اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

استاندار خراسان رضوی: نسخه بازآفرینی محلات باید متناسب با مناطق باشد

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- استاندار خراسان رضوی گفت: برای برون‌رفت از مشکلات کنونی و بازآفرینی محلات حاشیه شهر، باید با نگاهی جامع، نسخه متناسب با هر منطقه را مد نظر قرار داد.

به گزارش روز پنجشنبه استانداری خراسان رضوی، یعقوبعلی نظری در نشست بازآفرینی محلات هدف شهرهای مشهد، نیشابور و سبزوار افزود: در ابتدای امر رویکرد خارج کردن محلات حاشیه شهر از حالت موجود در سطح کشور باید معین و مشخص باشد و برای حل موضوعات و تسریع در امور به یک راهبرد و رویکرد متمرکز نیاز است که اگر مفاهمه مشترکی در سطح ملی و استانی وجود داشته باشد ریل گذاری درستی نیز صورت خواهد گرفت.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در برخی از محلات حاشیه شهرهای استان ابراز کرد: برای برون رفت محلات هدف از شرایط موجود حتما باید نگاه جامعی داشته باشیم.

استاندار خراسان رضوی ادامه داد: اگر زیرساخت‌های خدماتی در حاشیه شهر فراهم باشد در کنار آن می‌توان اقدامات ویژه و فوق العاده از جمله بازپروری را نیز دنبال کرد.

نظری اضافه کرد: در خصوص سلسله اقدامات فرهنگی در محلات هدف بازآفرینی رابطه بین مدرسه، خانواده و مسجد بسیار حائز اهمیت است.

در ادامه این نشست علی آقامحمدی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گزارشی از اقدامات انجام شده در حوزه بازآفرینی شهری و هماهنگی‌های لازم بین دستگاه‌های متولی را ارائه کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا