اخبار خراسان رضویخراسان رضوی

اعزام نخستین کاروان زیارتی زائران حج تمتع خراسان رضوی


به گزارش رسانه خراسان بزرگ، عباس خدا شناس اظهار کرد: نخستین کاروان زیارتی زائران حج تمتع خراسان رضوی سال ۱۴۰۱ با ۱۲۰ زائر از خراسان رضوی و ۱۴۰ زائر از خراسان شمالی، امروز – پنجشنبه، ۲۶ خردادماه – با پروازهای مشهد به جده عربستان اعزام شدند.

مدیر روابط عمومی حج و زیارت خراسان رضوی بیان کرد: طی این پروازها هزار و ۱۶۵ زائر در قالب ۱۰ کاروان مدینه بعد از خراسان رضوی و ۳۲۷ زائر در قالب سه کاروان مدینه بعد از استان خراسان شمالی از فرودگاه بین المللی شهید هاشمی‌نژاد مشهد راهی جده خواهند شد.

وی گفت: امسال اعزام ۴۶ کاروان زیارتی استان‌های سه گانه خراسان در قالب ۲۳ پرواز رفت از فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد شامل ۴۰ کاروان از خراسان رضوی، پنج کاروان از خراسان شمالی و یک کاروان از خراسان جنوبی انجام خواهد شد که سایر پروازهای خراسان جنوبی از فرودگاه بیرجند انجام می‌شود؛ از این میزان پرواز ۱۷ پرواز مربوط به اعزام کاروان‌های مدینه قبل و ۶ پرواز مربوط به کاروان‌های مدینه بعد است.

خداشناس افزود: امسال ۳۹ هزار و ۶۵۰ زائر حج تمتع از کشور به سرزمین وحی مشرف می‌شوند که بیش از ۱۲ درصد آن را زائران خراسان رضوی تشکیل می‌دهند.خراسان رضوی با اختلاف ۱۶۰ زائر بعد از استان تهران بیشترین شمار زائران سرزمین وحی را به خود اختصاص داده است.

منبع : خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا