اخبار خراسان رضویاستان‌ها > سراسری

از تامین نهاده‌های دامی تا فعال کردن واحدهای تعطیل روستایی

استانها – رسانه خراسان بزرگ – خبرنگاران رسانه خراسان بزرگ ۲۰ بهمن ماه نسبت به پوشش رویدادها و تولید محتوا اقدام کردند که از مهمترین آنها می‌توان به افتتاح بیش از ۶ هزار پروژه در سراسر کشور، فعال کردن واحدهای تعطیل روستایی، تسریع در واگذاری اسناد املاک علوی، تامین نهاده‌های دامی و رفع تصرف نوار ساحلی اشاره کرد.

به گزارش گروه اخبار استانهای رسانه خراسان بزرگ، امروز خبرنگاران رسانه خراسان بزرگ در استانهای مختلف سوژه های مهمی را به عنوان مطالبات مردم و در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی پیگیری کردند که “بیم و امیدهای وقایع تاریخ انقلاب از زبان مبارزان سمنانی”، “گردشگری کهگیلویه و بویراحمد در مسیر پیشرفت”، ” «موقعیت مهدی» آغازی برای نگاه متفاوت به سینمای دفاع مقدس”، “پس‌لرزه‌های فیش‌حقوقی شهرداری کرمان؛ کفه موافقان می‌چربد یا مخالفان؟ ” و “بن‌بست انتخاب شهردار برای بزرگ‌ترین شهر مازندران” از جمله این گزارش‌ها بود.

گروه استانها هم در گزارشی به بیان آخرین وضعیت شیوع ویروس کرونا در ایران پرداخت که در مقدمه این گزارش آمده است: آمارها نشانگر این است که در حال حاضر توجه سویه اومیکرون کرونا به دلیل انجام نشدن واکسیناسیون در رده سنی کودکان، در پیک ششم، گروه سنی اطفال را بیشتر از بزرگسالان درگیر کرده‌ است.

این گروه همچنین در گزارش دیگری با عنوان “ضرباهنگ گازرسانی به روستاها تندتر شد” به موضوع افتتاح طرح‌های صنعت گاز و پتروشیمی در استان‌های کرمانشاه، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، فارس و خوزستان با حضور رییس جمهور پرداخته است.

مرکز رسانه خراسان بزرگ در تهران نیز در خبری اعلام کرد که با حضور محمد مخبر معاون اول رییس جمهور ۶ هزار و ۵۷۸ پروژه روستایی در سراسر کشور افتتاح شد. برای اجرای این پروژه‌ها بیش از ۱۲۴ هزار میلیارد ریال هزینه شده است. با افتتاح این طرح های روستایی برای بیش از ۵۲ هزار نفر شغل ایجاد شده است. مخبر همچنین از کارخانجات و اصناف پیشوا بازدید کرد.

از تامین نهاده‌های دامی تا فعال کردن واحدهای تعطیل روستایی

معاون توسعه روستایی رییس جمهور هم در این مراسم گفت که سال آینده ۲ هزار واحد تعطیل روستایی فعال می‌شود. سیدامیرحسین مدنی اضافه کرد: رونق روستا یکی از مهمترین برنامه‌های دولت سیزدهم است و افتتاح نزدیک به هفت هزار پروژه حوزه راه روستایی، آب، برق، انرژی و طرح هادی روستایی نمونه‌ای از این اهتمام است.

همچنین امروز رئیس بنیاد مستضعفان در مراسم واگذاری هشت هزار  و ۵۷۲ سند املاک خاندان پهلوی در گرگان که بصور ویدئو کنفرانسی برگزار شد تاکید کرد که تسریع در واگذاری اسناد املاک علوی به مردم گلستان ضروری است. پرویز فتاح همچنین در ساری گفت که بنیاد مستضعفان ۹۰۰ هکتار زمین برای طرح جهش تولید مسکن واگذار کرد.

رئیس سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری هم در حاشیه سفر به قزوین تصریح کرد که ۱۲۵ میلیون هکتار از اراضی کشور نیازمند عملیات آبخیزداری است. مسعود منصور یادآورشد: باید سالانه بین ۵ تا ۱۰ میلیون هکتار از اراضی کشور مورد عملیات آبخیزداری قرار بگیرند.

از زاهدان نیز خبر رسید که فرمانده کل انتظامی کشور وارد ایرانشهر شد. سردار حسین اشتری در جریان بازدید از یگان‌های انتظامی مستقر در ایرانشهر تاکید کرد که وضعیت امنیت در مرزهای سیستان و بلوچستان خوب است.

از تامین نهاده‌های دامی تا فعال کردن واحدهای تعطیل روستایی

همچنین معاون وزیر راه و شهرسازی و سرپرست شرکت مادر تخصصی شهرهای جدید کشور که به تبریز سفر کرده است تاکید کرد که زیرساخت ها باید در شهرهای جدید مورد توجه جدی قرار بگیرد. عبدالرضا جعفری اضافه کرد: در شهرهای جدید باید تنها مسکن سازی صرف مورد توجه قرار نگیرد، بلکه باید به همه شاخص های توسعه یافتگی در بحث فرهنگی و تولید مسکن توجه شود.

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت‌علوم، ‌تحقیقات و فناوری هم که در سمنان به سر می‌برد تصریح کرد: دانش‌آموختگان فعال در حوزه فناوری و نوآوری حمایت می‌شوند. علی خطیبی ادامه داد: در راستای کاهش آمار بیکاری دانش آموختگان، کارآفرینی و ایجاد اشتغال، اعتبارات مطلوبی برای توسعه پارک های علم و فناوری و شرکت های دانش بنیان در نظر گرفته است.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور نیز در چابهار اعلام کرد: بنیاد مسکن تا بازسازی کامل مناطق آسیب‌دیده سیلاب سیستان و بلوچستان در کنار مردم است. اکبر نیکزاد تصریح کرد: بازسازی و بهسازی واحدهای مسکونی مناطق سیل زده کنارک، سیستان و بلوچستان، هرمزگان و بوشهر مورد تاکید رییس جمهور است.

معاون سازمان حفاظت اطلاعات سپاه هم در اهواز گفت که حفاظت از اطلاعات برای پیشگیری از نفوذ دشمن ضروری است.  سردار سرتیپ دوم پاسدار حسین‌رضا صادقی یادآور شد: تجربه عملیات غرور آفرین والفجر هشت در حفاظت از اطلاعات، چراغ راهی برای موفقیت نظام اسلامی و پیشگیری از نفوذ دشمن در عصر حاضر است.

مرکز رسانه خراسان بزرگ در کرمان نیز خبر داد که جمعی از اعضای خانه مطبوعات استان کرمان در نشستی با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مشکلات صنفی خود اعم از بیمه، شیوه رتبه بندی پایگاه‌های خبری و انتشار مطبوعات و همچنین صدور کارت خبرنگاری را مطرح کردند و خواستار رفع آن شدند.

از تامین نهاده‌های دامی تا فعال کردن واحدهای تعطیل روستایی

همچنین رییس سازمان امور عشایر کشور در خرم‌آباد گفت که نهاده مورد نیاز دام عشایر تا هفته آینده تامین می‌شود. عباس پاپی زاده همچنین خبر داد که در بودجه سال آینده ۱۰۰ میلیاردتومان به ساخت راه و تامین آب آشامیدنی مناطق عشایری لرستان اختصاص می‌یابد.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری هم در قزوین اعلام کرد که ساخت و تجهیز خوابگاه‌های متاهلی در دستور کار وزارت علوم قرار دارد. مرتضی فرخی همچنین تاکید کرد: حل نیازها و مشکلات صنعتی و اجتماعی به عنوان ماموریت به دانشگاه‌ها واگذار می‌شود.

مدیرکل دفتر میوه‌های سردسیری و خشک معاونت امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی نیز در شهر کرد گفت که سالانه ۲۰ میلیون تن انواع میوه در باغات کشور تولید می‌شود. داراب حسنی خاطرنشان کرد: سیب درختی، کشمش و پسته بیشتری میوه صادراتی ایران به بازارهای ۳۵ تا ۸۰ کشور جهان است.

امروز همچنین مرکز رسانه خراسان بزرگ در بندرعباس خبر داد که در پی دستور رییس جمهور و با تاکید استاندار هرمزگان ۳۱ هزار مترمربع از نوار ساحلی بندرعباس رفع تصرف شد. در روزهای اخیر، ۳۰کیلومتر از سواحل جزیره قشم برای حفظ حریم ۶۰ متری دریا و استفاده عموم مردم از سواحل با هماهنگی دستگاه قضایی تخریب شده است.

معاون صنعت، معدن و تجارت گلستان هم در گفت وگو با خبرنگار رسانه خراسان بزرگ در گرگان خبر داد که ۱۰ میلیون دلار ید از گلستان صادر شد. هومن هادیان اضافه کرد: در سال گذشته حدود ۵۶۷ تن ید تولید شد که در ۹ ماهه امسال این عدد به ۴۳۲ تن رسیده است.

از تامین نهاده‌های دامی تا فعال کردن واحدهای تعطیل روستایی

معاون صنایع عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز در قم گفت که قیمت‌گذاری جدید محصولات شفافیت بازار را افزایش می‌دهد. محمد مهدی برادران همچنین تاکید کرد: افزایش کیفیت رویکرد اصلی وزارت صمت در صنعت لوازم خانگی است.

همچنین معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت راه و شهرسازی در بوشهر اعلام کرد که اقتصاد ایران باید در سال‌های آینده به رشد بالای ۸ درصد برسد. ایمان اسلامیان در گفت وگو با رسانه خراسان بزرگ تصریح کرد: نهضت ملی مسکن بزرگترین طرح عمرانی تاریخ کشور است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت هم در اصفهان اعلام کرد که روند تولید و صادرات در کشور به لحاظ ارزشی افزایشی است. محسن صالحی نیا امروز فضای کلان حاکم بر اقتصاد کشور و فضای حاکم بر شرایط کلان اقتصادی در سطح همسایگان و دیگر شرایط موجود رو به بهبودی است.

معاون امورتعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز که در همدان به سر می‌برد، عنوان کرد: همدان در تشکیل تعاونی‌ از استان‌های پیشرو کشور است. مهدی مسکنی تعاونی ها با ایجاد سرمایه‌گذاری و به کارگیری نیروهای انسانی نه تنها در تولید و توزیع نقش مهمی دارند بلکه باعث بهبود کیفیت تولید و ایجاد رقابت پذیری در بازار می‌شوند.

از تامین نهاده‌های دامی تا فعال کردن واحدهای تعطیل روستایی

امروز همچنین معاون سازمان نوسازی مدارس کشور در کرج گفت که طرح مقاوم سازی مدارس ایران الگویی برای سایر کشورها شده است. علی شهری خاطرنشان کرد: به تازگی سازمان ملل در نشست بین المللی مدارس اعلام کرد در مقاوم سازی مدارس، ایران کار بی نظیری در جهان انجام داده است.

مرکز رسانه خراسان بزرگ در تهران هم در خبری اعلام کرد که آتش سوزی ساختمان مسکونی در جنوب تهران ۷۰ نجات یافته داشت. سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران در این خصوص گفت که محل آتش سوزی در پارکینگ ساختمان چهار طبقه ۸۰ واحدی روی داده بود. سید جلال ملکی علت این حادثه را در دست بررسی کارشناسان آتش نشانی اعلام کرد.

از ارومیه نیز خبر رسید که دیزل مسافری قطار تهران – ارومیه از ریل خارج شد. مدیرکل راه آهن منطقه آذربایجان در همین ارتباط گفت که در اثر این حادثه ۱۱۵ مسافر قطار آسیبی ندیده و در صحت کامل هستند.

همچنین سرپرست اداره کل انتقال خون خراسان رضوی در گفت و گو با خبرنگار رسانه خراسان بزرگ در مشهد اعلام کرد که ذخایر خونی در خراسان رضوی به شدت کاهش یافت. مشهد به عنوان سومین شهر تولیدکننده خون در ایران پس از تهران و شیراز شناخته شده است.  

زمینه اشتغال بیش از ۱۲۰۰ نفر در بخش صنایع اردبیل فراهم شد. این عنوان خبری بود که مرکز رسانه خراسان بزرگ در اردبیل به نقل از رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل منتشر کرد. رامین صادقی تاکید کرد: تلاش می‌شود تا پایان سال‌جاری بخش دیگری از طرح‌های صنعتی جدید در کنار احیای واحدهای تولیدی راکد به بهره‌برداری برسد.

از تامین نهاده‌های دامی تا فعال کردن واحدهای تعطیل روستایی

مدیرکل ایمنی و حفاظت دریایی سازمان بنادر و دریانوردی هم در بوشهر به رسانه خراسان بزرگ گفت: ساخت ۳۰ شناور آتشخوار در دستور کار سازمان بنادر و دریانوردی است. نادر پسنده یادآور شد: در راستای ارتقای ایمنی دریانوردی و بویژه در حوزه مقابله با حریق‌ها سازمان بنادر و دریانوردی برنامه‌ای مهم برای تامین شناورهای آتشخوار دارد.

مرکز اراک نیز به نقل از مدیر آب و خاک و امور فنی مهندسی سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی اعلام کرد که یک هزار و ۲۵۰ هکتار از اراضی کشاورزی استان مرکزی به سامانه آبیاری نوین تجهیز شد. محمد فرزاد کوهدانی اضافه کرد: ۱۶۲ هزار هکتار اراضی مستعد اجرای طرح‌های آبیاری نوین در استان مرکزی وجود دارد که تاکنون ۷۱ هزار هکتار معادل ۴۴ درصد به سامانه آبیاری نوین تجهیز شده‌ است.

همچنین مدیر عامل برق منطقه‌ای سیستان و بلوچستان در نشستی خبری گفت که ۲ هزار میلیارد تومان پروژه صنعت برق امسال در سیستان و بلوچستان تعریف شده است. علیرضا پرنده خاطرنشان کرد: سال ۹۷حدود ۱۰۰ میلیارد تومان پروژه برق در این استان تعریف و حدود ۷۰ میلیارد تومان اجرا شد.

جانشین مرزبانی هرمزگان هم خبر داد که ماموران مرزبانی بیش از ۳۰۰هزار لیتر گازوییل قاچاق در آب های قشم کشف کردند. سردار عبدالله لشکری اضافه کرد: مرزبانان پایگاه‌ دریابانی قشم با اشراف و تسلط اطلاعاتی بر آب های منطقه، مطلع شدند قاچاقچیان قصد دارند به وسیله یک لنج، محموله سوخت قاچاق را به خارج از مرزهای کشور انتقال دهند.

از تامین نهاده‌های دامی تا فعال کردن واحدهای تعطیل روستایی

معاون سازمان حفاظت محیط زیست نیز در بوشهر اعلام کرد که ایران در میان ۱۰ کشور نخست تنوع زیستی جهان قرار دارد. به گفته حسن اکبری کمک مردم به رویکرد اکوتوریسم و منابع پایدار باید توسعه یابد زیرا برای سرمایه‌گذاری، ایجاد اشتغال و ارز آوری بسیار ضروری و موثر خواهد بود.

رییس سازمان جهاد کشاورزی لرستان هم گفت که ۵۰ میلیارد تومان در سفر رییس جمهور برای مناطق عشایری لرستان لحاظ شد. اسفندیار حسنی مقدم خاطرنشان کرد: پنج درصد لرستانی ها زندگی عشایری دارند و ارزش تولیدات جامعه عشایری استان بیش از یکهزار میلیارد تومان است.

همچنین خبرنگا رسانه خراسان بزرگ در قصرشرین خبر داد که بزرگترین گلخانه غرب کشور در سرپل‌ذهاب وارد مدار تولید شد. این گلخانه به مساحت ۲ هزار و ۲۰۰ مترمربع است و ۲۶۰ میلیارد ریال برای ساخت آن هزینه شده و زمینه اشتغال ۳۰ نفر را  به صورت مستقیم و ۱۰ نفر را به صورت غیرمستقیم فراهم کرده است.

از بجنورد هم خبر رسید که ۸۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی خراسان شمالی آماده صدور سند شد. مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی با اعلام این خبر خاطرنشان کرد: قرارگاه صدور سند اراضی کشاورزی در استان ایجاد شده است و شرکت مشاور مدارک های لازم از کشاورزان را برای صدور سند به سازمان ثبت اسناد ارایه می دهند.

از تامین نهاده‌های دامی تا فعال کردن واحدهای تعطیل روستایی

امروز مرکز رسانه خراسان بزرگ در گرگان نیز در خبری اعلام کرد که  تحویل ۸ هزار و ۵۲۷ سند املاک بنیاد علوی به مردم گلستان آغاز شد. در این مراسم استاندار، فرمانده سپاه نینوا گلستان، نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی، جمعی از مسوولان ادارات کل و روحانیان شیعه‌ و سنی استان شرکت داشتند.  

واحد فرآوری معدن طلا در خراسان جنوبی افتتاح شد. این عنوان خبری که مرکز رسانه خراسان بزرگ در بیرجند آن را منتشر کرد.  این واحد فرآوری ماده معدنی طلا در زمینی به مساحت هزار و ۷۰۰ هکتار احداث شده و بخش خصوصی ۴۰۰ میلیارد تومان برای آن سرمایه‌گذاری کرده است.  کارخانه فرآوری طلای شادان با ظرفیت استحصال سالانه ۳۰۰ کیلوگرم طلا برای بیش از ۲۲۰ نفر اشتغالزایی دارد.

از بندرعباس هم خبر رسید که در پی ضرب‌الاجل دستگاه قضایی، ترخیص و بارگیری ۸ هزار تن کنجاله سویا وارداتی از گمرک شهید رجایی آغاز شد. رییس کل دادگستری استان هرمزگان افزود: هم اکنون به وسیله کامیون‌های سنگین و نیمه سنگین در حال بارگیری و ارسال به مناطق مختلف کشور است.

از تامین نهاده‌های دامی تا فعال کردن واحدهای تعطیل روستایی

مرکز رسانه خراسان بزرگ در اصفهان نیز با انتشار فیلمی با عنوان “جلوه‌گاه رنگ و نقش در هنر نمدمالی سمیرم ” به بررسی این هنر ایرانی در این شهر پرداخته است. نمدمالی در سمیرم جلوه‌ای یگانه از طبیعت کوهستانی و سرسبز این خطه در جنوب غربی استان اصفهان است؛ هنری که با همه مشقت‌هایش به زور بازو و ظرافتِ طبع پیشکسوتان نمدمالی هنوز در سمیرم نفس می‌کشد.

امروز همچنین گزارش‌های تهیه شده توسط مراکز رسانه خراسان بزرگ در ۳۱ استان کشور هم مورد بررسی قرار گرفت که بر اساس آن، گزارش‌ حامد سالاری خبرنگار مرکز کرمان با تیتر “پس‌لرزه‌های فیش‌حقوقی شهرداری کرمان؛ کفه موافقان می‌چربد یا مخالفان؟ “،  محمد جهانگیریان رییس مرکز سمنان و الناز ملکی بصورت مشترک با عنوان “بیم و امیدهای وقایع تاریخ انقلاب از زبان مبارزان سمنانی”،  فریبرز سیفی خبرنگار مرکز ساری با تیتر “بن‌بست انتخاب شهردار برای بزرگ‌ترین شهر مازندران” و مرضیه ضامن خبرنگار مرکز رشت با عنوان “سایه روشن‌های چله سیمرغ در گیلان” به عنوان مطالب برتر یا شایسته تقدیر انتخاب شدند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا