اخبار خراسان رضویاستان‌ها > سراسری

از پرداخت ۱۰۰ هزار وام خُرد با شرایط آسان تا نشست نمایندگان سازمان اکو

استانها – رسانه خراسان بزرگ -خبرنگاران رسانه خراسان بزرگ ۱۱ اسفند ماه نسبت به پوشش رویدادها و تولید محتوا اقدام کردند که از مهمترین آنها می‌توان به پرداخت ۱۰۰ هزار وام خرد با شرایط آسان، برگزاری نشست نمایندگان دائم عضو سازمان اکو، تبعات ملی کم توجهی به سلامت اجتماعی و پرداخت تسهیلات اشتغال به نیازمندان اشاره کرد.

به گزارش گروه اخبار استانهای رسانه خراسان بزرگ، امروز خبرنگاران رسانه خراسان بزرگ در استانهای مختلف سوژه های مهمی را به عنوان مطالبات مردم و در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی پیگیری کردند که “گردشگری دریایی در چارقلی گمیشان چشم انتظار حمایت”، “حل اختلاف از گذرگاه میانجیگری”، “ممنوعیت ورود سمندر لرستانی به سفره هفت‌ سین” و “امید اهالی بندرترکمن به اجرای طرح گردشگری آشوراده و احیای خلیج گرگان” از جمله این گزارش‌ها بود.

امروز همچنین گروه استانها در گزارشی به بیان آخرین وضعیت شیوع ویروس کرونا در ایران پرداخت که در مقدمه این گزارش آمده است: سیر نزولی آمار مبتلایان به کرونا در اغلب استان ها این نوید را می دهد که قبل از شروع سال نو از پیک ششم عبور کنیم و در نوروز ۱۴۰۱ وضعیت باثبات و کاهشی کرونا در کشور را شاهد باشیم.

استاندار گلستان هم امروز تایید کرد که رییس جمهور روز جمعه به آن استان سفر می‌کند.  علی‌محمد زنگانه در جمع خبرنگاران افزود: چند نفر از وزرا بر اساس برنامه ریزی انجام شده در شهرستان ها حضور میدانی خواهند داشت تا متناسب با مسائل و مشکلاتی که در استان وجود دارد، برای آنها تصمیم ‌گیری کنند.

از پرداخت ۱۰۰ هزار وام خُرد با شرایط آسان تا نشست نمایندگان دائم عضو سازمان اکو

معاون وزیر اقتصاد نیز در قزوین گفت که قزوین نقش موثری در تامین مالی دولت دارد. ذبیح الله سلمانی یادآور شد: درآمدهای مالیاتی این استان نشان دهنده جایگاه آن در حوزه تولید و نقش مهم این استان در پیشبرد اهداف اقتصادی کشور است. وی همچنین در جمع خبرنگار اعلام کرد که بیش از ۱۰۰ هزار فقره وام خرد با شرایط آسان به متقاضیان پرداخت شد.

مدیرکل امور استان های وزارت تعاون هم در بجنورد اعلام کرد که زیست بوم ملی اشتغال در استان‌ها اجرایی می شود. حبیب الله جلیلی خاطرنشان کرد: هم اکنون در مقطعی به سر می بریم که به تعامل و همکاری یکدیگر نیاز داریم و به همین دلیل از مدیران و متولیان امر می خواهیم در فکر اشتغال مردم باشند.

امروز همچنین از بندرعباس خبر رسید که نمایندگان دائم ۱۰ کشور عضو اکو وارد بندرعباس شدند. براساس اطلاعات منتشره، اجلاس شورای نمایندگان دائم کشورهای عضو سازمان همکاری اقتصادی اکو به میزبانی استان هرمزگان در روزهای ۱۱ و ۱۲ اسفند ماه برگزار می‌شود.

استانداری هرمزگان هم پس از برگزاری نشست مشترک اقتصادی این استان با سازمان همکاری اقتصادی (اکو) خبر داد که دفتر همکاری مشترک هرمزگان با سازمان همکاری اقتصادی (اکو) راه‌اندازی می‌شود. به گفته مهدی دوستی استان هرمزگان در جمهوری اسلامی ایران دارای فرصت‌های بی‌نظیری در زمینه حمل و نقل و ترانزیت است و ایران اصلی‌ترین مرکز برای برقراری ارتباط بین کشورهای جنوب شرق آسیا، کشورهای غربی و اروپایی‌ است.

از پرداخت ۱۰۰ هزار وام خُرد با شرایط آسان تا نشست نمایندگان دائم عضو سازمان اکو

مدیرکل مشارکت‌های اجتماعی وزارت ورزش و جوانان در اصفهان نیز تاکید کرد که کم توجهی به سلامت اجتماعی در مناطق حاشیه نشین تبعات ملی دارد. سجاد سالک یادآور شد: رسیدگی به وضعیت مناطق محروم و افراد مستضعف در سطح جامعه به‌خصوص آنانی که سلامت از سبد زندگی شان حذف شده و یا به خاطر مشکلات معیشتی به حاشیه و انزوا رانده شده، بسیار جدی و ضروری است.

از بیرجند هم خبر رسید که بیش از ۱۳ هزار تن کود شیمیایی در خراسان جنوبی توزیع شد. سرپرست شرکت خدمات حمایتی کشاورزی خراسان جنوبی با اعلام این خبر افزود: انواع کود شیمیایی به میزان لازم و کافی در استان تدارک دیده شده است و در حال حاضر هیچ مشکلی بابت این موضوع وجود ندارد.

همچنین رییس جمعیت هلال احمر شهرستان تایباد در استان خراسان رضوی به خبرنگار رسانه خراسان بزرگ در مشهد گفت که ۴۱۶ هزار مهاجر افغانستانی آموزشهای خطرات مین را فرا گرفتند. به گفته هادی رمضانی، این اقدام انسان‌دوستانه را جمعیت هلال احمر تایباد با برگزاری ۶ هزار و ۹۴۸ کلاس آموزشی در مرکز پیش آگاهی از خطرات مین این نهاد انجام داده که نسبت به پارسال بیش از ۶۰ درصد افزایش داشته است.  

از پرداخت ۱۰۰ هزار وام خُرد با شرایط آسان تا نشست نمایندگان دائم عضو سازمان اکو

معاون شرکت پشتیبانی امور دام کشور هم در بوشهر گفت که هفت میلیون تن نهاده دامی در کشور توزیع شد. مهدی سلیمانی افزود: با تلاش انجام شده پیش بینی می‌شود تا پایان سال جاری میزان توزیع نهاده های دامی در کشور به سه برابر میزان تکلیفی افزایش یابد.

مرکز رسانه خراسان بزرگ در سنندج نیز به نقل از رییس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان خبر داد که بیش از ۶۵ هزار مورد بازرسی امسال از بازار کردستان انجام شد. فرزاد سردارزاده یادآور شد: در نتیجه این بازرسی‌های انجام شده توسط بازرسان سازمان صنعت، معدن وتجارت استان سه هزار و ۴۲۰ پرونده تخلفات تشکیل شده است.

همچنین امروز مدیرکل دامپزشکی استان سمنان به رسانه خراسان بزرگ گفت که ١٨ هزار تن آلایش غیرخوراکی دام امسال از استان سمنان صادر شد. حمیدرضا حسینی اضافه کرد: یک میلیون و ۸۲ هزار و ۶۸۵  کیلوگرم آلایش غیرخوراکی دام طی ۳۶ محموله صادرات شد و برای کشور ارزآوری کرد.

از پرداخت ۱۰۰ هزار وام خُرد با شرایط آسان تا نشست نمایندگان دائم عضو سازمان اکو

مدیر کل امور اجرایی زکات کشور هم در ایلام از جمع آوری ۱۶ هزار میلیارد ریال زکات در کشور خبر داد.  حجت الاسلام محمدطه مهری افزود: مدیریت زکات از ابتدای سال آینده در زمینه جمع آوری و هزینه کرد آن در اختیار نمایندگان ولی فقیه در استان و شهرستان ها قرار خواهد گرفت.

مدیرعامل آب و فاضلاب آذربایجان شرقی نیز به خبرنگار رسانه خراسان بزرگ در تبریز تاکید کرد: ۱۰۲ میلیارد تومان برای رفع تنش آبی تبریز در سال آینده هزینه می شود.محمد خانی خاطرنشان کرد: امسال ۷۰۰ روستای آذربایجان شرقی با مشکل کم آبی روبرو شد.

بیش از ۵۲۴ هزار خانوار آذربایجان‌غربی در بافت‌های فرسوده سکونت دارند. این عنوان خبری بود که مرکز رسانه خراسان بزرگ در ارومیه به نقل از مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی منتشر کرد. به گفته سید محسن حمزه‌لو، برای ارتقای کیفیت زندگی ساکنان در این بافت های فرسوده و سکونتگاه های غیررسمی، هم اکنون ٣٠ طرح بازآفرینی در استان در حال اجرا است.

از پرداخت ۱۰۰ هزار وام خُرد با شرایط آسان تا نشست نمایندگان دائم عضو سازمان اکو

امروز همچنین مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌شرقی به خبرنگار رسانه خراسان بزرگ در تبریز گفت که ۹۰ درصد واحدهای تولیدی شهرک صنعتی سرمایه گذاری خارجی فعال است. سیدمرتضی نیرومند اسکویی یادآور شد: این شهرک در ردیف شهرک های صنعتی کشور است که بیشترین واحدهای فعال را در خود جا داده است.

جانشین فرمانده انتظامی خراسان جنوبی هم خبر داد که بیش از ۲۳ تن روغن خوراکی غیرمجاز در خراسان جنوبی کشف شد. سرهنگ حسن شجاعی‌نسب خاطرنشان کرد: ارزش ریالی کالای مکشوفه بنا بر نظریه کارشناسان مربوطه بالغ بر ۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال برآورد شد.

مدیر جهاد کشاورزی دهلران نیز از اختصاص ۶۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان به کشت گندم خبر داد. علی غلامی افزود: پیش بینی می شود از این سطح زیرکشت بیش از ۱۵۰ هزارتن گندم برداشت شود.

از پرداخت ۱۰۰ هزار وام خُرد با شرایط آسان تا نشست نمایندگان دائم عضو سازمان اکو

همچنین معاون وزیر راه‌ و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در بندرعباس اعلام کرد که از حضور سرمایه‌گذاران قرقیزستانی در بنادر جنوبی ایران استقبال می‌کند.  علی اکبر صفایی در نشست با مشاور رییس‌ جمهور قرقیزستان افزود: سرمایه‌گذار و بخش‌خصوصی قرقیزستانی می تواند با تاسیس دفتر در منطقه آزاد کیش و یا منطقه آزاد قشم، از تسهیلات و امکانات منطقه آزاد تجاری استفاده کند.

مرکز رسانه خراسان بزرگ در تبریز هم خبر داد که در جلسه شورای سرمایه‌گذاری و توسعه آذربایجان‌شرقی، طرح شرکت ترکیه‌ای برای سرمایه‌گذاری ۱۰ میلیون دلاری در «شهرک سرمایه‌گذاری خارجی» تبریز با اشتغالزایی ۵۰۰ نفری، بررسی و تصویب شد. در این جلسه همچنین مشکلات پیش روی منطقه ویژه اقتصادی سراب، بررسی و دستورات لازم براید رفع آنها از سوی استاندار آذربایجان شرقی صادر شد.

از بجنورد نیز خبر رسید که ارزش صادرات خراسان شمالی امسال ۲۴ درصد افزایش یافت. مدیرکل گمرک خراسان شمالی با تایید این خبر یادآور شد: در این مدت ۵۶ هزار و ۸۶۰ تن کالا از گمرکات خراسان شمالی به بازارهای هدف صادر شد که این رقم نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶۴ درصد رشد را نشان می‌دهد.

از پرداخت ۱۰۰ هزار وام خُرد با شرایط آسان تا نشست نمایندگان دائم عضو سازمان اکو

همچنین مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت که ۳۳۰ میلیارد ریال سرانه مدارس سراسر این استان پس از وقفه ای ۱۰ ساله پرداخت شده است.  محمد خلیل عسکری افزود: با پیگیری های انجام شده و قول مساعد وزارت آموزش و پرورش مرحله دوم پرداخت سرانه مدارس نیز از اوایل سال ۱۴۰۱ انجام خواهد شد.

مرکز رسانه خراسان بزرگ در ساری هم خبر داد که ۲۵ شکارچی غیرمجاز در مازندران دستگیر شدند. شکارچیان غیرمجاز توسط ماموران یگان حفاظت محیط زیست استان حین گشت وکنترل درشهرهای آمل، محمودآباد، جویبار، ساری و پارک ملی کیاسر دستگیر شدند.

از خرم‌آباد نیز خبر رسید که ۴۰۰ عدد سکه تقلبی در الیگودرز کشف شد. فرمانده انتظامی الیگودرز با تایید این خبر افزود: ماموران با اقدامات اطلاعاتی و پلیسی یک نفر را در شهر الیگودرز در مخفیگاهش شناسایی و دستگیر کردند و متهم به جرم خود با همدستی یک فرد دیگر اعتراف و از مخفیگاه وی ۴۰۰ عدد سکه و مجسمه تقلبی، سه قبضه سلاح شکاری و سلاح جنگی کشف شد.

از پرداخت ۱۰۰ هزار وام خُرد با شرایط آسان تا نشست نمایندگان دائم عضو سازمان اکو

همچنین معاون استاندار ایلام اعلام کرد که مرکز قرنطینه اتباع و مهاجرین خارجی در مرز مهران دایر می شود. محمد سبحان حسنی خاطرنشان کرد: دایر شدن این مرکز به ویژه در شرایط کرونایی و ایام اوج تردد مرز مهران برای خدمات دهی به اتباع خارجی می تواند بازتاب مثبت جهانی داشته باشد.

معاون سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران هم در قزوین عنوان کرد که هزار و ۵۲۱ واحد تولیدی راکد در شهرک‌های صنعتی کشور احیا شد. عزیزالله قربانی افزود: علاوه بر این آمار، براساس پایش های انجام شده از بین ۴۸ هزار و ۵۳۵ واحد بهره بردار، ۶ هزار و ۸۱۴ واحد تولیدی راکد در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور شناسایی شده که ۴۴ درصد مشکلات آنها ناشی از کمبود نقدینگی و سرمایه در گردش بوده است.

مرکز رسانه خراسان بزرگ در سنندج نیز اعلام کرد که نمایشگاه صنعت ساختمان با حضور ۶ استان کشور در سنندج برپا شده است. مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی کردستان با اعلام این خبر یادآور شد: پنج شرکت دانش بنیان حوزه ساختمان هم در این دوره نمایشگاه حضور دارند.

از پرداخت ۱۰۰ هزار وام خُرد با شرایط آسان تا نشست نمایندگان دائم عضو سازمان اکو

همچنین معاون نیروی زمینی ارتش در اصفهان تاکید کرد که کوتاهی در زمینه دفاع از کشور قابل قبول نیست. امیر سرتیپ عباس فلاح تصریح کرد: امکان وقوع اتفاق‌ها و حوادث ناگواری برای ملتی که قدرت آن بصورت عاریتی و با تکیه بر توان خارج از کشور طرح ریزی و بنیاد گذاری شود، وجود دارد.

فرماندهی انتظامی استان قزوین هم از کشف بیش از هفت هزار ثوب لباس خارجی به ارزش تقریبی سه میلیارد ریال خبر داد. سردار علی ابراهیمی در تشریح این خبر، افزود: ماموران پلیس امنیت اقتصادی استان و شهرستان تاکستان در راستای اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز در جاده زنجان به سمت قزوین به دو دستگاه خودرو سواری پژو پارس و ۴۰۵ مشکوک شده و طی یک عملیات پلیسی و تعقیب و گریز آنها را متوقف کردند.

خبرنگار گنبدکاووس نیز از رقابت ۱۴۲ راس اسب در هفته هفدهم کورس گنبدکاووس خبر داد.  کمیته برگزاری مسابقات اسبدوانی کورس پاییزه – زمستانه گنبدکاووس برای اسب‌های برنده اول تا سوم روز نخست هفته هفدهم در مجموع مبلغ سه میلیارد و ۵۰۷ میلیون ریال جایزه نقدی پیش بینی کرده است.

از پرداخت ۱۰۰ هزار وام خُرد با شرایط آسان تا نشست نمایندگان دائم عضو سازمان اکو

امروز همچنین مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمان در نشستی خبری اعلام کرد که بیش از ۱۳ هزار فرصت شغلی برای مددجویان کمیته امداد کرمان ایجاد شد. یحیی صادق زاده افزود: همچنین این نهاد در کرمان ۴۴۳ نفر از بیماران سخت درمان را بیمه تکمیلی کرده که هزینه درمان آنها ۱۰ میلیارد تومان است.

استاندار سمنان هم گفت که ۱۵۰هزار میلیارد ریال اعتبار از محل سفر رییس جمهور به استان سمنان اختصاص یافت. به گفته سیدمحمدرضا هاشمی توضیح داد: طی چهار مرحله اعتبارات به صورت نقد به استان سمنان ابلاغ شده که نزدیک به هشت‌ هزار میلیارد ریال از محل اعتبارات سفر به صورت استانی و برش شهرستانی تعیین تکلیف شد و مدیران دستگاه‌های اجرایی موظف به جذب اعتبارات هستند.

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) شوط نیز خبر داد که بیش از ۱۱۴ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال به نیازمندان در شوط پرداخت شد. محرم آقاپور در گفت وگو با خبرنگار رسانه خراسان بزرگ در ارومیه افزود: این مقدار تسهیلات برای ۲۲۲ فرصت شغلی برای مددجویان تحت حمایت این شهرستان پرداخت شده است و این فرآیند تا پایان سال جاری ادامه خواهد داشت.

از پرداخت ۱۰۰ هزار وام خُرد با شرایط آسان تا نشست نمایندگان دائم عضو سازمان اکو

امروز همچنین گزارش‌های تهیه شده توسط مراکز رسانه خراسان بزرگ در ۳۱ استان کشور هم مورد بررسی قرار گرفت که بر اساس آن، گزارش‌ مونا عیدان خبرنگار مرکز بوشهر با تیتر “اسکله‌های ۲ منظوره بوشهر مستعد حوادث”،  محمود رییسی رییس مرکز شهرکرد با عنوان “خانه تکانی به جای خانه شوری”،  علی قاسمعلی خبرنگار مرکز گرگان با عنوان “رونق صنعت آبزی‌پروری، ضرورتی برای توسعه گمیشان” و روح الله صائب خبرنگار مرکز بجنورد با تیتر “دنیای ناشناخته جرگلان” به عنوان مطالب برتر یا شایسته تقدیر انتخاب شدند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا