادامه پیدا می‌کند.

حجت‌الاسلام شریعتی‌نژاد بیان کرد: سخنران ویژه این مراسم آیت‌الله کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران است و همخوانی اسماء الحسنی، مناجات‌خوانی و ابتهال خوانی توسط هادی الهی و خانچی پایان بخش این مراسم خواهد بود.

معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی با تاکید بر اینکه ویژه برنامه‌های معارفی مختلفی از جمله سخنرانی وعاظ برجسته کشوری در طول ماه مبارک رمضان پیش‌بینی شده است، افزود: هر روز بعد از اقامه نماز ظهر و عصر در دهه اول، دهه دوم و دهه سوم به ترتیب حجت الاسلام سید محمود مدنی بجستانی، آیت‌الله کازرونی و حجت‌الاسلام محمد باقر فرزانه در حرم امام رئوف به ایراد سخنرانی خواهند پرداخت.

وی اظهار کرد: ویژه برنامه معارفی دیگری برای شب‌های ماه مبارک رمضان با حضور سخنرانان حرم مطهر رضوی از جمله حجت‌الاسلام راشد یزدی، ملکی، شریعتی تبار، حیدری کاشانی، واعظ شهیدی، اسلامی‌فر و فرازی نیا در بارگاه ملکوتی حضرت شمس الشموس (ع) برنامه‌ریزی شده که بعد از نماز مغرب و عشاء ساعت ۱۸ و ۴۰ دقیقه برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام شریعتی‌نژاد افزود: یکی از ویژه برنامه‌های فرهنگی و تبلیغی شاخص این بارگاه ملکوتی در شب‌های ماه مبارک رمضان، برنامه «درس‌هایی از قرآن» با حضور حجت‌الاسلام قرائتی است که این ویژه برنامه از ساعت ۲۱ آغاز می‌شود و به مدت یک ساعت ادامه دارد.

معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی با بیان این مطلب که در ایام ماه میهمانی خدا هر روز بعد از نماز ظهر و عصر از ساعت ۱۳ در ایوان مقصوره مسجد گوهرشاد جلسه تفسیر قرآن کریم با حضور تولیت آستان قدس رضوی برگزار می‌شود، اظهار کرد: علاوه بر این، مراسم مناجات خوانی شب‌های ماه مبارک از ساعت ۲۳ به مدت یک ساعت در این مکان نورانی اجرا می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در مفاتیح الجنان برای ماه مبارک رمضان اعمال بسیاری بیان شده که عمل به آن‌ها موجب تعالی روح انسان می‌شود، تاکید کرد: یکی از این اعمال قرائت دعای افتتاح است که همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان هر شب از ساعت ۲۰ و ۲۰ دقیقه به مدت ۴۰ دقیقه با نوای مداحان حرم مطهر رضوی در حرم مطهر قرائت خواهد شد.

حجت‌الاسلام شریعتی‌نژاد با تاکید بر اینکه هر ساله مراسم مناجات‌خوانی در شب‌های ماه مبارک رمضان با حضور مداحان برجسته کشورمان در بارگاه ملکوتی امام رضا (ع) با استقبال بی‌نظیر زائران و مجاوران در رواق امام خمینی (ره) برگزار می‌شود، افزود: امسال نیز محمود کریمی مداح برجسته کشور همانند سال‌های گذشته از ساعت ۲۴ در شب‌های ماه مبارک رمضان به مناجات‌خوانی می‌پردازد.

منبع : خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا