اخبار خراسان رضویاستان‌ها > سراسری

از برنامه‌ریزی برای اسکان مسافران نوروزی تا رونمایی از شبیه ساز F4

استانها – رسانه خراسان بزرگ -خبرنگاران رسانه خراسان بزرگ ۲۵ اسفند ماه نسبت به پوشش رویدادها و تولید محتوا اقدام کردند که از مهمترین آنها می‌توان به سفر معاون اقتصادی رییس جمهور به آذربایجان شرقی، ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی برای مددجویان کمیته امداد، رونمایی از شبیه‌سازی F4 و برنامه ریزی برای اسکان مسافران نوروزی اشاره کرد.

به گزارش گروه اخبار استانهای رسانه خراسان بزرگ، امروز خبرنگاران رسانه خراسان بزرگ در استانهای مختلف سوژه های مهمی را به عنوان مطالبات مردم و در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی پیگیری کردند که “تطهیر و حاجت‌روایی با “نو اوستی” رسم دیرین مردم اردبیل”، “تلخکامی مدارس پرجمعیت مازندران از مصوبه آب و برق رایگان”، “آمادگی خراسان جنوبی برای میزبانی از مسافران نوروزی”، “فلک الافلاک نمادی بر بلندای تاریخ کهن لرستان” و “گردش در کاروانسرای سعدالسلطنه قزوین، هم فال و هم تماشا” از جمله این گزارش‌ها بود.

امروز همچنین گروه استانها در گزارشی به بیان آخرین وضعیت شیوع ویروس کرونا در ایران پرداخت که در مقدمه این گزارش آمده است: نوروز سال ۱۴۰۱ با رونق سفرهای هموطنان همراه خواهد بود زیرا با گذشت دو سال از شیوع ویروس کرونا در ایران و اعمال محدودیت‌های کرونایی، حال مردم می‌خواهند به یمن واکسیناسیون گسترده، با خیالی آسوده بار سفر ببندند، غافل از اینکه هنوز بیماری کووید۱۹ همچنان در کمین است و باید هوشیار بود.

معاون اقتصادی رئیس جمهور که هم امروز وارد تبریز شده بود، در بازدید از ایستگاه خاوران خط آهن تبریز – میانه تاکید کرد که تامین مالی تکمیل ایستگاه خاوران خط آهن تبریز – میانه بررسی می‌شود. محسن رضایی همچنین در در مراسم بزرگداشت یاد و خاطره سردار شهید علی تجلایی تصریح کرد: ایران امروز به قیام اقتصادی نیاز دارد.

از برنامه‌ریزی برای اسکان مسافران نوروزی تا رونمایی از شبیه ساز F4

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز که به مشهد سفر کرده است، عنوان کرد که اقتصاد مقاومتی نسخه معاصر اقتصاد اسلامی است. حجت الله عبدالملکی افزود: از ۲۹ بهمن ۱۳۹۲ با ابلاغ سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی توسط مقام معظم رهبری، اقتصاد مقاومتی به شکل رسمی به الگوی اقتصادی جمهورری اسلامی ایران تبدیل شد و جزء سیاست های اصلی کشور شد و در دستور کار همه قرار گرفت.  

از برنامه‌ریزی برای اسکان مسافران نوروزی تا رونمایی از شبیه ساز F4

امروز همچنین رئیس بنیاد مستضعفان در آئین اهداء ۲۳ هزار سری جهیزیه به مددجویان کمیته امداد کشور که در ورامین برگزار شد گفت که بنیاد مستضعفان ۱۰ هزار واحد مسکونی برای مددجویان کمیته امداد می‌سازد. وی همچنین یادآور شد: بنیاد مستضعفان ۱۴۲میلیارد تومان برای تأمین جهیزیه نیازمندان اختصاص داد.

فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران هم در آیین رونمایی از شبیه‌ساز جنگنده «F۴» در چابهار تاکید کرد که نیروی هوایی ارتش در ساخت شبیه‌سازها به بلوغ رسیده است. امیر سرتیپ حمید واحدی تصریح کرد: شبیه‌سازها (سیمیلاتورها) ابزارهایی بسیار ازشمندی هسستند که از آن‌ها برای ارتقای توان عملیاتی و بالابردن تجربه خلبانان استفاده می‌شود.

از برنامه‌ریزی برای اسکان مسافران نوروزی تا رونمایی از شبیه ساز F4

مرکز رسانه خراسان بزرگ در بندرعباس نیز خبر داد که وزیر اطلاعات ، مدیرکل جدید اطلاعات هرمزگان را منصوب کرد. تودیع و معارفه مدیرکل جدید اطلاعات هرمزگان در مراسمی داخلی انجام و بوستانی به عنوان مدیرکل جدید معرفی و از تلاش های ساعد تقدیر و تشکر شد.

همچنین رئیس اداره صمت محلات در گفت وگو با خبرنگار رسانه خراسان بزرگ در خمین اعلام کرد که بیش از ۹ میلیون دلار کالا از محلات صادر شد. به گفته محمد جمال عباسی، محموله‌های صادراتی این شهرستان به کشورهای افغانستان، عراق، ترکیه، هند، پاکستان، ارمنستان، ویتنام، تاجیکستان، قزاقستان، عمان، چین و کویت صادر شده است.

از برنامه‌ریزی برای اسکان مسافران نوروزی تا رونمایی از شبیه ساز F4

مدیرکل راه و شهرسازی ایلام هم خبر داد که ۷۳ هزار مترمربع از اراضی ملی ایلام رفع تصرف شد. عبدالله بهادری خاطرنشان کرد: سال جاری طی ۱۱۰ عملیات رفع تصرف نزدیک به ۷۳ هزار مترمربع به ارزش بیش از  ۸۹ میلیارد تومان از دست اشخاص فرصت طلب و سودجو توسط یگان حفاظت از اراضی ملی اداره کل راه و شهرسازی استان با همکاری و همراهی دستگاه قضا و نیروی انتظامی استان خارج شد.

از زاهدان نیز خبر رسید که به دستور معاون اول رییس جمهور ترخیص ۱۰۰ هزار تن برنج تنظیم بازار از سیستان و بلوچستان آغاز شد. استاندار سیستان و بلوچستان در این باره گفت: از ابتدای سال تاکنون افزون‌بر ۳۰۰ هزار تن برنج از طریق مرزهای سیستان و بلوچستان وارد شده که این ظرفیت در سال آینده افزون‌بر ۴۰۰ هزار تن خواهد بود.

از برنامه‌ریزی برای اسکان مسافران نوروزی تا رونمایی از شبیه ساز F4

امروز همچنین مرکز رسانه خراسان بزرگ در تهران اعلام کرد که در آستانه نیمه شعبان ۲۳ هزار سری جهیزیه به مددجویان کمیته امداد کشور اهدا شد. این اقلام شامل ۱۵ هزار سری جهیزیه و ۸ هزار سری کمک‌هزینه ازدواج است که توسط بنیاد مستضعفان و کمیته امداد تهیه و به نوعروس و دامادهای کشور اهدا شد.

فرمانده انتظامی آذربایجان غربی هم در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر این استان اعلام کرد که امسال بیش از ۱۳ تُن مواد مخدر در آذربایجان غربی کشف شده است. سردار مسعود خرم نیا افزود: همچنین در طول امسال، بیش از ۱۰۱ تن انواع پیش ساز مواد مخدر در آذربایجان غربی کشف شده که رقم بسیار قابل توجهی است.

از برنامه‌ریزی برای اسکان مسافران نوروزی تا رونمایی از شبیه ساز F4

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خوزستان نیز در گفت وگو با خبرنگار رسانه خراسان بزرگ در اهواز عنوان کرد که خوزستان در طرح ملی ” آجر به آجر” در کشور اول شد. علی قربانی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار رسانه خراسان بزرگ بیان کرد: تعداد مشارکت شرکت کننده‌ها در خوزستان در این طرح بیش از ۱۳ هزار نفر است.

همچنین معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت البرز از صرفه جویی ارزی ۵۴۴ میلیون دلاری البرز در سال ۱۴۰۰ خبر داد. سید اصغر حسینی یادآور شد:  بر اساس هدفگذاری انجام شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت،  البرز مکلف به تحقق اشتغال هفت هزار و ۶۰۰ نفری در سال ۱۴۰۰ بود که  با استقبال سرمایه گذاران و حمایت های انجام شده در استان از ابتدای امسال تاکنون، آمار اشتغالزایی مستقیم صنعتی ۱۴ هزار و ۷۰۱ نفر  در این استان به ثبت رسیده که حدود ۲ برابر برنامه هدفگذاری بوده است.

از برنامه‌ریزی برای اسکان مسافران نوروزی تا رونمایی از شبیه ساز F4

استاندار کهگیلویه و بویراحمد هم خبر داد که ۷۰۰ میلیارد تومان به اعتبارات سفر رئیس جمهور به کهگیلویه و بویراحمد افزوده شد. سید علی احمدزاده روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار رسانه خراسان بزرگ در یاسوج تاکید کرد: با پیشرفت اعتبارات سفر ریاست جمهوری برای این استان ۲۰۰ میلیارد تومان از وزارت نفت و ۵۰۰ میلیارد تومان از برنامه و بودجه و جاهای دیگر به کهگیلویه و بویراحمد اختصاص یافت.

معاون پژوهش، توسعه و برنامه‌ریزی نیروی انسانی آموزش و پرورش استان قزوین نیز گفت که ۹۸ مدرسه در قزوین برای اسکان مسافران نوروزی آماده شده است. نجم الدین فلاح شکراوی خاطرنشان کرد: با توجه به واکسیناسیون گسترده‌ کرونا در کشور، بعد از دو سال وقفه، پایگاه‌های ستاد اسکان نوروزی فرهنگیان در آستانه سال ۱۴۰۱ فعال شده است.

از برنامه‌ریزی برای اسکان مسافران نوروزی تا رونمایی از شبیه ساز F4

امروز همچنین مدیرکل دفتر امور اقتصادی استانداری همدان اعلام کرد که ۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای ۲۰ طرح استان همدان پرداخت شد. سید محمود عسگریان یادآور شد: این تسهیلات به طرح هایی در زمینه صنعت و معدن، گردشگری، کشاورزی، مسکن، راهداری، ارتباطات و تعاون تعلق گرفته است.

خبرنگار رسانه خراسان بزرگ در کرمان هم خبر داد که ۱۱ بازارچه نوروزی صنایع‌دستی در کرمان برپا می شود. معاون صنایع‌دستی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کرمان توضیح داد: بازارچه های نوروزی صنایع دستی از ۲۹ اسفندماه ۱۴۰۰ تا ۱۱ فروردین‌ماه ۱۴۰۱ در ۱۱ شهر شامل کرمان، ماهان، راین، بم، شهربابک، سیرجان، زرند و غیره برپا می‌شود.

از برنامه‌ریزی برای اسکان مسافران نوروزی تا رونمایی از شبیه ساز F4

معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست نیز تاکید کرد که فعالیت‌های توسعه‌ای نباید باعث تخریب محیط زیست شود. حسن اکبری خاطرنشان کرد: توسعه جاده‌ها، توسعه معدن‌ها با کم توجهی به دستورالعمل‌های زیست محیطی بدون شک حیات محیط زیست را تحت تاثیر قرار می دهد. به عبارت دیگر، فعالیت‌های انسانی باید به گونه‌ای پیش رود تا تهدیدی برای محیط‌زیست نباشد.

همچنین رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت آذربایجان شرقی گفت که ۴۲۳ واحد صنعتی در آذربایجان شرقی راه اندازی شد. به گفته صابر پرنیان، راه اندازی واحدهای یاد شده زمینه اشتغال بیش از ۶ هزار و ۴۰۰ نفر را فراهم کرده است و ۲۰۵ واحد از این تعداد واحد صنعتی ایجادی و ۲۱۸ واحد نیز توسعه ای بوده اند.

از برنامه‌ریزی برای اسکان مسافران نوروزی تا رونمایی از شبیه ساز F4

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور هم در گفت وگو با خبرنگار رسانه خراسان بزرگ در ایرانشهر تاکید کرد که رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال از اولویت‌های دستگاه قضایی است. حسن بابایی تصریح کرد: قوه قضائیه در حوزه‌های مختلف ورود کرده تا موانع و مشکلات اقتصادی، کارآفرینان، سرمایه گذاران و موانع تولید برطرف شود.

مرکز رسانه خراسان بزرگ در بجنورد نیز به نقل از مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی خبر داد که ۱۸۰ میلیارد تومان برای سد سازی خراسان شمالی اختصاص یافت. سید عقیل مرتضوی توضیح داد: ۱۰۲ میلیارد تومان از این رقم برای سد گلمندره در شهرستان گرمه، ۷۰ میلیارد تومان برای طرح علاج بخشی سد بیدواز اسفراین و بقیه نیز مربوط به عملیات تکمیلی سایر سدهای استان است.

از برنامه‌ریزی برای اسکان مسافران نوروزی تا رونمایی از شبیه ساز F4

همچنین قائم مقام کمیته امداد امام (ره) کشور در اهواز گفت که ۶۰ هزار واحد مسکونی برای مددجویان کمیته امداد در کشور ساخته شد. مصطفی خاکسار ادامه داد: این نهاد حمایتی امسال ۱۳۰ خدمت به مددجویان زیر پوشش ارایه داده است.

دفتر رسانه خراسان بزرگ در مهاباد هم به نقل از مدیر امور آب این از آغاز رهاسازی ۳۰ میلیون مترمکعب آب از سد مهاباد به دریاچه ارومیه خبر داد. رضا جهین افزود: این رهاسازی که از امروز با میانگین دبی ۲۰ متر مکعب بر ثانیه آغاز شده، تا اواسط فرودین ماه سال آینده به پایان خواهد رسید.

از برنامه‌ریزی برای اسکان مسافران نوروزی تا رونمایی از شبیه ساز F4

امروز همچنین گزارش‌های تهیه شده توسط مراکز رسانه خراسان بزرگ در ۳۱ استان کشور هم مورد بررسی قرار گرفت که بر اساس آن، گزارش‌ محمد رضا یوسف نژاد خبرنگار مرکز ساری با عنوان “تلخکامی مدارس پرجمعیت مازندران از مصوبه آب و برق رایگان”، محمد ملاحمزه زاده خبرنگار مرکز اردبیل با تیتر “تطهیر و حاجت‌روایی با “نو اوستی” رسم دیرین مردم اردبیل” و مریم پنجابی خبرنگار مرکز بیرجند با عنوان “آمادگی خراسان جنوبی برای میزبانی از مسافران نوروزی” به عنوان مطالب برتر یا شایسته تقدیر انتخاب شدند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا