اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

استاندار خراسان رضوی: رسانه‌ها مردم را به دریافت دز سوم واکسن کرونا تشویق کنند

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- استاندار خراسان رضوی گفت: رسانه‌ها و صدا و سیما با برنامه‌های خود، همگان را به دریافت دز سوم واکسن کرونا تشویق و ترغیب کنند.

یعقوبعلی نظری شنبه شب در نشست ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا افزود: در این استان با وضعیت حاد از نظر شیوع کرونا روبرو نیستیم اما دقت‌های لازم را باید مد نظر داشته باشیم تا این ویروس مدیریت شود.

وی ادامه داد: ضریب آمادگی‌ها باید به تناسب نزدیک شدن به اوج شیوع این ویروس افزایش یابد و اطلاعات لازم برای تصمیم گیری به روز شده و به ستاد استانی ارائه شود.

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه قرنطینه‌ها و مراقبت‌ها حائز اهمیت است گفت: اگر محدودیت را برای ناقلان این ویروس در نظر بگیریم، به محدودیت‌های کلی مجبور نخواهیم شد.

وی افزود: ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در شهرستان مشهد باید فعال باشد و مباحث مربوطه منتقل شود تا تصمیم گیری‌ها از نظر اجرایی موفق تر شود.

نظری با بیان اینکه تاکید ما بر محدودیت‌های نقطه‌ای و هوشمند است ادامه داد: به رغم اینکه شیوع اومیکرون زیاد شده و وارد موج ششم شیوع کرونا شده‌ایم، راهکار برای جلوگیری از این امر تعطیلی گسترده نیست بلکه باید محدودیت‌های هوشمند اعمال کنیم.

وی با تاکید بر اینکه مکان‌هایی که دچار تخلف و عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی شوند تعطیل خواهند شد گفت: ستاد مربوط به حرم مطهر رضوی باید بیشتر فعال شود تا ضمن زیارت و برخورداری از معنویت، مدیون سلامت مردم نشویم.

استاندار خراسان رضوی افزود: برای تجمع در اماکن مسقف مجوز ۳۰ درصد ظرفیت و برای حداکثر یک ساعت و نیم صادر خواهد شد.

وی ادامه داد: تزریق واکسن به افراد ۹ تا ۱۲ ساله نیز باید با رضایت والدین و هماهنگی‌های آموزش و پرورش دنبال شود.

هم اکنون از ۳۳ شهرستان خراسان رضوی، شهر مشهد و ۲ شهرستان دیگر استان از نظر شیوع کرونا در وضعیت نارنجی، ۱۳ شهرستان در وضعیت زرد و بقیه در وضعیت آبی قرار دارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا