اخبار خراسان رضویاستان‌ها > سراسری

از صادرات شرکت‌های دانش بنیان تا محکومیت حادثه تروریستی حرم رضوی

استانها – رسانه خراسان بزرگ -خبرنگاران رسانه خراسان بزرگ ۱۷ فروردین ماه نسبت به پوشش رویدادها و تولید محتوا اقدام کردند که از مهمترین آنها می‌توان به سفر رییس جمهور به استان البرز، صادرات شرکت‌های دانش بنیان، وضعیت سرانه آموزشی، اجرای پایلوت طرح کارت یارانه نان و محکومیت حادثه تروریستی حرم مطهر رضوی اشاره کرد.

به گزارش گروه اخبار استانهای رسانه خراسان بزرگ، امروز خبرنگاران رسانه خراسان بزرگ در استانهای مختلف سوژه های مهمی را به عنوان مطالبات مردم و در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی پیگیری کردند که “بازار مرغ کهگیلویه و بویراحمد متاثر از همدستی دلالان و عاملان فروش”، “تولید دانش‌بنیان؛ کلید رونق اقتصادی استان اردبیل”، “جای خالی استانداردهای بازدید از آثار تاریخی در ایران/ برسد به دست ضرغامی”، “جان بخشی دوباره نوروز به گردشگری بوشهر” و “کشت گیاهان دارویی درابرکوه، درآمدزایی سازگار با اقلیم بیابانی” از جمله این گزارش‌ها بود.

امروز همچنین گروه استانها در گزارشی به بیان آخرین وضعیت شیوع ویروس کرونا در ایران پرداخت که در مقدمه این گزارش آمده است: آمار وزارت بهداشت حکایت از آن دارد که ابتلا و فوتی‌های کرونا در بسیاری از نقاط مختلف کشور کاهش یافته اما این روند نباید باعث بی‌توجهی به رعایت موارد بهداشتی شود زیرا هنوز موج ششم این ویروس از سویه اومیکرون جولان می‌دهد و به دنبال غفلت ما است تا پرقدرت‌تر از قبل خودنمایی کند.

استاندار البرز هم اعلام کرد که  رئیس جمهور هجدهم فروردین به البرز سفر می‌کند. به گفته مجتبی عبدالهی، بر اساس پیش بینی های صورت گرفته ورود آیت الله رییسی به البرز، در قالب نوزدهمین سفر استانی، مصادف با پنجم ماه مبارک رمضان خواهد بود.

از صادرات شرکت‌های دانش بنیان تا اجرای پایلوت طرح کارت یارانه نان

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) ایلام نیز عنوان کرد که ۱۰۰ آشپزخانه ماه رمضان غذای گرم بین نیازمندان ایلام توزیع می کنند. رضا طاهری در گفت وگو با خبرنگار رسانه خراسان بزرگ در ایلام یادآور شد: این آشپزخانه ها با مشارکت کمیته امداد، مراکز نیکوکاری، پایگاه های مقاومت بسیج و افراد خیر و نیکوکار در حال راه اندازی در مناطق مختلف استان هستند.

همچنین امروز از اصفهان خبر رسید که صادرات شرکت‌های دانش بنیان اصفهان سال گذشته به ۵۴ میلیون دلار رسید. رییس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان با تایید این خبر تاکید کرد: این میزان نسبت به سال ۹۹ حدود یک و نیم برابر رشد داشت.

از صادرات شرکت‌های دانش بنیان تا اجرای پایلوت طرح کارت یارانه نان

مدیر نمایندگی ستاد مردمی دیه استان هرمزگان هم گفت که در ماه مبارک رمضان ۳۳ زندانی غیرعمد در هرمزگان چشم انتظار کمک خیران هستند. احمد مرادی نژاد با اشاره به اینکه هیچ زندانی به خاطر دیه حبس نیست و با تلاش‌های صورت گرفته همه‌ی این محکومان پیش از سال جدید آزاد شدند، افزود: ۱۶ نفر از زندانیان یادشده محکوم مالی و ۱۷ نفر نیز به سبب مطالبه مهریه در زندان می باشمد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اقلید نیز در گفت وگو با خبرنگار رسانه خراسان بزرگ در شیراز از خسارت هزار و هفتصد میلیارد ریالی سرما به باغات و مزارع اقلید خبر داد. سید علی آقا میرطالبی خاطرنشان کرد: عمده خسارت در محصولات زراعی، گندم، جو آبی و دیم و در محصولات باغی، زردآلو، بادام، هلو، گردو، انگور آبی و دیم گزارش شده است.

از صادرات شرکت‌های دانش بنیان تا اجرای پایلوت طرح کارت یارانه نان

همچنین استاندار زنجان خبر داد که زنجان پایلوت اجرای طرح کارت یارانه نان می‌شود. محسن افشارچی یادآور شد: در این طرح مردم با قیمت پایین نان خود را از نانوایی ها تهیه می کنند و کارت می کشند و در ادامه یارانه نان بر حسب میزان فروش به نانوایان پرداخت می شود.

مدیرکل گمرک بازرگان هم به مرکز رسانه خراسان بزرگ در ارومیه گفت که صادرات از مرز بازرگان در سال گذشته ۵۰ درصد رشد کرد. رامین ظهیری افزود: این محصولات شامل اقلام پتروشیمی، نباتی، کشاورزی، سنگی، اشیای سرامیکی و شیشه ای، قراضه و ضایعات از آهن و فولاد و محصولات نساجی است.

دبیر ستاد نوروزی خرمشهر نیز به خبرنگار رسانه خراسان بزرگ در آبادان از اقامت بیش از ۱۳۰ هزار گردشگر نوروزی در خرمشهر خبر داد. سجاد پاکگهر خاطرنشان کرد: یادمان شلمچه، موزه دفاع مقدس و یادمان نهرخین و عملیات والفجر چهار بیشترین حضور اعضای کاروانهای راهیان نور را داشتند.

از صادرات شرکت‌های دانش بنیان تا اجرای پایلوت طرح کارت یارانه نان

امروز همچنین مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد اعلام کرد که وضعیت سرانه آموزشی کهگیلویه و بویراحمد مطلوب نیست. حسنعلی عزت خواه توضیح داد: البته در گچساران زیرساخت هایی وجود دارد اما در یاسوج وضعیت مناسبی نیست به طوری که اول مهر سال جدید ۲ هزار و ۵۰۰ دانش آموز جدید به دلیل مهاجرت به جمع دانش آموزان بویراحمد افزوده می شود.

مدیرکل امور عشایر خراسان شمالی هم تاکید کرد که عشایر خراسان شمالی از کوچ زودهنگام پرهیز کنند. محمدرضا قلی تصریح کرد: با توجه به شرایط جوی و بارندگی ها اوایل سال جاری، مراتع در مناطق قشلاقی شرایط خوبی دارد از این رو انتظار می رود عشایر در این مناطق بمانند و دست کم تا پایان فروردین ماه کوچ به ییلاق ها نداشته باشند.

از صادرات شرکت‌های دانش بنیان تا اجرای پایلوت طرح کارت یارانه نان

مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان نیز از اشتغال بیش‌از ۵ هزار نفر در اجرای پروژه‌های مسکن و راه سیستان و بلوچستان خبر داد. عطاء اله اکبری با اشاره به اهمیت بخش مسکن در سیستان و بلوچستان یادآور شد: هم‌اینک ساخت پنج هزار و ۲۵۱ واحد نهضت ملی مسکن با پیشرفت فیزیکی بیش‌از ۴۰ درصد و با گردش مالی سه هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان در استان در حال ساخت است. 

همچنین مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان عنوان کرد که قدمت ۵۰ ساله شبکه فاضلاب در اصفهان سبب بروز حوادث و نشست زمین می شود. منصور شیشه‌فروش توضیح داد: علت این نشست شکستگی خط ۱۲۰۰ بتنی فاضلاب جنوب شهر گزارش شده است.

از صادرات شرکت‌های دانش بنیان تا اجرای پایلوت طرح کارت یارانه نان

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی هم تاکید کرد که ۱۱ هزار و ۵۰۰ مترمربع زمین ملی خراسان شمالی در نوروز رفع تصرف شد. به گفته قاسم قاسمی، یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن خراسان شمالی به جد با هرگونه تصرف و تعرض زمین ملی برخورد می کند و در نوروز امسال با اجرای چهار مورد به مساحت ۱۱ هزار و ۵۰۰ مترمربع از زمین های ملی با ارزش تقریبی ۴۵ میلیارد ریال رفع تصرف و از چنگال متصرفان آزاد شد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای ایلام هم گفت که خشکسالی روان آب رودخانه های ایلام را تا ۸۲ درصد کاهش داد. علی پوراحمد با اعلام این خبر افزود: میزان بارش های سال زراعی جاری در ایلام تاکنون ۱۸۱ میلیمتر بوده که این میزان نسبت به بلند مدت ۴۶ درصد و نسبت به سال گذشته که خشک ترین سال نیم قرن گذشته نامگذاری شد، ۴۲ درصد کاهش نشان می دهد.

از صادرات شرکت‌های دانش بنیان تا اجرای پایلوت طرح کارت یارانه نان

امروز همچنین مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان‌غربی خبر داد که خیّران سال گذشته ۷۵۰ میلیارد ریال به ایتام در آذربایجان‌غربی کمک کردند. عزیز سهندی خاطرنشان کرد: ۴۸ هزار نفر در این استان حامی ایتام و فرزندان محسنین هستند که این رقم را در نظر داریم امسال نیز افزایش دهیم.

مدیر شیلات و امور آبزیان آذربایجان‌شرقی هم اعلام کرد که پنج درصد ماهی زینتی کشور در آذربایجان‌شرقی تولید می‌شود. قاسم جعفروند یادآور شد: ۱۰۰ واحد پرورش ماهی زینتی در استان فعالیت می کنند که سالانه  ۱۳ میلیون و ۷۵ هزار قطعه ماهی در این واحدها تولید می شود.

از صادرات شرکت‌های دانش بنیان تا اجرای پایلوت طرح کارت یارانه نان

رییس سازمان جهاد کشاورزی کردستان نیز گفت که ۴۷ میلیون قطعه جوجه‌ریزی در مرغداری‌های کردستان انجام شد. پیمان اسکندری اضافه کرد: در راستای حمایت از واحدهای دام و طیور، سال گذشته ۲۰۷ هزار و ۷۹۶ تن ذرت از طریق سامانه بازارگاه در استان توزیع شده است.

از گناباد هم خبر رسید که پیکر شهید حادثه تروریستی حرم مطهر رضوی در خواف تشییع شد. حجت الاسلام شهید محمد اصلانی روز گذشته توسط یکی از عناصر گروهک تکفیری در حرم مطهر امام رضا (ع) به شهادت رسید. امروز علمای اهل سنت سراسر کشور هم در بیانیه و گفت وگوهای خود با محکومیت این حادثه، بر مجازات عاملان این جنایت در حرم رضوی تاکید کردند

از صادرات شرکت‌های دانش بنیان تا اجرای پایلوت طرح کارت یارانه نان

مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان رضوی هم خبر داد که بیش از پنج هزار پرونده تخلف تعزیزاتی طی نوروز امسال در خراسان رضوی تشکیل شد. سید مرتضی مدنی توضیح داد: از ۱۴ اسفند ماه ۱۴۰۰ تا فروردین ۱۴۰۱، گشت مشترک نوروزی تعزیرات حکومتی استان و نهادهای نظارتی شهر مشهد و استان برای نظارت بر اصناف و جلوگیری از گرانفروشی فعال بودند و این پرونده ها در همین بازه زمانی شکل گرفت.

دفتر رسانه خراسان بزرگ در مهاباد نیز به نقل از رییس اداره حفاظت و احیای تالاب های آذربایجان غربی اعلام کرد که حقابه تالاب‌های آذربایجان‌غربی ۱۷۶ میلیون مترمکعب تعیین شد. امید بنابی خاطرنشان کرد: حقابه تالاب‌ها با توجه به اهمیت حفظ اکوسیستم و نقش زیست محیطی آنها،  بعد از تامین آب شرب در جایگاه دوم قرار دارد که باید از منابع آبی مختلف تامین شود.

از صادرات شرکت‌های دانش بنیان تا اجرای پایلوت طرح کارت یارانه نان

همچنین سرپرست بیمه سلامت خوزستان عنوان کرد که ۴۰۰ هزار خوزستانی امسال زیر پوشش بیمه سلامت قرار می‌گیرند. محمدرضا رضایی افزود: برای پوشش شهروندان خوزستانی فاقد پوشش بیمه‌ای اعتبار خوبی در نظر گرفته شده تا این افراد یا خانوارها که بیشتر در مناطق کم برخوردار و حاشیه‌ای شهرهای استان ساکن هستند زیر پوشش قرار گیرند.

از زاهدان هم خبر رسید که خرید تضمینی گندم در سیستان و بلوچستان از مرز ۷۱۱  تُن گذشت. مدیرکل غله‌ سیستان و بلوچستان با تایید این خبر، یادآور شد: ۱۲ مرکز ویژه خرید گندم مازاد بر نیاز کشاورزان در سیستان و بلوچستان دایر و فعال شده است.

از صادرات شرکت‌های دانش بنیان تا اجرای پایلوت طرح کارت یارانه نان

مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس نیز تاکید کرد که تأمین مسکن نیازمندان و توسعه روستایی اولویت های سال ۱۴۰۱ در فارس است. عطا الله زمانی اضافه کرد: از همه ظرفیت های پیش رو برای دستیابی به اهداف توسعه در سال جاری بهره گیری خواهد شد .

مشاور وزیر کشور هم در اهواز گفت: افزایش تولید شرکت‌های دانش بنیان از محورهای شعار امسال است. محمد رضا طهوری تاکید کرد توسعه اقتصادی با اتکای بیشتر به دانش اتفاق می افتد، و در اقتصاد دانش بنیان نیاز به مشارکت بیشتر فناوران است. 

از صادرات شرکت‌های دانش بنیان تا اجرای پایلوت طرح کارت یارانه نان

امروز همچنین گزارش‌های تهیه شده توسط مراکز رسانه خراسان بزرگ در ۳۱ استان کشور هم مورد بررسی قرار گرفت که بر اساس آن، گزارش‌ شقایق ناییجیان خبرنگار مرکز ساری با تیتر “کلاف سردرگم آلودگی نهر تجرود آمل؛ پساب صنعتی یا فاضلاب خانگی ؟”، مرضیه ضامن خبرنگار مرکز رشت با عنوان “مسیر سبز موفق گیلان نیازمند تداوم و فرهنگ‌سازی”، سعید وحیدی خبرنگار مرکز بجنورد با تیتر “رمضان در قاب آیین‌های اهل سنت خراسان شمالی”، علیرضا فولادی رییس دفتر مراغه با عنوان “جهش تولید در دیم‌زارها» طرح دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین”، مژگان السادات سجادی خبرنگار مرکز کرج با تیتر ” گشودن گره ترافیکی البرز با تکمیل ۲بزرگراه به دست دولت سیزدهم”، رضا غلامی رییس مرکز رشت با عنوان “سنگینی هزینه سفرهای غیررسمی بر دوش گیلان”، ناصر اسدزاده خبرنگار مرکز مشهد با تیتر “مشهد و جابه‌جایی میلیونی زائر در نوروز ۱۴۰۱/ تجربه‌ای که خواهد ماند”، محدثه حیدری گرجی خبرنگار دفتر گنبد کاووس با عنوان “دهکده گیاهان دارویی تکمیل‌کننده زنجیره تولید و رونق بخش اقتصاد گلستان”، داود میاندهی رییس مرکز کرمان با تیتر “جای خالی استانداردهای بازدید از آثار تاریخی در ایران”، مونا عیدان خبرنگار مرکز بوشهر با عنوان “جان بخشی دوباره نوروز به گردشگری بوشهر”، مهدی مرادی خبرنگار کرج با تیتر “فیلم؛ مروری بر مشکلات و انتظارات استان البرز” به عنوان مطالب برتر یا شایسته تقدیر انتخاب شدند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا