اخبار خراسان رضویاستان‌ها > سراسری

از بیمه رایگان اقشار کم در آمد تا فروش محصولات صنایع دستی در نوروز

استانها – رسانه خراسان بزرگ -خبرنگاران رسانه خراسان بزرگ ۱۵ فروردین ماه نسبت به پوشش رویدادها و تولید محتوا اقدام کردند که از مهمترین آنها می‌توان به خودکفایی در ساخت واگن، رشد صادرات کالا از بازارچه‌های مرزی، واگذاری زمین به شرکت‌های دانش‌بنیان، فروش محصولات صنایع دستی در نوروز، بیمه رایگان برای اقشار کم‌درآمد اشاره کرد.

به گزارش گروه اخبار استانهای رسانه خراسان بزرگ، امروز خبرنگاران رسانه خراسان بزرگ در استانهای مختلف سوژه های مهمی را به عنوان مطالبات مردم و در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی پیگیری کردند که “مدرسه این گونه زیباتر شد”، “جایگاه شیمی‌تجزیه در زندگی ایرانیان/چرا تولیدات کشاورزی‌مان همچنان برگشت می‌خورد؟”، “کمپوست سبزه‌ در رشت؛ مشق نوروزی محیط‌زیست”، “بازی با حاصل رنج؛ گریز کشاورزان گیلانی از بیمه کشاورزی” و “«هه لپه رکی»؛ جلوه ای ناب از فرهنگ کردستان” از جمله این گزارش‌ها بود.

امروز همچنین گروه استانها در گزارشی به بیان آخرین وضعیت شیوع ویروس کرونا در ایران پرداخت که در مقدمه این گزارش آمده است: متخصصان حوزه سلامت هشدار دادند که با توجه به قرار گرفتن در ماه مبارک رمضان ، اطعام دهی، بازگشائی مدارس و دورهمی ها مردم در مقابل این ویروس ساده اندیش نباشند و همچنان رعایت شیوه نامه های بهداشت فردی و محیط، استفاده مناسب از ماسک و تهویه کلاس‌های درس ضروری است.

وزیر کشور هم در حاشیه بازدید از شرکت واگن‌سازی تهران تاکید کرد که ساخت واگن در کشور تا پایان خردادماه امسال بومی می‌شود. احمد وحیدی یادآور شد: خودکفایی در مترو و حوزه‌های جانبی آن تاثیرات مثبتی از خود برجای خواهد گذاشت.

از بیمه رایگان اقشار کم در آمد تا فروش محصولات صنایع دستی در نوروز

معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی در اردبیل نیز تاکید کرد که میانگین سنی بهره برداران بخش کشاورزی بالاست. مجتبی خیام نکویی افزود: ایجاد کانون‌های جوانان روستایی می‌تواند رونق تولید در روستاها را بهبود داده و جوانان روستایی را بیش از پیش به علوم و فنون روز دنیا مجهز کند.

همچنی معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر امور اقتصادی و دارایی در زنجان گفت که وابستگی بودجه به نفت را نتوانستیم کم کنیم. ذبیح الله سلمانی تصریح کرد: همه اینها از ساختار ناموزون و نامتعادل سیستم اقتصادی و وابستگی اداره کشور به درآمدهای نفتی و نیز تحریم های ظالمانه علیه ملت ایران ناشی می شود.

مدیر بازارچه‌های مرزی سیستان و بلوچستان هم به خبرنگار رسانه خراسان بزرگ در زاهدان اعلام کرد که ۱۲ هزار تن کالا از بازارچه مرزی میلک صادر شده است. به گفته مبین علی میر، میزان صادرات از بازارچه مرزی میلک تا تاریخ ۱۱فروردین ۱۴۰۱ نسبت به مدت مشابه سال قبل، شاهد رشد یک‌هزار و ۸۳۹ درصدی صادرات از این بازارچه مرزی هستیم.

از بیمه رایگان اقشار کم در آمد تا فروش محصولات صنایع دستی در نوروز

معاون استاندار گلستان نیز در گفت وگو خبرنگار رسانه خراسان بزرگ در گنبدکاووس گفت که احتمال شخصی بودن انگیزه قتل ۲ طلبه گنبدکاووس بالاست. مهدی دهرویه خاطرنشان کرد: قتل این ۲ طلبه اهل سنت که ساعت ۲۰:۵۰ دقیقه شامگاه شنبه ۱۳ فروردین با شلیک اسلحه جنگی (کُلت کمری) رخ داد، محرز شده و تلاش نیروهای فنی انتظامی، اطلاعاتی و امنیتی جهت بررسی سرنخ‌ها و دستگیری قاتل یا قاتلین ادامه دارد. وی افزود: البته آنگونه که رییس کل دادگستری گلستان دیشب اعلام کرد، یک فرد مظنون در این خصوص دستگیر شده و هم اکنون بازداشت و درحال بازجویی است.

امروز همچنین رییس سازمان صمت اصفهان خبر داد که ۷۰۰ شرکت فناور و دانش بنیان در استان اصفهان فعال است. امیر حسین کمیلی خاطرنشان کرد: صنعت در اصفهان دانش بنیان پایه گذاری شده است و بسیاری از واحدهای صنعتی این استان از جمله صنایع فولادی، پتروشیمی، لوازم خانگی به‌صورت دانش بنیان تشکیل شده و مشغول به فعالیت هستند.

از بیمه رایگان اقشار کم در آمد تا فروش محصولات صنایع دستی در نوروز

از اهواز هم خبر رسید که بیش از ۶۰ هزار تن کالا از پایانه های مرزی خوزستان ترانشیپ شد. مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان با تایید این خبر گفت: طی سیزده روز تعطلات ۱۴۰۱، تعداد ۲۷ هزار و ۲۶۱ نفر از مرز شلمچه تردد داشتند که از این میزان ۱۵ هزار و ۴۰ نفر وارد و ۱۶ هزار و ۹۶۱ نفر از کشور خارج شدند.

مرکز رسانه خراسان بزرگ در زاهدان نیز به نقل از مدیرکل راهدارای و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان، اعلام کرد که طی یکسال گذشته مبادلات اقتصادی از پایانه‌های مرزی سیستان و بلوچستان از ۲.۵ میلیون تن فراتر رفت. ایوب کُرد یادآور شد: گاز مایع، هیدروکربن، بنزین، گازوئیل و موادغذایی عمده کالاهای صادراتی  در سال ۱۴۰۰ است.

از بیمه رایگان اقشار کم در آمد تا فروش محصولات صنایع دستی در نوروز

همچنین مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام البرز از پیش بینی ۲ هزار فرصت شغلی جدید در منطقه ویژه اقتصادی پیام البرز خبر داد. به گفته اکبر قنبرپور، اکنون توسعه زیر ساخت ها با هدف استقرار واحدهای تولیدی و صنعتی با اولویت «آی.تی » و «آی.سی.تی»  در این منطقه در حال اجرایی شدن است و این امیدواری وجود دارد که امسال بتوانیم زمینه ایجاد ۲ هزار فرصت شغلی جدید را در پیام فراهم کنیم.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی یزد هم گفت که ۱۷ میلیون شاخه گل‌ زینتی سال گذشته در یزد تولید شد. اکبر شیخ علیشاهی  در گفت وگو با خبرنگار رسانه خراسان بزرگ افزود: پارسال ۱۴ میلیون شاخه انواع گل های زینتی تولیدی یزد در بازار استان‌های مختلف کشور عرضه گردید.

از بیمه رایگان اقشار کم در آمد تا فروش محصولات صنایع دستی در نوروز

مسئول بسیج سازندگی سپاه روح الله استان مرکزی نیز عنوان کرد که ۷۰۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال در استان مرکزی پرداخت شد. امید محترمی خاطرنشان کرد: با پرداخت این میزان تسهیلات اشتغال شمار قابل توجهی کارگاه خانگی فعال و در مجموع یک‌هزار و۳۵۰ فرصت شغلی پایدار نیز در نقاط مختلف این استان ایجاد شد.  

همچنین مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی چهارمحال و بختیاری به خبرنگار رسانه خراسان بزرگ در شهرکرد خبر داد که ۴.۵ هکتار زمین به شرکت‌های دانش‌بنیان چهارمحال و بختیاری واگذار شد. حمیدرضا فلاح اضافه کرد: در سالی که با عنوان «تولید؛ دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین» از سوی رهبر معظم انقلاب نامگذاری شده است شرکت شهرک‌های صنعتی می‌تواند نقش موثری در راستای تحقق این شعار ایفا کند.

از بیمه رایگان اقشار کم در آمد تا فروش محصولات صنایع دستی در نوروز

مرکز رسانه خراسان بزرگ در مشهد هم خبر داد که توزیع بیش از ۲۳ هزار تن برنج و شکر در خراسان رضوی آغاز شد. مدیر نظارت و بازرسی محصولات سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی با تایید این خبر، یادآور شد: از این میزان پنج هزار و ۳۰۰ تن برنج ویژه ماه مبارک رمضان از انواع پاکستانی، هندی و تایلندی است که در تمامی شهرستانهای استان توزیع می‌شود.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان بوشهر نیز گفت که ۳۴میلیارد ریال محصولات صنایع دستی استان بوشهر در نوروز به فروش رفت. لیلا رحیمی افزود: تولیدات صنایع‌ دستی استان امسال به طور بی سابقه ای مورد استقبال مسافران نوروزی قرار گرفت.

از بیمه رایگان اقشار کم در آمد تا فروش محصولات صنایع دستی در نوروز

همچنین مدیرکل گمرکات قم اعلام کرد که صادرات قم در سال گذشته از مرز ۲۸۳ میلیون‌ دلار گذشت. اسفندیار دریکوندی بیان کرد: این میزان صادرات در مقایسه با آمار سال ۹۹ که رقم ۱۴۷ میلیون و ۹۳۳ هزار و ۲۷۱ دلار بوده‌است، رشد حدود ۹۲ درصدی را نشان می‌دهد و بیانگر افزایش سهم صادرات در بخش تجارت خارجی استان است.

مسوول واحد ارزیابی گمرک اصفهان مستقر در کاشان هم گفت که ارزش کالاهای صادراتی کاشان پارسال ۶۰ درصد افزایش یافت. علیمراد نوروزی ارمنستان، ازبکستان، اسپانیا، استرالیا، افغانستان، آلمان، امارات، اندونزی، انگلستان، ایتالیا، بحرین، بلاروس، برزیل، پاکستان، ترکیه، ترکمنستان، چین، روسیه، سنگاپور، سوریه، عمان، عراق، قطر، قزاقستان، کویت، گرجستان، لبنان، مالزی، هندوستان، ویتنام، کنیا، کانادا، قطر، صربستان و آمریکا را از جمله کشورهای مقصد این کالاهای صادراتی نام برد.

از بیمه رایگان اقشار کم در آمد تا فروش محصولات صنایع دستی در نوروز

مدیر ستاد دیه آذربایجان شرقی نیز گفت که ۵۵۲ زندانی غیرعمد در آذربایجان‌شرقی آزاد شدند. رسول تقی پور روز در گفت و گو با خبرنگار رسانه خراسان بزرگ در تبریز توضیح داد: از مجموع زندانیان آزاد شده، ۱۴ نفر به علت حوادث کارگاهی، ۳۲۵ نفر بدهکار مالی، ۲۱۳  نفر از زندانیان مهریه و نفقه در زندان گرفتار بودند که سال گذشته آزاد شدند.

امروز همچنین سرپرست معاونت بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر خبر داد که ۱۹هزار تن خرما و رطب نخلداران بوشهری آماده عرضه به بازار است. حمد جهانگیرلو درگفت وگو با رسانه خراسان بزرگ خاطرنشان کرد: بخشی از افزایش قیمت این محصول  همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان علاوه بر افزایش تقاضا مربوط به هزینه های نگهداری  در سردخانه و بسته بندی این محصول است.

از بیمه رایگان اقشار کم در آمد تا فروش محصولات صنایع دستی در نوروز

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش در کرمانشاه هم گفت که ۳۸ هزار میلیارد تومان در بودجه ۱۴۰۱ برای رتبه‌بندی معلمان لحاظ شده است. صادق ستاری‌فرد افزود: توزیع عادلانه اعتبارات براساس سند آمایش سرزمینی و میزان عدالت یکی از اهداف جدی وزارت آموزش و پرورش است.

مرکز رسانه خراسان بزرگ در بجنورد نیز به نقل از مدیر صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر خراسان شمالی اعلام کرد که ۲۵ هزار نفر از اقشار کم درآمد خراسان شمالی رایگان بیمه می‌شوند. محمدرضا غلامزاده یادآور شد: در اجرای این طرح اقشار کم درآمد با حمایت دولت امسال زیر پوشش صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر قرار می گیرند.

از بیمه رایگان اقشار کم در آمد تا فروش محصولات صنایع دستی در نوروز

همچنین از یاسوج خبر رسید که بیش از یک هزار هکتار از عرصه های منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد آزاد شد. رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد با اعلام این خبر، تاکید کرد: در حفظ و حراست از حوزه منابع طبیعی و انفال همه ی ما مسئول هستیم. 

مدیرکل انتقال خون خراسان جنوبی هم گفت که اهدای خون در خراسان جنوبی امسال ۵۶.۶ درصد افزایش یافت. کامبیز مهدی‌زاده اضافه کرد: تعطیلات نوروز امسال ۷۸۶ نفر در استان خراسان جنوبی برای اهدای خون به مراکز خونگیری مراجعه کردند که ۶۶۶ نفر موفق به اهدای خون شدند و از این تعداد ۶۲۴ نفر مرد و ۴۲ نفر زن بوده‌اند.

از بیمه رایگان اقشار کم در آمد تا فروش محصولات صنایع دستی در نوروز

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان نیز اعلام کرد که بیش‌از ۸ تن موادمخدر در طرح نوروزی در سیستان و بلوچستان کشف شد. سردار احمد طاهری تاکید کرد: مبارزه با قاچاق مواد افیونی و شناسایی باندها و سرشبکه های اصلی مواد مخدر از اولویت های مهم و اساسی پلیس سیستان وبلوچستان در طول سال است.

همچنین سرپرست سازمان جهاد کشاورزی البرز خبر داد که بیش از ۲۸ هزار تن انواع محصولات کشاورزی البرز از فرودگاه پیام صادر شد. عبدالرضا روشن نژاد یادآور شد: سال گذشته ۱۶ هزار و ۷۱۶ تن انواع محصولات سبزی و صیفی در قالب یک هزار و ۲۵۰ محموله از گمرک فرودگاه پیام البرز به کشورهای مقصد صادر شده است.

از بیمه رایگان اقشار کم در آمد تا فروش محصولات صنایع دستی در نوروز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا