اخبار خراسان رضویاستان‌ها > سراسری

از افزایش سفرهای نوروزی تا توزیع کالاهای اساسی در کشور

استانها – رسانه خراسان بزرگ -خبرنگاران رسانه خراسان بزرگ ۱۴ فروردین ماه نسبت به پوشش رویدادها و تولید محتوا اقدام کردند که از مهمترین آنها می‌توان به ایجاد فرصت شغلی با احیای شهرک‌های صنعتی، افزایش سفرهای نوروزی، اختصاص اعتبار در حوزه آب شرب، افزایش اعتبارات عمرانی، توزیع کالای اساسی و صادرات محصولات کشاورزی اشاره کرد.

به گزارش گروه اخبار استانهای رسانه خراسان بزرگ، امروز خبرنگاران رسانه خراسان بزرگ در استانهای مختلف سوژه های مهمی را به عنوان مطالبات مردم و در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی پیگیری کردند که “بچه‌ها برپا؛ پایان سکوت دوساله زنگ کلاس درس در گیلان”، “تولید دانش‌بنیان پیش‌نیاز پویایی اقتصاد گلستان در گام دوم انقلاب”، “”کاسه بَهره” سنتی از جنس مهربانی در کهگیلویه و بویراحمد”، “بازگشایی مدارس و پایان دوگانه تحصیل حضوری یا مجازی” و “غربالگری کودکان‌؛ موثرترین روش کاهش عوارض اوتیسم” از جمله این گزارش‌ها بود.

امروز همچنین گروه استانها در گزارشی به بیان آخرین وضعیت شیوع ویروس کرونا در ایران پرداخت که در مقدمه این گزارش آمده است: روند نزولی شیوع کرونا که بخشی از آن ناشی از انجام واکسیناسیون گسترده است شرایطی را فراهم کرد تا مدارس کشور پس از ماهها تعطیلی و آموزش مجازی از امروز یکشنبه ۱۴ فروردین ماه به صورت حضوری بازگشایی شود.

از افزایش سفرهای نوروزی تا توزیع کالاهای اساسی در کشور

مشاور ویژه وزیر اقتصاد هم در یزد گفت: مصوبات سفرهای دولت در راستای حل مشکلات مردم است. مصطفی رئوفی همچنین خواستار تحقق سیاست های دولت در بخش های مختلف اقتصادی از جمله بازار سرمایه و سهام عدالت شد.

مرکز رسانه خراسان بزرگ در شیراز نیز در خبری اعلام کرد که پرونده قاتل شهید رنجبر مامور انتظامی شیراز به دیوان عالی کشور ارسال شد. رئیس کل دادگستری استان فارس با تایید این خبر افزود: حکم این پرونده در اواخر سال ۱۴۰۰ در دادگاه کیفری یک استان فارس صادر و قاتل به قصاص محکوم شده بود. شهید علی اکبر رنجبر جانشین پاسگاه انتظامی روستای بیدزرد شیراز در درگیری با اراذل و اوباش به شهادت رسید.

از افزایش سفرهای نوروزی تا توزیع کالاهای اساسی در کشور

امروز همچنین مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی در گفت وگو با خبرنگار رسانه خراسان بزرگ در مشهد خبر داد که هزار فرصت‌شغلی در شهرکهای صنعتی خراسان رضوی احیا شد. علی بهرامی زاده افزود: میزان سرمایه‌گذاری واحدهای دوباره فعال شده در خراسان رضوی، هزار و ۵۴۷ میلیارد و ۶۱ میلیون ریال بوده است. 

معاون اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی هم به رسانه خراسان بزرگ گفت که پنج میلیون زائر در ایام نوروز با خودروی شخصی به مشهد سفر کردند. رضا صحراگرد یادآور شد: از ۲۵ اسفندماه پارسال تا پایان ۱۲ فروردین ماه نزدیک به ۸۵۰ هزار مسافر نیز بوسیله ناوگان حمل و نقل عمومی جاده‌ای، ریلی و هوایی به مشهد سفر کرده‌اند.

از افزایش سفرهای نوروزی تا توزیع کالاهای اساسی در کشور

مدیرعامل آبفا کرمانشاه نیز اعلام کرد که ٨۷۰ میلیارد تومان اعتبار در حوزه آب شرب به استان کرمانشاه اختصاص یافت. به گفته علیرضا کاکاوند، با تخصیص این اعتبارات، شرکت آب و فاضلاب کرمانشاه آبرسانی به ۴۶۰ روستا و همچنین آغاز پروژه های آبرسانی در اکثر شهر های استان را در دستور کار خود قرار داد که از جمله آنها تصفیه خانه اضطراری آب شهر تازه آباد است.

همچنین سرپرست سازمان صمت مرکزی گفت که یک میلیارد و ۱۰۹ میلیون دلار کالای غیرنفتی سال گذشته از استان مرکزی صادر شد. علی جودکی خاطرنشان کرد: عراق، افغانستان، ترکیه، پاکستان و امارات بیشترین بازارهای هدف صادراتی تولیدکنندگان استان در سال گذشته بوده‌اند.

از افزایش سفرهای نوروزی تا توزیع کالاهای اساسی در کشور

نماینده سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی هم گفت که اعتبارات عمرانی کردستان ۲۴ درصد افزایش یافت. سیدمهدی فرشادان تاکید کرد: ۱۶۰ کیلومتر از کریدور شمال – جنوب در محدوده کردستان به اتمام رسیده و ۱۶۰ کیلومتر باقی مانده نیز به پیمان گذاشته شده است که می‌تواند تحول خوبی در زمینه راه‌های استان ایجاد کند.

سرپرست معاونت توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی قزوین نیز خبر داد که بیش از سه هزار تن کالای اساسی در طرح ضیافت قزوین توزیع می‌شود. مجید رحمانی در گفت وگو با خبرنگار رسانه خراسان بزرگ در قزوین افزود: این کالاهای اساسی شامل ۱۵۰۰ تن شکر،۱۴۰۰ تن برنج، ۱۰۰ تن گوشت منجمد سفید و ۵۰ تن گوشت قرمز منجمد و همچنین ۲۰ تن خرما است که در ماه مبارک رمضان تقاضا برای مصرف آنها افزایش می یابد.

از افزایش سفرهای نوروزی تا توزیع کالاهای اساسی در کشور

امروز همچنین مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه تربت حیدریه خبر داد که ۷۰۰ میلیون لیتر سوخت پارسال در تربت‌حیدریه توزیع شد. جواد بلندی ادامه داد: بر این اساس مصرف بنزین ۱۴درصد و مصرف نفت‌گاز ۲ درصد افزایش یافته است در حالی که مصرف نفت سفید ۹ درصد، گاز مایع ۱۱ درصد و نفت‌کوره ۶۷ درصد کاهش داشته است.

مدیرکل راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای ایلام هم اعلام کرد که تردد ۲ میلیون و ۴۷۷ هزار وسیله نقلیه در راه‌های‌ ایلام ثبت شد. نورالله دلخواه یادآور شد: این میزان تردد انواع وسایل نقلیه از ۲۵ اسفند لغایت سیزدهم فروردین ماه ۱۷ درصد افزایش داشته است.

از افزایش سفرهای نوروزی تا توزیع کالاهای اساسی در کشور

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان نیز گفت: توزیع بیش‌از ۵ هزار تن کالای اساسی در سیستان و بلوچستان آغاز شد. محمدمهدی اکبری روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار رسانه خراسان بزرگ خاطرنشان کرد: این اقلام شامل سه هزار و ۲۰۰ تن برنج‌ با قیمت هر کیسه ۱۰ کیلوگرمی ۱۱۰ تا ۲۰۵ هزار تومان و یک‌هزار و ۶۵۰ تن شکر قیمت هر کیلوگرم ۱۴ هزار و ۱۰۰ تومان است.

از افزایش سفرهای نوروزی تا توزیع کالاهای اساسی در کشور

امروز همچنین رییس کل دادگستری گلستان تاکید کرد که حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان اولویت دادگستری گلستان است. حیدر آسیابی ادامه داد: دادگستری گلستان پارسال در بازدید از شرکت های دانش بنیان و  نشست با مسوولان پارک علم و فناوری گلستان برای کمک به حل مشکلات حقوقی و قضایی فعالان این حوزه اعلام آمادگی کرده بود.

از کرج هم خبر رسید که صادرات محصولات کشاورزی البرز ۳۰ درصد افزایش یافت. معاون امور اقتصادی و برنامه ریزی سازمان جهاد کشاورزی البرز با اعلام خبر، افزود: استان البرز ظرفیتی بیش از این برای صادرات محصولات کشاورزی دارد ولی به دلیل بالا بودن سوخت هواپیماهای باربری و نیاز به ورود برخی از امکانات حمل و نقلی برای بهبود فرسودگی ناوگان حمل و نقل را می طلبد.

از افزایش سفرهای نوروزی تا توزیع کالاهای اساسی در کشور

استاندار سیستان و بلوچستان نیز در گفت وگو با خبرنگار رسانه خراسان بزرگ در زاهدان اعلام کرد که بیش‌از ۱۳ هزار میلیارد تومان اعتبار برای ساخت بزرگراه در سیستان و بلوچستان مورد نیاز است. به گفته حسین مدرس خیابانی، سال گذشته با پیگیری و اقدامات صورت گرفته حدود هزار میلیارد تومان اعتبار برای ساخت باند دوم در استان تامین شد که نسبت به سال ۹۹ رشد ۴۰۰ درصدی را تجربه کردیم و باعث شد بیش از ۸۰ کیلومتر باند دوم ساخته شود.

همچنین امروز از مشهد خبر رسید که بازرسی خراسان رضوی ۲۱۸ معامله دولتی را پارسال لغو کرد. بازرس‌ کل خراسان رضوی با تایید این خبر خاطرنشان کرد: به منظور کسب اطمینان از برقراری حسن جریان امور و اجرای صحیح قوانین و مقررات در دستگاه‌های اجرایی استان در حوزه مناقصه و مزایده ، پارسال اطلاعات اولیه سه هزار و ۶۵۲ فقره معاملات عمده به ارزش ۸۴ هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال از دستگاه­های اجرایی استان اخذ شد.

از افزایش سفرهای نوروزی تا توزیع کالاهای اساسی در کشور

فرمانده مرزبانی آذربایجان‌غربی نیز اعلام کرد که بیش از ۷ میلیارد ریال کالای قاچاق در مرز خوی کشف شد. سردار  یحیی حسین خانی خاطرنشان کرد: مرزبانان هنگ‌ مرزی خوی با تلاش و جدیت در امر مبارزه با قاچاق در یک عملیات غافلگیرانه علیه قاچاقچیان در نوار مرزی موفق شدند این محموله را کشف و قاچاقچیان را در دستیابی به اهداف شوم شان ناکام کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اصفهان هم به خبرنگار رسانه خراسان بزرگ گفت که ۷.۵ میلیون بازدید نوروزی از آثار تاریخی اصفهان صورت گرفت. علیرضا ایزدی یادآور شد: مدت زمان اقامت گردشگران نوروزی در استان نیز از ۱.۲ روز در روزهای اول تعطیلات نوروزی به حدود ۳.۵ روز در روزهای پایانی نوروز افزایش یافت.

از افزایش سفرهای نوروزی تا توزیع کالاهای اساسی در کشور

امروز همچنین گزارش‌های تهیه شده توسط مراکز رسانه خراسان بزرگ در ۳۱ استان کشور هم مورد بررسی قرار گرفت که بر اساس آن، گزارش‌ اشکان جهان آرای خبرنگار مرکز ساری با تیتر “انفجاری در کار نبود؛ جزئیات ریزش کوه در محور هراز”، کبری علی آبادی خبرنگار مرکز بجنورد با عنوان “ماجرای هدیه معاون وزیر راه در سفر به شیروان چه بود؟”، شقایق ناییجیان خبرنگار مرکز ساری با تیتر “تلخکامی مردم محمودآباد از کیفیت پایین پخت نان در ماه مهمانی خدا”، محمد رضا یوسف نژاد خبرنگار مرکز ساری با عنوان “بازگشایی مدارس و پایان دوگانه تحصیل حضوری یا مجازی”، وریا کرمی خبرنگار مرکز سنندج با تیتر “بانگ “مرحبا یا شهر رمضان” در مساجد کردستان” و فرزانه شریفی خبرنگار  مرکز گچساران با عنوان “”کاسه بَهره” سنتی از جنس مهربانی در کهگیلویه و بویراحمد” به عنوان مطالب برتر یا شایسته تقدیر انتخاب شدند.
 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا