اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

استاندار خراسان رضوی درگذشت آیت‌الله ایازی را تسلیت گفت

مشهد-رسانه خراسان بزرگ- استاندار خراسان رضوی با انتشار پیامی درگذشت آیت‌الله “سید محمدرضا ایازی” که سالها به عنوان استاد درس خارج حوزه علمیه خراسان فعالیت می‌کرد و همچنین امام جماعت حرم مطهر رضوی بود را تسلیت گفت.

به گزارش روز یکشنبه استانداری خراسان رضوی، یعقوبعلی نظری در این پیام آورده است: اکنون مردم مشهد و خراسان رضوی عالمی را از دست داده‌اند که ۸۰ سال عمر شریف خود را به کسب دانش و ترویج زکات علم اختصاص داد.

وی بیان کرد: آیت‌الله  ایازی، استاد درس خارج حوزه علمیه خراسان که سال‌های متمادی از عمر پربرکت خود را به تحصیل علوم دینی در حوزه‌های علمیه مشهد و نجف گذرانده بود،  به ملکوت اعلی پیوست و خیل شاگردان خویش را در این اندوه بی پایان تنها گذاشت.

استاندار خراسان رضوی افزود: اینجانب به عنوان نماینده دولت مردمی در استان  رحلت آن فقیه عالیقدر را به محضر امام زمان(عج)، ثامن الحجج(ع)، رهبر معظم انقلاب، علمای گرانقدر حوزه علمیه و مردم شریف ایران اسلامی تسلیت گفته و از خداوند متعال صبر و اجر را برای خانواده و بازماندگان آن عالم جلیل القدر را مسئلت دارم.

مرحوم آیت الله ایازی سال ۱۳۲۰ در روستای دهبار طرقبه متولد شد و ۲۰ اسفند ماه سال جاری دعوت حق را لبیک گفت.

آن مرحوم سالهای متمادی از عمر خود را به تحصیل علوم دینی در حوزه های علمیه مشهد و نجف گذراند. از استادان ایشان به حضرات آیات امام خمینی (ره)، خویی، حکیم، میلانی، شیخ هاشم قزوینی، فلسفی، میرزا جواد آقا تهرانی، مروارید و سیستانی می توان اشاره کرد.

وی در طول حیات خود، شاگردان زیادی را در حوزه علمیه خراسان پرورش داد و سالها به عنوان امام جماعت در حرم مطهر رضوی در خدمت زائران و مجاوران آن امام همام بود.

حوزه علمیه خراسان با هزار و ۲۰۰ سال قدمت و حدود ۴۰ هزار طلبه در حال آموزش در ۱۵۲ مدرسه علمیه تحت نظر ۲ هزار استاد، پس از حوزه علمیه قم دومین مرکز حوزوی ایران است. هم‌اکنون بیش از ۴۰ جلسه درس خارج و ۴۰۰ جلسه درس سطوح عالی در حوزه علمیه خراسان برقرار است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا