اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

استاندار خراسان رضوی: مدارس و دانشگاه‌ها به فعالیت عادی خود ادامه خواهند داد

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- استاندار خراسان رضوی گفت: رییس جمهوری در نشست ستاد ملی کرونا بر ادامه فعالیت عادی مدارس، دانشگاه‌ها و همه بخش‌های آموزشی با رعایت پروتکل‌های مربوط تاکید و ابراز کرد که هیچ دلیلی برای برگزاری غیرحضوری کلاس‌ها و امتحانات وجود ندارد.

به گزارش روز یکشنبه استانداری خراسان رضوی، یعقوبعلی نظری در نشست ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای استان افزود: همه باید دُز سوم واکسن کرونا را تزریق کنند و هرچقدر نسبت به انجام آن اقدام شود به همان میزان درصد ابتلا به اومیکرون نیز کاهش پیدا خواهد کرد و امیدواریم روند کاهشی فعلی ابتلا به این بیماری ادامه پیدا کند و شاهد تداوم سلامت جامعه باشیم.

وی با تاکید بر اینکه رعایت پروتکل‌های بهداشتی همچنان الزامی است، گفت: به شرط رعایت پروتکل‌های بهداشتی، ملزم به این هستیم که زندگی عادی خود را داشته باشیم فلذا مردم باید در همه جا نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی حساس بوده و مسوولان هم کاملا نسبت به این موضوع اهتمام جدی داشته باشند.

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه در این خصوص کنترل مرزهای هوایی و زمینی باید مورد توجه قرار داشته باشد، افزود: مسوولان مربوط باید اطمینان داشته باشند که فردی آلوده وارد کشور نمی‌شود.

در حال حاضر حدود ۳۱۵ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های خراسان رضوی بستری هستند. از بین ۳۳ شهرستان خراسان رضوی ۲ شهر از نظر کرونا در وضعیت زرد و بقیه در وضعیت آبی قرار دارند.
به گزارش رسانه خراسان بزرگ از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تا ظهر دیروز شنبه ۱۸ دی ماه ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۷۰۱ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۱۶۸ نفر از آنها بستری شدند و مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۶ میلیون و ۲۰۴ هزار و ۹۲۵ نفر رسید. طی ۲۴ ساعت گذشته، ۲۶ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۳۱ هزار و ۸۴۷ نفر رسید.

تا کنون ۶ میلیون ۵۰ هزار و ۴۸۳ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند و یک هزار و ۸۸۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند. ۶۰ میلیون و ۶۶ هزار و ۲۵ نفر دُز اول، ۵۲ میلیون و ۵۲۶ هزار و ۶۴۱ نفر دُز دوم و ۹ میلیون و ۸۴۱ هزار و ۵۵۳ نفر، دُز سوم واکسن کرونا را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۱۲۲ میلیون و ۴۳۴ هزار و ۲۱۹ دُز رسید.

همچنین در شبانه روز گذشته ۴۵۱ هزار و ۷۹۵ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است. “پاندمی کرونا” در سطح جهان ۳۰۳ میلیون و ۹۴۵ هزار و ۴۶۷ نفر را بیمار کرده و جان پنج میلیون و ۴۹۹ هزار و ۰۱۶ نفر را گرفته است. ۲۵۸ میلیون و ۳۸۵ هزار و ۱۶۴ نفر از افراد مبتلا به ویروس کرونا هم تاکنون در سطح جهان درمان شده‌اند. آمریکا در این میان با ۶۰ میلیون و ۴۶۴ هزار و ۴۲۶ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ و همچنین ۸۵۸ هزار و ۳۴۶ قربانی ویروس کرونا، بیشترین آمار ابتلا و تلفات ناشی از پاندمی کرونا را در جهان به خود اختصاص داده است. پس از آمریکا کشورهای هند، برزیل و انگلیس بیشترین شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا را دارند.

ایران بر اساس آخرین آمارهای رسمی از لیست جدول ۱۰ کشوری که بیشترین جمعیت مبتلایان به کرونا در میان کشورهای جهان دارد حذف شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا