اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

استاندار خراسان رضوی:بیمارستانها در وضعیت قرمز کرونا آماده باش کامل باشند

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- استاندار خراسان رضوی گفت: با بروز وضعیت قرمز کرونایی در مشهد بیمارستان‌ها و درمانگاه‌ها به صورت صد درصد آماده باش باشند چرا که نتیجه این آمادگی، پاسخگویی و درمان به موقع به بیماران خواهد بود.

به گزارش روز چهارشنبه استانداری خراسان رضوی، یعقوبعلی نظری در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در این استان افزود: متاسفانه وارد شرایطی خاص شده ایم و در بخشهای مختلف متناسب با این شرایط مدیریت صورت خواهد گرفت.
وی ادامه افزود: در بخش اول رعایت بهداشت، گسترش مسایل بهداشتی و تبلیغ آن حائز اهمیت است از این رو کمیته‌های مربوطه و اصناف، ضریب دقت و هوشیاری را به شدت افزایش دهند تا میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی ارتقا یابد همچنین ضرورت دارد با استفاده از رسانه‌ها، تبلیغات محیطی و پیامک، مردم را هوشیار کنیم تا مسایل بهداشتی را رعایت کنند.
استاندار خراسان رضوی تاکید کرد: در مناطق قرمز و نارنجی فعالیت مدارس کاملا غیرحضوری است همچنین در مناطقی که شرایط آنها زرد است به محض دیدن یک فرد، معلم و دانش آموز، وضعیت مدرسه و کلاس بررسی شود و در صورت شیوع، بلافاصله باید تعطیلی اعمال شود.
نظری در ارتباط با نحوه برگزاری تجمعات افزود: در مکان‌هایی که بناست تجمعی برگزار شود مدت زمان یک ساعت و ۳۰ دقیقه و با ظرفیت ۲۵ درصد فعالیت مجاز خواهد بود ضمن این که افراد باید واکسن زده باشند و فاصله گذاری اجتماعی اعمال شده باشد.
وی دوباره بر رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در بخش اصناف تاکید کرد و ادامه داد: ستاد اختصاصی اصناف در مشهد باید برگزار شود تا ضریب رعایت پروتکل‌های بهداشتی در این بخش افزایش پیدا کند.
استاندار خراسان رضوی همچنین به حوزه فعالیت رستوران‌ها اشاره کرد و گفت: رستوران‌ها در وضعیت قرمز و نارنجی باید به شکل بیرون بر خدمات دهند و در مناطق زرد هم شرط فعالیت، افزایش ضریب مراقبت است.
نظری افزود: سیاست کشور تعطیلی در شرایط کرونا نیست چرا که مدعی هستیم مصون سازی بالایی با واکسیناسیون صورت گرفته است و بنابر این مکلف و ملزم به محدودیت‌های هوشمند مرحله به مرحله در همه بخش‌ها هستیم.

دانشگاه علوم پزشکی مشهد با ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در کلانشهر مشهد و ۱۵ شهرستان دیگر خراسان رضوی، ۸۰ درصد از جمعیت ۶ میلیون و ۸۷۰ هزار نفری این استان را زیر پوشش دارد. 
ارائه خدمات بهداشتی و درمان به جمعیت ۱۷ شهرستان دیگر این استان بر عهده دانشگاه‌های علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه و دانشکده‌های پزشکی نیشابور و تربت‌جام است.

بنا بر آخرین اعلام مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ۵۰ تن بر اثر ابتلا به کرونا فوت کردند و مجموع جانباختگان به ۱۳۲ هزار و ۵۰۴ تن رسید همچنین براساس معیارهای قطعی تشخیصی ۳۵ هزار و ۷۰ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی و هزار و ۷۴۰ نفر از آنها بستری شدند.

همچنین تا کنون ۶۰ میلیون و ۸۳۸ هزار و ۱۰۶ دُز اول، ۵۴ میلیون و ۱۸۹ هزار و ۱۹۳ دُز دوم و ۱۷ میلیون و ۶۹۸ هزار و ۶  دُز سوم واکسن کرونا تزریق شده است و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۱۳۲ میلیون و ۷۲۵ هزار و ۳۰۵ دُز رسیده است.

طی شبانه روز گذشته نیز ۵۲۳ هزار و ۱۲ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.

مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۶ میلیون و ۴۰۸ هزار و ۲۴۴ نفر رسید.

تا کنون ۴۴ میلیون و ۸۸۶ هزار و ۶۳۴ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا