اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

استاندار خراسان رضوی: همه کلاسهای آموزشی در سال جدید باید حضوری برپا شوند

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- استاندار خراسان رضوی گفت: تمام مراکز آموزشی از ابتدای سال جدید و تقویم تحصیلی آینده ملزم به برپایی کلاس‌های حضوری هستند و خارج از این چهارچوب تخلف محسوب می‌شود.

به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، یعقوبعلی نظری در جلسه استانی ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا افزود: اوج‌گیری مرحله ششم ویروس کرونا با کمترین عوارض در خراسان رضوی مدیریت شد و امیدواریم تا در آینده با کاهش عوارض این ویروس، بازگشت به زندگی عادی میسر شود.

او ادامه داد: تمام اقدام‌های پیشگیرانه و کنترلی باید حول محور ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در استان انجام گیرد و مسوولان مربوطه با دبیرخانه ستاد هماهنگ باشند تا از تعدد نظارت‌ها جلوگیری شود.

استاندار خراسان رضوی در ادامه گفت: امسال ممنوعیت و محدودیتی برای ورود زائران به استان خراسان رضوی وجود ندارد اما رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و انجام واکسیناسیون باید مد نظر قرار گیرد و  تمام بخش‌ها باید آمادگی لازم را در این خصوص داشته باشند.

وی بر ضرورت تشدید اقدامات بهداشتی تاکید و عنوان کرد: کنترل‌ها و نظارت‌ها مخصوصا در اقامتگاه‌ها و مراکز زائر پذیر گسترده‌تر اعمال شود.

استاندار خراسان رضوی همچنین در نشست با اعضای هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی مشهد  با اشاره به اقدامات صورت گرفته در مقابله با ویروس کرونا افزود: اقداماتی باید اجرا شود تا ضمن جلوگیری از گسترش ویروس کرونا، به جامعه  التهاب و اضطراب وارد نکند.

نظری با اشاره به اینکه در هر بخشی اگر عقب ماندگی وجود دارد، باید هرچه سریعتر جبران شود عنوان کرد:  احداث بیمارستان در حاشیه شهر، موجب توزیع عادلانه تر امکانات بهداشتی در این شهر خواهد شد.

وی با اشاره به اجرای پروژه‌های توسعه‌ای در استان گفت: باید در جذب اعتبارات ملی، دستگاه‌های استانی فعال‌تر عمل کرده و عقب ماندگی‌ها را جبران کنند.

استاندار خراسان رضوی به ضرورت ساماندهی حوزه زائر درمانی گفت: دانشگاه علوم پزشکی با همکاری اداره کل میراث فرهنگ باید این ظرفیت موجود را در این زمینه را شناسایی و نسبت به ساماندهی این حوزه تلاش کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا