اخبار خراسان رضویاستان‌ها > سراسری

از ذخیره‌سازی میوه شب عید تا ایجاد اشتغال توسط شرکت‌های دانش‌بنیان

استانها – رسانه خراسان بزرگ -خبرنگاران رسانه خراسان بزرگ ۲۷ بهمن ماه نسبت به پوشش رویدادها و تولید محتوا اقدام کردند که از مهمترین آنها می‌توان به حمایت از تولید، افزایش ظرفیت کالای سردخانه‌ای وارداتی، ایجاد اشتغال توسط شرکت‌های دانش بنیان، رفع تصرف اراضی ملی، ذخیره‌سازی میوه شب عید، پرداخت تسهیلات به سیل‌زدگان اشاره کرد.

به گزارش گروه اخبار استانهای رسانه خراسان بزرگ، امروز خبرنگاران رسانه خراسان بزرگ در استانهای مختلف سوژه های مهمی را به عنوان مطالبات مردم و در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی پیگیری کردند که “بسته حمایتی ۲۰ هزار میلیارد ریالی دولت نویدی بر رونق کشاورزی آذربایجان غربی”، “تکاپوی جویندگان منگنز در روستای قزلجه‌کند قروه”، “گام استوار دولت برای بهره‌برداری از بخش پرخطر آزادراه مراغه – هشترود”، “تابشی که می‌تواند برای چهارمحال و بختیاری درآمدزا باشد” و”روند کاهشی آمار بستری‌شدگان کرونایی به معنای عبور از پیک موج ششم نیست”  از جمله این گزارش‌ها بود.

همچنین امروز گروه استانها در گزارشی به بیان آخرین وضعیت شیوع ویروس کرونا در ایران پرداخت که در مقدمه این گزارش آمده است: سویه اومیکرون این روزها چتر شیوع خود را گسترده‌تر کرده و گریبان کودکان و افرادی که به هر دلیل از تزریق واکسن سر باز زده‌اند را گرفته است. سویه اومیکرون این روزها چتر شیوع خود را گسترده‌تر کرده و گریبان کودکان و افرادی که به هر دلیل از تزریق واکسن سر باز زده‌اند را گرفته است.

فرمانده‌کل انتظامی که در مشهد هم به سر می‌برد گفت که بازنگری در قانون به‌کارگیری سلاح ضروری است. سردار حسین اشتری همچنین در جمع خانواده شهدا و کارکنان نیروی انتظامی شهرستان سبزوار تاکید کرد: نهضت تبیین و روشنگری مقابل رسانه‌های استکباری ایجاد شود.

از ذخیره‌سازی میوه شب عید تا ایجاد اشتغال توسط شرکت‌های دانش‌بنیان

دادستان کل کشور در زنجان نیز تاکید کرد که حمایت از تولید اولویت قوه قضاییه است. به گفته حجت الاسلام محمد جعفر منتظری شرایط اقتصادی جامعه حکم می‌کند که دستگاه قضایی همچنان در راستای حمایت از تولید و رفع موانع آن، حضور فعال در صحنه داشته باشد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش در رشت هم تاکید کرد که هیچ دشمنی نمی تواند چشم طمع به کشورمان داشته باشد. امیر سرتیپ کیومرث حیدری ادامه داد: وظیفه ذاتی ارتش تمامیت ارضی و استقلال کشور است  که در رکاب ولی امر مسلمین این ماموریت را به صورت عینی جامه عمل پوشانده است.

از ذخیره‌سازی میوه شب عید تا ایجاد اشتغال توسط شرکت‌های دانش‌بنیان

همچنین معاون روابط کار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خرم‌آباد گفت که معیشت و مسکن کارگران دغدغه رییس جمهور است. علی حسین رعیتی فرد افزود: تامین مسکن کارگران و ایجاد امنیت شغلی از جمله اهداف دولت سیزدهم است که تحقق این مهم نیازمند تلاش خستگی‌ناپذیر مدیران و اقدامات جهادی همانند دوران دفاع مقدس در کشور می باشد.

رییس سازمان ملی بهره‌وری ایران هم که به ساری سفر کرده است اعلام کرد که ۳.۵ درصد رشد اقتصادی کشور در سال آینده باید با بهره‌وری محقق شود. میرسامان پیشوایی خاطرنشان کرد: سازمان ملی بهره وری نیز در این زمینه برنامه هایی را در دست پیگیری دارد.

شیوه‌نامه صدور مجوز فروشگاه‌های صنایع دستی کشور ابلاغ شد. این عنوان خبری بود که مرکز رسانه خراسان بزرگ در اصفهان آن را به نقل از مدیرکل بازاریابی و صادرات معاونت صنایع‌دستی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی منتشر کرد. سید حسین علوی اضافه کرد: بر اساس این دستورالعمل تولیت همه امور فروشگاه‌های صنایع‌دستی در ۲ بخش صدور مجوز فروشگاه‌های عرضه صنایع‌دستی و نظارت بر فروشگاه‌هایی که صنایع‌دستی ایرانی عرضه می‌کنند بر عهده وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی است.

از ذخیره‌سازی میوه شب عید تا ایجاد اشتغال توسط شرکت‌های دانش‌بنیان

همچنین استاندار مازندران در خبری اعلام کرد که  ۱۹ کیلومتر از نقاط ساحلی مازندران آزاد شد. به گفته سید محمود حسینی‌پور در استان مازندران تا ۲۰ درصد اشغال سواحل مجاز است که عبارتند از بنادر، نیروهای نظامی، پایانه های نفتی و طرح سالم سازی و پنج درصد هم در اختیار بخش خصوصی است و چهار درصد هم غیر مجاز، که در اختیار دولتی ها و مجموعه دستگاه های نظامی قرار داشت.

مدیرکل گمرکات قم هم به رسانه خراسان بزرگ خبر داد که ظرفیت پذیرش ۱۰ هزار تن کالای سردخانه‌ای وارداتی در قم ایجاد شده‌است. اسفندیار دریکوندی اضافه کرد: در همین رابطه گوشت مرغ مورد نیاز مردم قم با همکاری امور دام استان، وارد این انبار می‌شود و با توجه به نیاز بازار به صورت مستمر و روزانه کار عرضه آن در سطح مراکز منتخب صورت می‌گیرد.

طرح حفاظت از مرجان‌های سواحل سیمرغ کیش در حال اجرا است. این عنوان خبری بود که دفتر رسانه خراسان بزرگ در کیش آن را به نقل از رییس اداره محیط زیست سازمان منطقه‌ آزاد کیش منتشر کرد. مریم محمدی یادآور شد: سایت بیگ کورال یکی از با ارزش‌ترین سایت‌های مرجانی کیش در ساحل سیمرغ قرار گرفته است و از نظر اکولوژیکی اهمیت بسیار زیادی در جزیره دارد.

از ذخیره‌سازی میوه شب عید تا ایجاد اشتغال توسط شرکت‌های دانش‌بنیان

معاون اقتصادی استاندار تهران نیز اعلام کرد که ۳۲ درصد صادرات غیرنفتی کشور مربوط به تهران است. حشمت اله عسگری افزود: صادرات غیرنفتی استان در ۱۰ ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۸ درصد رشد داشته است.

مدیرکل آموزش و پرورش کرمان هم تاکید کرد که بیش از ۵۰ درصد مدارس در حال ساخت کرمان خیرساز هستند. رضا رضایی ادامه داد: آموزش و پرورش استان کرمان از مشارکت خیرین در مدرسه ساز و مدرسه یار در راستای تحقق شعار محوری “تحقق عدالت آموزشی و نصیب برابر آموزشی” استقبال می کند.

همچنین امروز مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی در گفت وگو با مرکز رسانه خراسان بزرگ در اراک اعلام کرد: ۱۹۸ میلیون و ۴۱۶ هزار تردد امسال در محورهای شریانی استان مرکزی ثبت شد. مهرداد جهانی خاطرنشان کرد: ۲۵ درصد ترددهای انجام شده در جاده‌های استان مرکزی مربوط به ماشین آلات سنگین بوده‌ است.

از ذخیره‌سازی میوه شب عید تا ایجاد اشتغال توسط شرکت‌های دانش‌بنیان

رئیس سازمان امور عشایر کشور هم خبر داد که عشایر کشور تامین کننده ۲۵ درصد گوشت قرمز هستند. عباس پاپی‌زاده یادآور شد: در بودجه سال ۱۴۰۱، نیازهای این قشر در حوزه تامین آب و برق در دستور کار است.

رییس سازمان صمت کرمانشاه نیز به رسانه خراسان بزرگ گفت که ۴۳ درصد صادرات امسال ایران به عراق از مرزهای کرمانشاه انجام شده است. محسن دارابی خاطرنشان کرد: با احتساب صادرات گاز، سهم کرمانشاه از صادرات ایران به عراق ۵۴ درصد می‌رسد.

همچنین از دفتر رسانه خراسان بزرگ در گچساران خبر رسید که در چهار سال؛  شرکت های دانش بنیان کهگیلویه و بویراحمد ۴۰۰ شغل ایجاد کردند. رییس پارک علم و فناوری کهگیلویه و بویراحمد با تایید این خبر اضافه کرد: افرادی که در شرکت های دانش بنیان مشغول بکار می شوند از نخبگان و دانش آموختگان مقاطع تحصیلی بالای دانشگاهی هستند.

از ذخیره‌سازی میوه شب عید تا ایجاد اشتغال توسط شرکت‌های دانش‌بنیان

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان هم اعلام کرد که ۵۷۳ میلیارد تومان برای بازسازی و نوسازی صنایع گیلان پرداخت شد. فرهاد دلق پوش ادامه داد: از ابتدای سال جاری تاکنون، بیش از ۲ هزار و ۱۸۷ میلیارد تومان تسهیلات در قالب رونق تولید و پرداختی مستقیم از محل منابع بانکی پرداخت شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی نیز به رسانه‌ها اعلام کرد که ۵۰۰ کلاس درس در خراسان جنوبی در دست ساخت است. محمدعلی واقعی یادآور شد: با اجرای این تعداد طرح آموزشی و پرورشی، بیش از ۸۰ هزار متر مربع به فضاهای آموزشی استان خراسان جنوبی اضافه می‌شود.

همچنین مدیر ستادی بانک کشاورزی خراسان جنوبی در گفت وگو با مرکز رسانه خراسان بزرگ در بیرجند خبر داد که پرداخت تسهیلات کشاورزی در خراسان جنوبی ۴۲ درصد افزایش یافت. حسین مودی اضافه کرد: در این مدت ۸۳۲ فقره تسهیلات از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی به مبلغ ۸۷۲ میلیارد ریال پرداخت شد.

از ذخیره‌سازی میوه شب عید تا ایجاد اشتغال توسط شرکت‌های دانش‌بنیان

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران هم به رسانه خراسان بزرگ گفت که ۷۰۰ واگن مترو پایتخت نیازمند نوسازی است. به گفته مهدی شایسته تاکید کرد: شرکت واگن سازی تهران اعلام آمادگی کرده که این کار را در مدت یک سال و نیم انجام دهد.

مدیرکل امور مالیاتی مازندران نیز از مسدود شدن ۱۲ هزار کارت‌خوان غیر مجاز تا سه روزآینده در مازندران خبر داد. علی اکبر حمزه‌ای ادامه داد: تا پایان بهمن ماه امسال تمامی دستگاه‌های کارت‌خوان یا درگاه‌های پرداخت الکترونیک در استان باید به پرونده‌های مالیاتی متصل شوند.

از ذخیره‌سازی میوه شب عید تا ایجاد اشتغال توسط شرکت‌های دانش‌بنیان

مرکز رسانه خراسان بزرگ در ایلام هم خبر داد که ۵۹ هزار مترمربع از اراضی ملی ایلام رفع تصرف شد. مدیرکل راه و شهرسازی ایلام با تایید این خبر، گفت این اراضی به ارزش بالغ ۷۴۰ میلیارد ریال از تصرف اشخاص سودجو خارج شد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر نیز عنوان کرد که ۵۳ مورد تصرف ساحل در استان بوشهر شناسایی شده است. غلامرضا منتظری یادآور شد: ۴۱ مورد از این تصرفات در حوزه پارس جنوبی است.

۱۷۰ میلیارد ریال به ۲ طرح راهسازی کهگیلویه و بویراحمد اختصاص یافت. این عنوان خبری بود که مرکز رسانه خراسان بزرگ در یاسوج آن را به نقل از سرپرست اداره کل راهداری و حمل نقل جاده ای کهگیلویه و بویراحمد منتشر کرد. الله کرم جانی پور اضافه کرد: ۱۲۰ میلیارد ریال اعتبار به جاده امامزاده نورالدین (ع) در شهرستان کهگیلویه و ۵۰ میلیارد ریال نیز به احداث جاده و پل طیب در شهرستان سوق تخصیص یافته است.

از ذخیره‌سازی میوه شب عید تا ایجاد اشتغال توسط شرکت‌های دانش‌بنیان

همچنین مدیرکل راه و شهرسازی استان آذربایجان شرقی از اجرای ۲۲ هزار و ۵۳۳ مترمربع پروژه عمومی و دولتی در آذربایجان‌شرقی خبر داد. ابوالقاسم سلطانی خاطرنشان کرد: میانگین پیشرفت فیزیکی این پروژه ها در زمان کنونی به بیش از ۴۰ درصد رسیده است در حالی که تا نیمه دوم سال ۹۷ حدود ۱۱ درصد پیشرفت داشتند.

مرکز رسانه خراسان بزرگ در بروجرد نیز به نقل از رییس اداره تعاون روستایی این شهرستان خبر داد که ۶۰۰ تن میوه شب عید در بروجرد ذخیره‌سازی می‌شود. محمد حسن نوابی ادامه داد: با توجه به مصوبه کمیته راهبردی استان لرستان، اتحادیه تعاونی روستایی شهرستان بروجرد مباشر تامین و توزیع میوه شب عید شهروندان لرستانی شد.

از ذخیره‌سازی میوه شب عید تا ایجاد اشتغال توسط شرکت‌های دانش‌بنیان

همچنین مدیرکل استاندارد استان کرمانشاه به رسانه خراسان بزرگ خبر داد که ۷۰۰ تاییدیه ایمنی و کیفیت آسانسور امسال در کرمانشاه صادر شد. محمدرضا نیازی اضافه کرد: به صورت مستمر موضوع استانداردسازی این آسانسورها پیگیری و رصد می‌شود ضمن اینکه طی یکسال گذشته آسانسورهای ۱۱ ساختمان عمومی (پزشکی و مرکز خرید) با هماهنگی دادستانی پلمب شد.

از زاهدان هم خبر رسید که کارآفرین ایرانشهری زمینه اشتغال ۷۰ نفر را فراهم کرد. به گفته رییس اداره صنعت، معدن و تجارت ایرانشهر این جوان ٣٧ ساله با سرمایه بیش‌از ٢٠ میلیارد ریال این کارخانه را راه اندازی کرده بطوریکه نقش مهمی در رونق تولید و ایجاد اشتغال برای جوانان منطقه دارد.

از ذخیره‌سازی میوه شب عید تا ایجاد اشتغال توسط شرکت‌های دانش‌بنیان

رییس پلیس مبارزه با موادمخدر البرز هم از کشف حدود ۲۰ تن مواد مخدر در البرز طی سال جاری خبر داد. به گفته سرهنگ علی سلیم‌پور در این مدت ۷۰۹ قاچاقچی و  پنج هزارو ۹۲۳ توزیع کننده و خرده فروش دستگیر شدند.

همچنین مدیر نظارت و بازرسی محصولات سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی در گفت وگو با خبرنگار رسانه خراسان بزرگ در مشهد اعلام کرد که ۶۲۶ میلیارد ریال تخلف صنفی در خراسان رضوی انجام شد. ناصر شعربافیان یادآور شد: در ۷۰ روز گذشته از واگذاری نظارتهای صنفی مرتبط به سازمان جهاد کشاورزی ۲۰ هزار و ۹۵۶ فقره بازرسی از واحدهای اقتصادی مرتبط با بخش کشاورزی در این استان انجام شده که منجر به تشکیل هزار و ۶۷۸ فقره پرونده‌ تخلفات صنفی شده است.

استاندار سیستان و بلوچستان هم خبر داد که بانک مرکزی پرداخت تسهیلات به سیلزدگان جنوب سیستان و بلوچستان را ابلاغ کرد. حسین مدرس خیابانی افزود: این مبلغ سه هزار و ۹۳۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی ارزان قیمت است.

از ذخیره‌سازی میوه شب عید تا ایجاد اشتغال توسط شرکت‌های دانش‌بنیان

بیش از ۳۵ تُن کالای احتکاری در قصرشیرین کشف شد. این عنوان خبری بود که دفتر رسانه خراسان بزرگ در قصرشیرین آن را به نقل از فرمانده انتظامی این شهر منتشر کرد. سرهنگ محمد محمدی یادآور شد: ماموران پلیس با انجام تحقیقاتی کامیون‌های حامل کالای قاچاق را توقیف کرده و از بازرسی این کامیون‌ها پنج میلیارد تومان کالای احتکاری کشف کردند.

دادستان عمومی و انقلاب سلسله هم به رسانه‌ها اعلام کرد که پنج هزار تن سیب زمینی احتکار شده در سلسله کشف شد. یونس آزاد پور خاطرنشان کرد: کارشناسان ارزش سیب زمینی‌های کشف شده را ۴۰ میلیارد تومان اعلام کرده اند.  

از ذخیره‌سازی میوه شب عید تا ایجاد اشتغال توسط شرکت‌های دانش‌بنیان

همچنین مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین از افزایش ۲۷ درصدی تولید چغندر در استان قزوین خبر داد. تورج بنیادی افزود: در سال جاری حدود ۴۹ هزار تن چغندر قند در مزارع استان قزوین تولید و برداشت شد.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی هم اعلام کرد که ۵۵۰۰ تُن قیر برای محلات هدف بازآفرینی شهری در آذربایجان‌غربی تخصیص یافت. سید محسن حمزه‌لو افزود: این میزان قیر برای بهسازی معابر محلات هدف بازآفرینی در شهرهای ارومیه، خوی، بوکان، مهاباد، میاندوآب، پیرانشهر، سلماس، اشنویه، سردشت، ماکو، تکاب و نقده استفاده می‌شود.  ارزش این میزان قیر تخصیصی ۴٠٠ میلیارد ریال برآورد شده است.

پلیس تهران نیز اعلام کرد باند کلاهبرداری با وعده فروش نوزاد در فضای مجازی منهدم شد. رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات پایتخت اضافه کرد: طی رصد و پایش شبکه های اجتماعی توسط کارشناسان مشخص شد صفحاتی با عنوان خرید و فروش نوزاد در حال فعالیت در فضای مجازی هستند  در یک ماه گذشته این دومین باند کلاهبردار تحت عنوان فروش نوزاد در فضای مجازی است که توسط پلیس تخصصی منهدم شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار البرز هم اعلام کرد که البرز تامین کننده ۳۰ درصد قطعات مورد نیاز خودرو سازی کشور است. جهانگیر شاهمرادی خاطرنشان کرد: وجود بیش از سه  هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی، تولیدی  ۱۰۰ هزار واحد صنفی و ۱۳۰ هزار نفر اشتغال در این بخش، وجود ۲۱۷ برند تولیدی که بیشترآنها دارای رتبه های برتر کشوری می باشند، استقرار بزرگترین تولید کننده فروکتوز (قند مایع) کشور در البرز با بیش از ۱۰ هزار نفر اشتغال از دیگر ظرفیت های اقتصادی استان البرز به شمار می رود.

از ذخیره‌سازی میوه شب عید تا ایجاد اشتغال توسط شرکت‌های دانش‌بنیان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا