اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

استاندار خراسان رضوی: خدمت در مشهد بُعد جهانی دارد

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- استاندار خراسان رضوی گفت: کار و خدمت‌رسانی در مشهد مقدس دارای جنبه‌های استانی، ملی و جهانی است و فعالیت در این شهر به منزله خدمت به مسلمانان جهان است.

یعقوبعلی نظری روز چهارشنبه در آیین معارفه سرپرست فرمانداری مشهد افزود: ما باید از ظرفیت معنوی مشهد به بهترین شکل ممکن استفاده کنیم و اقدامات خود را با این ظرفیت عملیاتی کنیم.
وی گفت: متأسفانه تاکنون نتوانسته‌ ایم به‌خوبی از ظرفیت معنوی مشهدالرضا استفاده کنیم و شرمنده امام رضا(ع) و زائران آن بزرگوار هستیم.

او بیان کرد: شهر امام رضا(ع) نباید حاشیه نشین داشته باشد، همه مسوولان و در راس آنها رهبر معظم انقلاب اسلامی در این زمینه دغدغه دارند و رفع این مشکل، نیازمند انسجام، هدفمندی و تصمیم درست و قاطع است.

استاندار خراسان رضوی گفت: اگر همجواری فرمانداری با استانداری، مشکلاتی را برای فرمانداری ایجاد کرده، مصمم  هستیم تا آنرا به جایگاه اصلی خود کنیم.

نظری با بیان اینکه مشهد نعمات زیادی دارد، اظهار کرد: مشهد مشکلات جدی دارد که بنا داریم با همراهی بخش خصوصی و دستگاه هایی که مستقیم به حوزه معیشت و اقتصاد متصل هستند، جبهه و نهضتی اقتصادی برای حل مشکلات این بخش در استان راه‌اندازی کنیم.

استاندار خراسان رضوی با تاکید بر اینکه دستگاههای دولتی و گروه های مردمی همه همراه و فعال هستند، گفت: ذخایر ما به لحاظ مواد غذایی مطمئن و آرامبخش است و همه دستگاهها نیز مراقب هستند تا در این بخش دچار کمبود و نوسان نشویم.
وی ادامه داد: دستگاه ها بدون توجه به نفع و سود و ضرر، به فکر انجام وظایف خود هستند که همه به واسطه وجود حضرت رضا(ع) روی داده است و ورود و مشارکت سرمایه گذاران خارجی در استان نیز ریشه در عشق و علاقه آنان به حضرت ثامن الحجج (ع) دارد که آنان را به این شهر کشانده است.

نظری به انتصاب مدیران در این استان اشاره کرد و گفت: در جابه جایی ها، بر وظیفه شناسی تمرکز داریم و ملاک اصلی در انتخاب افراد همین مساله است، و داشتن نگاه انقلابی و تکلیف‌مداری به کرسی مدیریت، موجب می شود که مدیر نگاه شخصی به صندلی مدیریت نداشته باشد.  

وی گفت: بعد از نگاه انقلابی، داشتن جرات و جسارت اهمیت زیادی دارد، چرا که لازمه تحقق نگاه انقلابی است، چرا که اعتقاد به فرد جهت داده و جرات وی را به حرکت وامی دارد و مدیران نباید تحت تاثیر عملیات روانی دشمن تغییر جهت پیدا کرده و یا دچار سستی در حرکت شوند که چنین نقیصه ای در مدیریت انقلابی جایی ندارد و در کنار شاخصه های اصلی ذکر شده، مدیر باید تجربه مدیریت موفق داشته باشد.

استاندار خراسان رضوی همچنین گفت: مهمترین ابزار بهره مندی از وجود امام رضا(ع) زیارت است، زیارت هم برای دلدادگان و زایران داخلی و خارجی و هم مجاوران حضرت باید آسان، سریع و ارزان شود و نباید زائران در مشهد، دچار سختی و گرانی شوند، چرا که این در شان حضرت امام رضا (ع) نیست، لذا مساله زیارت در اولویت کاری ما خواهد بود.

نظری با تاکید بر اینکه فرماندار مشهد باید این مساله را در اولویت کاری خود قرار دهد، گفت: اگر این مساله حل شود بسیاری از مشکلات و آسیبهای اجتماعی ما به واسطه زیارت کاهش پیدا می کند و خانواده ها قرار یافته و آرام می شوند.

استاندار خراسان رضوی افزود: شورای عالی زیارت که با حضور رییس جمهوری و جمعی از وزیران در مشهد برگزار شد برکات زیادی داشته است و متعاقب آن اکنون تسهیل زیارت آغاز شده است.

وی به نتایج مثبت سفر اخیر وزیر راه و شهرسازی به استان اشاره کرد و گفت: امام رضا(ع) باید نقطه کانونی همه موضوعات از جمله مسائل شهرسازی باشد، مشهد از توازن لازم در این موضوع برخوردار نیست و توافقات اثرگذاری با سفر مسوولان ملی به مشهد در این زمینه انجام شده است.

نماینده عالی دولت در خراسان رضوی گفت: بدون شک نمایندگان مشهد در مجلس شورای اسلامی در خصوص فرماندار نظراتی داشتند اما با همه بزرگواری حمایت کردند و در نهایت با اعتقاد خودشان عمل کردند، تفاوت ایده و عقاید نمایندگان مجلس را اختلاف نمی‌بینیم و از امروز فرماندار مشهد با هویتی انقلابی، این سمت را بر عهده می گیرند که از زحمات سرپرست سابق فرمانداری مشهد سپاسگزاری می کنیم.

توجه به مساله حاشیه نشینی و زیارت در مشهد 

سرپرست جدید فرمانداری مشهد نیز در سخنانی، جلب اعتماد استاندار خراسان رضوی برای خدمت در شهر امام رضا(ع) را در طلوع ۴۴ سالگی انقلاب اسلامی افتخاری برای خود خواند و گفت: توجه به بحث حاشیه نشینی و توانمندسازی این قشر به عنوان اولویت کاری در کنار برنامه ریزی برای موضوع آب و محیط زیست، بافت پیرامون حرم مطهر رضوی، آسیب های اجتماعی و پیگیری مطالبات مختلف شهرستان و تسهیل در امر زیارت ارزان مورد اهتمام فرمانداری خواهد بود.

محسن داوری بر لزوم بهره‌گیری از همه ظرفیت ها در اجرای این برنامه ها تاکید کرد و گفت: در شهر امام رضا(ع)، مدیران و خادمان باید در تراز آن امام همام باشند، لذا بر خود فرض می‌دانم که با به کارگیری مدیران ولایتمدار، لایق، متعهد و متخصص با استفاده از ظرفیت همه اقشار جامعه به خصوص جوانان خلاق، دانشگاهیان، حوزویان، فرهنگیان و دیگر اقشار در راستای آبادانی این شهرستان گام بردارم که امید است با عنایت خاصه حضرت رضا (ع) و حمایت همه مسوولان به خصوص نماینده ولی فقیه در استان، استاندار، تولیت آستان قدس رضوی، نمایندگان مشهد در مجلس شورای اسلامی و دیگر اقشار، این توفیق حاصل گردد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا