اخبار خراسان رضویاستان‌ها > سراسری

از کاهش قیمت ۴۵۰۰ قلم کالا تا سرمایه‌گذاری در معادن کشور

استانها – رسانه خراسان بزرگ -خبرنگاران رسانه خراسان بزرگ هفتم اسفند ماه نسبت به پوشش رویدادها و تولید محتوا اقدام کردند که از مهمترین آنها می‌توان به سفر رییس دفتر بازرسی نهاد ریاست جمهوری به مازندران، کاهش قیمت ۴۵۰۰ قلم کالا، تدوین سند جامع اعتکاف، سرمایه گذاری در معادن و بازنگری در طرح‌های هادی روستایی اشاره کرد.

به گزارش گروه اخبار استانهای رسانه خراسان بزرگ، امروز خبرنگاران رسانه خراسان بزرگ در استانهای مختلف سوژه های مهمی را به عنوان مطالبات مردم و در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی پیگیری کردند که “پویایی واحدهای فولادی هرمزگان با حمایت های دولت سیزدهم”، “صیادان مازندرانی در حسرت تورهای پر از ماهی”، “امیدواری گلستانی‌ها به همت دولت برای تکمیل سد نرماب چهل چای مینودشت”، “گاوخانه، نمایی از حاشیه‌ پرچالش در اراک” و “کردستان و یک فرودگاه بدون پرواز”  از جمله این گزارش‌ها بود.

امروز گروه استانها هم در گزارشی به بیان آخرین وضعیت شیوع ویروس کرونا در ایران پرداخت که در مقدمه این گزارش آمده است: شواهد نشان می‌دهد که موج ششم کرونا در کشور تا حدودی کنترل شده به طوری که بستری‌های ناشی از این بیماری در ۱۷ استان کاهش یافته و به گفته وزیر بهداشت، با تلاش کادر درمان سویه اومیکرون را با قربانیان کمتر تا حدودی رد کرده‌ایم.

این گروه همچنین در گزارش دیگری با عنوان استمرار حضور مسوولان در استان‌ها برای رصد و رفع مشکلات مردم، به بررسی سفرهای مسئولان به استانهای سراسر کشور پرداختند. حضور میدانی برای پیشبرد امور از جمله محورهای این گزارش است.

رییس دفتر بازرسی نهاد ریاست جمهوری و نماینده رئیس‌جمهور در مبارزه با فساد هم که از روز گذشته به مازنداران سفر کرده است در بازدید از سواحل نوشهر تاکید کرد که سازه‌ها در حریم ۶۰ متری ساحل باید کامل تخریب شوند. 

از کاهش قیمت ۴۵۰۰ قلم کالا تا سرمایه‌گذاری در معادن کشور

سخنگوی هیات رییسه مجلس خبرگان رهبری در قم نیز خبر داد که اجلاسیه نهم مجلس خبرگان رهبری ۱۷ و ۱۸ اسفندماه جاری برگزار می‌شود. آیت الله سید احمد خاتمی در جمع خبرنگاران افزود: سخنرانی رییس مجلس خبرگان رهبری، انجام مراسم تحلیف منتخبان جدید میان دوره ای مجلس خبرگان، ۱۶ نطق پیش از دستور، انتخاب کمیته ۵ نفره برای تنظیم و پیشنهاد محورهای بیانیه پایانی، سخنرانی رییس جمهوری و دیدار حضوری با مقام معظم رهبری مهمترین دستورهای این اجلاسیه است.

همچنین امروز معاون وزیر صمت در بوشهر اعلام کرد که قیمت ۴۵۰۰ قلم کالا تا ۶۵ درصد کاهش یافته است. عباس تابش اضافه کرد: برای ملموس شدن نتایج مثبت اجرای طرح الزام کارخانه و واحدهای تولیدی به درج قیمت تولید کننده به جای قیمت مصرف کننده روی کالا برای عموم مردم، لیست کالاهایی که قیمت آنها کاهش یافته در اختیار خبرنگاران قرار خواهد گرفت.

از ارومیه هم خبر رسید که ۲۲۷ کارگاه غیرمتمرکز فرش‌بافی در آذربایجان‌غربی فعال است. رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی در این ارتباط گفت: ۱۹ هزار نفر قالیباف در این استان از خدمات بیمه تامین اجتماعی و بیمه صندوق اجتماعی کشاورزی، روستایی و عشایری استفاده می کنند.

مرکز رسانه خراسان بزرگ در تبریز نیز به نقل از ناظر گمرکات آذربایجان شرقی و مدیرکل گمرک این شهر اعلام کرد که صادرات از گمرکات آذربایجان شرقی ۴۲درصد افزایش یافت. به گفته لیلی اورنگی امسال ۲میلیون و ۲۵۵ هزار تن کالا بین گمرکات آذربایجان شرقی و کشورهای جهان مبادله شد.

از کاهش قیمت ۴۵۰۰ قلم کالا تا سرمایه‌گذاری در معادن کشور

همچنین رییس ستاد مرکزی اعتکاف در ارومیه گفت که سند جامع اعتکاف در کشور تدوین می شود. حجت الاسلام والمسلمین سیدعلیرضا تکیه ای تاکید کرد: انتظار داریم که همه ائمه جمعه و سازمان های مردم نهاد ما را در این امر یاری کنند.

امسال۴۰ هزار تن گندم برای ارتقای کیفیت آرد و نان استان سمنان تامین شد. این عنوان خبری بود که مرکز رسانه خراسان بزرگ در سمنان به نقل از مدیرکل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان سمنان منتشر کرد.  محمدباقر منوچهری یادآور شد: براساس برنامه حمل ابلاغی از سوی شرکت بازرگانی دولتی ایران، آرد کیفی برای نقاط مختلف کشور تامین می‌شود.

سرپرست اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی هم اعلام کرد که سرمایه‌گذاری ۵۰۲ میلیارد ریالی در معادن استان مرکزی محقق شد. علی جودکی خاطرنشان کرد: ۱۳ پروانه اکتشاف و ۱۴ گواهی کشف نیز امسال در این استان صادر شد.

از کاهش قیمت ۴۵۰۰ قلم کالا تا سرمایه‌گذاری در معادن کشور

مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد نیز به خبرنگار رسانه خراسان بزرگ در گچساران خبر داد که ۴۰۰ تن سهمیه جدید کود شیمیایی به کهگیلویه و بویراحمد اختصاص یافت. سیدعلی لاهوتی اضافه کرد: این میزان نهاده کشاورزی کود یارانه ای به دلیل بارش های خوب امسال و درخواست بهره برداران خارج از سهمیه تعیین شده با تلاش  شرکت خدمات حمایتی کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد اختصاص یافته است.

همچنین مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران گفت که بیش از ۱۵۰ هزار تهرانی در طرح ملی مسکن، شهر را اشتباه انتخاب کردند. خلیل محبت خواه توضیح داد: شهروندان تهرانی در حال حاضر مجاز به انتخاب پنج شهر از جمله پرند، پاکدشت، رباط کریم، هشتگرد و ایوانکی هستند.

مدیرکل راهداری ایلام هم در گفت وگو با رسانه خراسان بزرگ خبر داد که ۳۸۹ هزار مسافر امسال از مرز مهران تردد کردند. نورالله دلخواه افزود: این‌ مدت (ابتدای سال تا پایان بهمن)  ۱۷۳ هزار و ۵۸۳ نفر اتباع ایرانی و بیش از ۵۵ هزار از اتباع خارجی از طریق مرز مهران وارد کشور شده اند. همچنین در این مدت ۶۲ هزار و ۷۲۴ نفر ایرانی و ۹۷ هزار و ۸۶۳ نفر از اتباع خارجی از طریق مرز بین المللی مهران از کشور خارج شده اند.

از کاهش قیمت ۴۵۰۰ قلم کالا تا سرمایه‌گذاری در معادن کشور

مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان نیز گفت که سبدهای معیشتی اهدایی برنامه جهانی غذا در فنوج سیستان و بلوچستان توزیع شد. علیرضا میربهاء الدین اضافه کرد: ارزش هر بسته توزیع شده ۱۱ میلیون و ۸۰۰ هزار ریال بود. بسته های غذایی شامل برنج، روغن، چای، کنسرو لوبیا، کنسرو تن ماهی، لوبیا چیتی، عدس، شکر، قند و نمک بود.

امروز همچنین مدیر امور آب و فاضلاب قصرشیرین اعلام کرد که ۱۹ میلیارد تومان برای ساماندهی وضعیت آب شرب روستایی قصرشیرین اختصاص یافت. بهزاد صیدمرادی یادآور شد: با اختصاص این میزان اعتبار وضعیت آب شرب ۳۸ روستای این شهرستان مرزی اصلاح و بهینه سازی می‌شود

دفتر رسانه خراسان بزرگ در گنبدکاووس هم به نقل از رییس کل دادگستری گلستان خبر داد که ۹ هزار هکتار از مساحت پارک ملی گلستان سنددار شد. به گفته حیدر آسیایی، حدنگاری ۱۱ هزار هکتار دیگر از این عرصه‌ها هم تمام شده و تا اواخر اسفند امسال سند تک برگی آن به نام سازمان محیط زیست صادر می‌شود.

از کاهش قیمت ۴۵۰۰ قلم کالا تا سرمایه‌گذاری در معادن کشور

رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه نیز گفت که بیش از ۸ هزار رأی جایگزین حبس امسال در دادگستری کرمانشاه صادر شد. پرویز توسلی‌زاده خاطرنشان کرد: مجازات‌های جایگزین حبس بر اساس قانون مجازات اسلامی شامل دوره مراقبت، خدمات عمومی رایگان، جزای نقدی روزانه و محرومیت از حقوق اجتماعی است.

۵۷درصد طرح‌های هادی روستایی در لرستان بازنگری شد. این عنوان خبری بود که مرکز رسانه خراسان بزرگ در خرم‌آباد به نقل از مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی لرستان آن را منتشر کرد. به گفته پویا تابعی، طرح هادی برای یکهزار و ۵۶۹ روستای بالای ۲۰ خانوار استان تهیه و تا پارسال، ۶۳۸ طرح بازنگری شده است.

همچنین امروز مدیر عامل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان به رسانه خراسان بزرگ گفت که ۹۶۰ هکتار چغندر قند بهاره در کشت  صنعت مغان کاشته می‌شود. اسدالله محسن زاده خاطرنشان کرد: با هدف کاهش وابستگی به واردات شکر و تأمین نیازهای داخلی و همچنین به منظور بهره‌برداری هر چه بهتر از امکانات آب، زمین و بهبود معیشت کشاورزان منطقه بخشی از اراضی شرکت بصورت مشارکتی در اختیار چغندرکاران منطقه قرار داده شده و بر این اساس بذور منوژرم مورد نیاز نیز تامین شده است.

از کاهش قیمت ۴۵۰۰ قلم کالا تا سرمایه‌گذاری در معادن کشور

مدیر تعاون روستایی استان مرکزی هم گفت که یک هزار تن میوه شب عید برای توزیع در استان مرکزی تامین شد. حسین هاشمی یادآور شد: ۶۰۰ تن پرتقال از شمال کشور و ۳۰۰ تن سیب درختی در ارومیه برای توزیع در طرح توزیع میوه شب عید به استان مرکزی وارد و در سردخانه‌های شهرستان اراک و ساوه ذخیره سازی شد.

رییس هیات مدیره انجمن صنفی دفاتر مسافرتی استان خراسان رضوی نیز از افتتاح دومین مرکز صدور روادید کشور در مشهد خبر داد.  سعید ولی زاده افزود: این مرکز روند صدور روادید کشورهای عضو اتحادیه اروپا (شینگن) و سایر کشورهای جهان را پیگیری و عملیاتی می کند.

امروز همچنین مرکز رسانه خراسان بزرگ در کرج به نقل از مدیر زندان رجایی شهر اعلام کرد که امسال ۱۹ محکوم به قصاص در زندان رجایی شهر کرج بخشیده شدند. الله کرم عزیزی یادآور شد: واحد مددکاری زندان رجایی شهر با شناسایی خیرین و نیکوکاران درون و برون سازمانی و استمداد از آنان شرایط اخذ رضایت از اولیای دم برای محکومین به قصاصی که بیش از ۱۰ سال در حبس بودند را فراهم کردند.

از کاهش قیمت ۴۵۰۰ قلم کالا تا سرمایه‌گذاری در معادن کشور

مدیرکل زندان های فارس هم خبر داد که یک هزار و ۳۷۸ زندانی فارس با جلب رضایت شاکیان آزاد شدند. اسحاق ابراهیمی اضافه کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون با همت مددکاران و کمک خیرین زمینه آزادی ۲۳۲ زندانی جرائم عمد از زندان های استان فراهم شده است.

مدیرستاد دیه همدان عنوان نیز کرد که ۷۰ زندانی جرائم غیرعمد تا پایان سال آزاد می‌شوند. یدالله روحانی منش افزود: پرونده ۲۰ زندانی جرائم غیر عمد این استان تکمیل شده و به زودی آنها به آغوش خانواده بازمی گردند.

همچنین معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان‌غربی عنوان کرد که آب پشت ۱۰ سد آذربایجان‌غربی کمتر از زمان مشابه سال گذشته است. جواد محمدی یادآور شد: بیشترین کاهش آب در این دوره مربوط به سد ماکو بوده که حدود ۶۳ درصد کاهش داشته است.

از کاهش قیمت ۴۵۰۰ قلم کالا تا سرمایه‌گذاری در معادن کشور

دفتر رسانه خراسان بزرگ در شاهرود هم به نقل از رییس اداره منابع‌ طبیعی و آبخیزداری میامی گفت که سند مالکیت ۸۵۰ هزار هکتار اراضی ملی میامی صادر شد. محمدعلی رضایی ادامه داد: تبدیل اسناد دفترچه‌ای به اسناد تک برگی به عنوان اولویت کاری منابع طبیعی و آبخیزداری قرار داشت که با همکاری اداره ثبت  اسناد و املاک میامی عرصه های ملی تثبیت و سنددار شد.

سرپرست اداره کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران نیز از افتتاح رسمی رویداد ساری ۲۰۲۲ پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو با حضور سفرای کشورهای عضو این سازمان همکاری‌های اقتصادی در ساری خبر داد.

همچنین مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس به خبرنگار رسانه خراسان بزرگ در لارستان عنوان کرد که پنج هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال به مناطق سیل‌زده فارس اختصاص یافت. به گفته خلیل عبداللهی این مبلغ برای جبران آن هزینه هایی است که دستگاه ها در آن شرایط بحرانی سیل و در کوتاه ترین زمان ممکن اقدام به خدمات رسانی به سیل زدگان کرده بودند.

از کاهش قیمت ۴۵۰۰ قلم کالا تا سرمایه‌گذاری در معادن کشور

از تربت حیدریه هم خبر رسید که حدود پنج هزار تن گوشت در مه‌ولات خراسان رضوی تولید شد. مهدی ابراهیم‌زاده خاطرنشان کرد: از این مقدار گوشت تولید شده چهار هزار و ۷۷۰ تن گوشت سفید و ۱۱۸ تن گوشت قرمز بوده است.  

مشاور رییس جمهور قرقیزستان در بندرعباس نیز عنوان کرد که شرکت‌های قرقیزستانی علاقه‌مند به توسعه فعالیت‌های اقتصادی مشترک با ایران هستند. «تنگیز بولتوروک ایاپ برگن اولو» افزود: یکی از ماموریت های مهم ما در این سفر حضور فعالانه در بندر شهید رجایی به منظور ارتقا روابط اقتصادی بین دو کشور ایران و قرقیزستان می باشد.

همچنین سرپرست فرمانداری گیلانغرب گفت که ۱۰ هکتار اراضی کشاورزی گیلانغرب رفع تصرف شد. حشمت رضایی تاکید کرد: ساخت وسازهای غیر مجاز برای دولت و نظام هزینه ایجاد می نماید ونباید اجازه داده شود اراضی مستعد کشاورزی به فروش برسد که در این رابطه به عوامل سود جو هشدار می‌دهیم.

از کاهش قیمت ۴۵۰۰ قلم کالا تا سرمایه‌گذاری در معادن کشور

مدیرباغبانی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان هم اعلام کرد که ۲ هزار تن میوه گرمسیری کُنار در سیستان و بلوچستان برداشت شد. اردشیر شهرکی افزود: یکهزار و ۴۴۰ هکتار از باغات سیستان و بلوچستان به کشت محصول گرمسیری کُنار اختصاص دارد که یکهزار و ۱۹۰هکتار آن بارور و بقیه نابارور است.

از دفتر رسانه خراسان بزرگ در نوشهر نیز خبر رسید که انفجار معدن زغال سنگ در چمستان نور یک کشته برجای گذاشت. فرماندار نور علت انفجار معدن زغال سنگ در بخش چمستان این شهرستان را تجمیع گاز اعلام کرد و گفت که بر اثر انفجار یک کارگر کشته و یک نفر هم زخمی شد.

همچنین رییس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان سمنان خبر داد که ۲۰۰هزار اصله نهال مثمر در مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی شاهرود تولید شد. احمد دزیانیان یادآور شد: امسال تعداد ۷۰هزار اصله نهال مثمر و ۱۳۰هزار اصله نهال پسته با گواهی موسسه بذر و نهال کشور تولید شد.

از کاهش قیمت ۴۵۰۰ قلم کالا تا سرمایه‌گذاری در معادن کشور

سرکنسول پاکستان در مشهد هم تاکید کرد که توسعه روابط بین مشهد و لاهور پاکستان ضروری است. سجاد محمدخان خاطرنشان کرد: ایران و پاکستان ۲ همسایه مهم در منطقه هستند و همکاری میان شهرداری‌های مشهد و لاهور به عنوان ۲ شهر مهم ایران و پاکستان از اهمیت بسزایی برخوردار است.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران منطقه ساری نیز گفت که جنگل مازندران امسال ۲۵ درصد بیشتر از پارسال در آتش سوخت. سرهنگ مجید ذکریایی یادآور شد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۸۵ فقره آتش سوزی در عرصه های جنگلی مازندران رخ داد که بیش از ۲۰ درصد بیشتر از آتش سوزی های یک ساله کامل ۹۹ بوده است.

از اهواز هم خبر رسید که حریق در پتروشیمی ره آوران فنون ماهشهر تلفات جانی نداشت. به گفته مسئول روابط عمومی شرکت پتروشیمی ره آوران فنون، شامگاه جمعه آتش سوزی در پتروشیمی راه‌آوران فنون ماهشهر منجربه سوختن ۱۰ خودرو شد.  فرماندار ماهشهر در این ارتباط گفت که حادثه آتش سوزی خودروها با قید فوریت در دست بررسی است. 

از کاهش قیمت ۴۵۰۰ قلم کالا تا سرمایه‌گذاری در معادن کشور

امروز همچنین گزارش‌های تهیه شده توسط مراکز رسانه خراسان بزرگ در ۳۱ استان کشور هم مورد بررسی قرار گرفت که بر اساس آن، گزارش‌ شقایق ناییجیان خبرنگار مرکز ساری با تیتر “صیادان مازندرانی در حسرت تورهای پر از ماهی”، سارا صالحی خبرنگار مرکز سنندج با عنوان “کردستان و یک فرودگاه بدون پرواز”،  شادی خورشیدی سدهی خبرنگار مرکز رشت با تیتر “دردسرهای دارویی گیلان و لزوم برخورد جدی با متخلفان” و فاطمه حسینی آقچه خبرنگار مرکز بندرعباس با عنوان “پویایی واحدهای فولادی هرمزگان با حمایت های دولت سیزدهم” به عنوان مطالب برتر یا شایسته تقدیر انتخاب شدند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا