اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

استاندار خراسان رضوی: جذب کامل بودجه امسال شرط اختصاص اعتبارات جدید است 

مشهد-رسانه خراسان بزرگ- استاندار خراسان رضوی گفت: اعتبارات جدید از محل بودجه سال ۱۴۰۱ فقط در صورتی اختصاص می یابد که دستگاههای اجرایی اعتبارات امسال خود را به طور کامل جذب کرده باشند.

یعقوبعلی نظری روز شنبه در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه خراسان رضوی، دبیر این شورا را مکلف کرد که فهرست دستگاههای اجرایی در استان که بودجه سال ۱۴۰۰ را به صورت کامل جذب نکرده‌اند، تهیه کند.

وی اظهار داشت: نحوه جذب اعتبارات توسط دستگاههای اجرایی تا ریال آخر آن نظارت خواهد شد و تا زمانی که این جذب به طور کامل انجام نشود، اعتبارات جدید به آنها اختصاص نخواهد یافت. 

نظری با تاکید بر اهمیت فعالیتهای مربوط به شورای برنامه ریزی و توسعه خراسان رضوی اضافه کرد: هر موضوعی که نیاز به مصوبه این شورا دارد، باید قبل از آن کاملا کارشناسی و چکش‌کاری کامل روی آن انجام شود و فقط برای تایید نهایی در این شورا مطرح شود. 

استاندار خراسان رضوی به اولویتهای استان در سال ۱۴۰۱ اشاره و بیان کرد: در خصوص جذب بودجه سال آینده استان برای پروژه های اولویت دار برنامه ریزی شود و زمان بندی لازم برای تحقق به موقع آن انجام گیرد.

نظری اضافه کرد: در وهله نخست باید تلاش کرد امور جاری در خراسان رضوی به نحو احسنت انجام گیرد تا شاهد التهاب در جامعه نباشیم، پاسخگویی‌های دستگاه های اجرایی به مردم در مباحث مختلفی مانند بازار، تامین امنیت و کرونا، به صورت روان و آسان انجام گیرد.

وی اظهار داشت: باید تلاش کرد جریان اقتصادی خراسان رضوی را از حالت فعلی به حالت جهشی درآورد، همه رویکردها و اهداف در آن مشخص باشد و در سال آینده مرحله به مرحله از اهداف محقق شود و اصلاحات لازم حین حرکت انجام گیرد.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به اهمیت امور زیربنایی و پروژه های زیرساختی در استان گفت: لازم است در این حوزه به یک مفاهمه مشترک بین همه دستگاه ها و بخشهای مختلف برسیم، انسجام اجرایی در صورتی محقق می شود که همه دستگاه ها به صورت یک جبهه منسجم عمل کنند.

نظری اظهار داشت: پروژه هایی در خراسان رضوی در حال اجراست که تامین منابع مالی آنها از محل ویژه ای در حال پیگیری است که اجرای آنها از سال ۱۴۰۱ دنبال خواهد شد.

وی با اشاره به سفر رییس جمهوری به خراسان رضوی و ظرفیتهای ایجاد شده بعد از آن در استان گفت: راهبرد و پروژه های استان و زمان بندی برای اجرای آنها تعیین شده است و بعد از سفر هیات دولت، همه دستگاه های اجرایی به صورت منسجم و عملیاتی اهداف را محقق خواهند کرد.

وی ادامه داد: بودجه استانی و منابع مالی از محل سفر رییس جمهوری برای اجرا یا تکمیل پروژه های خراسان رضوی کاملا مشخص است اما ضعف کلی مربوط به جذب منابع ملی در استان است که باید پروژه های مربوط به این موضوع فهرست شده و دستگاه اجرایی مربوطه مکلف شود تا از سال ۱۴۰۱ جذب کامل منابع ملی برای پروژه های مورد نظر را پیگیری کرده و آن را به نتیجه برساند. 

استاندار خراسان رضوی گفت: پروژه های ملی نباید معطل منابع استانی بمانند بلکه باید تلاش شود، منابع مالی آنها از محل موارد خاص تامین گردد و عملیات اجرایی آنها ادامه یابد.

وی تاکید کرد: لازم است، همه پروژه ها و موضوعات اولویت دار خراسان رضوی که باید ظرف سه سال آینده به نتیجه برسد و منابع آنها از محل سفر استانی رییس جمهوری تامین گردد، فهرست بندی شده و دستگاههای اجرایی پیگیر جذب اعتبارات بویژه اعتبارات ملی آنها باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا