اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

استاندار خراسان رضوی: انقلاب اسلامی زمینه درخشش زنان را فراهم کرد

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- استاندار خراسان رضوی گفت: به برکت نهضت امام خمینی (ره) و استقرار نظام اسلامی زمینه و فرصت برای درخشش زنان در جامعه فراهم شد.

یعقوبعلی نظری روز چهارشنبه در جمع بانوان مدیر استان خراسان رضوی افزود: پیش از انقلاب فضای جامعه برای حضور زنان آسیب زا، نامناسب و خطرناک بود.

وی ادامه داد: فراهم شدن زمینه و فضای سالم برای حضور زنان در جامعه را مدیون نهضت و اندیشه امام خمینی (ره) و انقلاب اسلامی هستیم. بعد از انقلاب، اندیشه محصور بودن زنان در خانه و محدود بودن آنان و همچنین اندیشه بی بند و باری زنان در جامعه کنار گذاشته شد و این از هنرنمایی امام راحل بود.

استاندار خراسان رضوی گفت: تنفس در فضای مقدس اسلامی نعمت بزرگ است، شرایطی که این نظام برای همه و بخصوص زنان فراهم کرده است یک نعمت الهی است و شکر این نعمت لازم است. زندگی در نظام مقدس اسلامی را باید قدر بدانیم و از این هدیه الهی پاسداری کنیم.

وی افزود: بانوان ثابت کردند در عین حال که قدرت و توان اعمال مدیریت در جامعه دارند، مدیریت خانواده و تربیت فرزندان را نیز به عنوان یک واحد اجتماعی انجام می‌دهند.
در این نشست طرح “کتاب خاتون” رونمایی شد.

طرح “کتاب خاتون” با محوریت ارائه بسته های مطالعاتی و سیر خواندن ویژه بانوان و مادران خراسان رضوی تا پایان امسال در تمامی کتابخانه های عمومی این استان به همت اداره کل کتابخانه های عمومی و با همکاری دفتر امور بانوان و خانواده استانداری خراسان رضوی اجرا می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا