اخبار خراسان رضویاستان‌ها > سراسری

از افزایش خطوط انتقال آب تا سرمایه گذاری در معادن کشور

استانها – رسانه خراسان بزرگ – خبرنگاران رسانه خراسان بزرگ ۱۶ بهمن ماه نسبت به پوشش رویدادها و تولید محتوا اقدام کردند که از مهمترین آنها می‌توان به راه‌اندازی گلخانه هوشمند، افزایش خطوط انتقال آب، توسعه شهرک‌های صنعتی، مقاوم سازی منازل روستاییان، هدفگذاری برای میوه شب عید، سرمایه گذاری در معادن، ایجاد فرصت شغلی اشاره کرد.

به گزارش گروه اخبار استانهای رسانه خراسان بزرگ، امروز خبرنگاران رسانه خراسان بزرگ در استانهای مختلف سوژه های مهمی را به عنوان مطالبات مردم و در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی پیگیری کردند که “پخش بوی تعفن زباله در محمودآباد و گله مردم از وعده‌ها”، “دهکده طبیعت قزوین و موشکافی ۲ حادثه”، “فراق و وصال زنده رودِ اصفهانفراق و وصال زنده رودِ اصفهان” و “سهم پررنگ روستاها از طرح‌های عمرانی خراسان جنوبی” از جمله این گزارش‌ها بود.

گروه استانها هم در گزارشی به بیان آخرین وضعیت شیوع ویروس کرونا در ایران پرداخت که در مقدمه این گزارش آمده است: موارد ابتلا به اومیکرون بصورت تصاعدی در روزهای اخیر منجر به افزایش بیماران بستری در بیمارستان ها شده و اغلب استان ها را در وضعیت قرمز کرونایی قرار داده است.

این گروه همچنین در گزارش دیگری با عنوان “مبارزه با ویژه‌خواری در سواحل شمالی و تجلیل از قهرمانان تالاب‌ها” به بررسی سفرهای استانی مسئولان در هفته دوم بهمن پرداخت. ساحل خواری و آزاد سازی منابع ملی برای بهره مندی مردم از مهمترین محورهای این گزارش بود.

رییس مجلس شورای اسلامی هم در پیام ویدیویی به نخستین همایش همیاری نخبگان مردم، نهادهای انقلابی و دولت سیزدهم در گام دوم انقلاب در تبریز تاکید کرد که نیازمند تغییر در شیوه حکمرانی هستیم. محمد باقر قالیباف خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی (ره) و همراهی مردم بر اساس سنت‌های الهی به پیروزی رسید و در این راستا نوعی پیوند بین امام (ره) و امت بر سر اعتقادات ایجاد شد که به وحدت منتهی گشت و قدرت جریان انقلاب را به جایی رساند که نظام طاغوت را از جا کند و از ریشه درآورد.  

معاون رییس جمهور نیز در حاشیه آیین بهره برداری از ساختمان مرکز رشد و نوآوری در کرج گفت که توانمندی ۶ هزار و ۵۰۰ شرکت دانش بنیان رصد و ارزیابی می‌شود. به گفته سورنا ستاری،  امروز جهت گیری دانشگاه ها در کشور  به سمت حل مسائل و مشکلات مردم و کارآفرینی است.

همچنین رئیس بنیاد مستضعفان در حرم مطهر امام خمینی(ره) گفت که تاسیس بنیاد مستضعفان نشان دهنده نگاه ویژه امام راحل به محرومان بود. سید پرویز فتاح افزود: امروز بنیاد مستضعفان همه تلاش خود را به کار بسته تا بتواند در مناطق محروم فعالیت‌های مختلفی در جهت رفع فقر و ایجاد اشتغال داشته باشد.

از افزایش خطوط انتقال آب تا سرمایه گذاری در معادن کشور

فرمانده انتظامی ملایر هم از کشف و ضبط ۴۰ تُن گندم احتکار شده بدون هرگونه مجوز قانونی در این شهرستان خبر داد و گفت: ارزش این محموله حدود ۴۰۰ میلیون تومان برآورد شده است. سرهنگ “احمد ساکی” در تشریح این خبر افزود: با کشف این میزان گندم احتکار شده، پرونده تکمیل و یک متهم به مراجع قضایی تحویل شد.

۱۰۰ گلخانه هوشمند مقیاس کوچک در کشور راه اندازی می‌شود. این عنوان خبری بود که مرکز رسانه خراسان بزرگ در کرج به نقل از رییس پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات منتشر کرد.  محمد جعفر صدیق افزود: این گلخانه هوشمند یک نقطه شروع برای شبکه ملی از گلخانه های کوچک مقیاس است که مزایایی از جمله کاهش مصرف آب و افزایش بهره وری را به همراه دارند.

از افزایش خطوط انتقال آب تا سرمایه گذاری در معادن کشور

معاون سلامت و تربیت‌بدنی وزیر آموزش و پرورش نیز که به ساری سفر کرده است به رسانه خراسان بزرگ گفت که اعتبارات موجود پاسخگوی نیاز حوزه بهداشت و سلامت دانش‌آموزان نیست.صادق سعادتی‌فرد سرانه سلامت دانش‌آموزی کشور از ابتدای امسال تا پایان آذر را حدود یک‌هزار و ۱۰۰ تومان اعلام کرد و خواستار کمک مجلس برای افزایش آن از محل هدفمندی یارانه‌ها و مالیات بر ارزش افزوده شد.

معاون شرکت آب و فاضلاب کشور هم در تبریز گفت که تقاضای آب بر عرضه فزونی دارد. شاهین پاکرو ادامه داد: آنچه که ما را موفق می کند خرد جمعی و مدیریت مصرف آب است؛ بر این اساس باید منابع و مصارف را در یک سطحی به صورت مشخص تعریف کرد.

همچنین رییس جمعیت هلال احمر بهاباد به خبرنگار رسانه خراسان بزرگ در یزد گفت که سه فرد مفقود شده در کویر بهاباد یزد پیدا شدند. حسین رضاپور افزود: این افراد در کمتر از ۲۴ ساعت با تلاش‌های نیروی‌های امدادی هلال احمر پیدا و به منطقه امن منتقل شدند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کردستان هم در گفت وگو با خبرنگار رسانه خراسان بزرگ در مرکز سنندج گفت که خطوط انتقال آب شهری در کردستان حدود ۳۰ برابر افزایش یافت. علیرضا تخت شاهی یادآور شد: پیش از انقلاب تصفیه خانه آب در استان وجود نداشت اما اکنون ۶ تصفیه خانه آب در شهرهای استان ایجاد شده و فعال است.

از افزایش خطوط انتقال آب تا سرمایه گذاری در معادن کشور

از مشهد نیز خبر رسید که ۲ میلیون نفر در خراسان رضوی برای پیشگیری از ابتلا به سه سرطان شایع غربالگری شدند. مدیر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با تایید این خبر افزود که سرطان‌های “پستان، روده بزرگ و دهانه رحم” در این غربالگری مورد بررسی قرار گرفت.

همچنین استاندار سیستان و بلوچستان به خبرنگار رسانه خراسان بزرگ در زاهدان گفت که ۵۰ میلیون مترمکعب آورده بارندگی‌های جنوب سیستان بلوچستان به اقتصاد منطقه کمک می‌کند. حسین مدرس خیابانی یادآؤر شد که این استان همچنان درگیر خشکسالی است.

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران هم خبر داد که قطارهای خطوط یک و ۲ مترو تهران نیازمند تعمیرات اساسی است. به گفته مهدی شایسته باید به فوریت این قطارها تعمیر و بازسازی شوند.

از افزایش خطوط انتقال آب تا سرمایه گذاری در معادن کشور

رییس پلیس امنیت اقتصادی نیروی انتظامی استان زنجان نیز به رسانه خراسان بزرگ اعلام کرد که ارزش ریالی پرونده‌های قاچاق در زنجان ۳۷۳ درصد رشد دارد. سرهنگ یوسف اسماعیل‌زاده اضافه کرد: تعداد باندهای قاچاق متلاشی شده در این استان نیز از صفر به سه مورد و شمار پرونده های بالای ۵۰۰ میلیون تومان در این بخش از ۱۱ به ۳۸ فقره با ۲۴۵ درصد افزایش در سال جاری رسیده است.

همچنین مرکز رسانه خراسان بزرگ در اهواز خبر داد که طرح بیمه سلامت همگانی در ۱۲۳ منطقه کم برخوردار خوزستان آغاز شد. مدیرکل بیمه سلامت خوزستان با اعلام این خبر، افزود: برای اجرای بهتر و فراگیر این طرح ملی، از خانه‌های هلال، بهزیستی و در صورت ضرورت از پایگاه‌های مقاومت بسیج استفاده خواهد شد.

معاون مهندسی و ساخت اداره‌کل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری هم گفت که در صورت اختصاص اعتبار مناسب؛ راه آهن چهارمحال و بختیاری تا پایان سال ۱۴۰۱ بهره‌برداری می‌شود. حمید ربیعی تاکید کرد: برای بهره‌برداری از این طرح به ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

از افزایش خطوط انتقال آب تا سرمایه گذاری در معادن کشور

خبرنگار گچساران به نقل از مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی کهگیلویه و بویراحمد نیز اعلام کرد که ۱۷۰میلیارد ریال برای توسعه شهرک های صنعتی کهگیلویه و بویراحمد هزینه شد. سید هاشم موسوی جهان آباد افزود: این اعتبار برای نخستین بار به صورت بلاعوض از محل بودجه شهرک های کشور  به منظور توسعه زیرساخت های شهرک های صنعتی کهگیلویه و بویراحمد اختصاص یافته است.

همچنین مرکز رسانه خراسان بزرگ در همدان خبر داد که پاسداران گمنام امام زمان(عج) در تویسرکان پنج محموله قاچاق کشف کردند. معاون روابط عمومی سپاه انصارالحسین(ع) با تایید این خبر گفت که این محموله شامل داروی قاچاق و غیرمجاز و آرد دولتی خارج از شبکه توزیع است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان هم گفت که ۶۴۰ هزار متر از سواحل گیلان رفع تصرف شد. احمد آقایی خاطرنشان کرد: قانون برای سازمان‌هایی که تصرف عدوانی در حریم ۶۰ متری دریا داشته باشند، مجازات هایی تعیین کرد.

از افزایش خطوط انتقال آب تا سرمایه گذاری در معادن کشور

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان شرقی نیز به خبرنگار رسانه خراسان بزرگ در تبریز گفت که ۱۴ هزار میلیارد تومان پروژه گردشگری در آذربایجان‌شرقی اجرا می‌شود. به گفته احمد حمزه زاده این حجم از سرمایه گذاری که بالغ بر ۱۰۰ عنوان طرح را شامل می شود، در سطح کشور قابل توجه و کم نظیر است.

همچنین مدیر عامل شرکت آب منطقه ای تهران از کسری ۲۳۵ میلیون متر مکعبی ذخایر سدهای پنجگانه استان تهران خبر داد.  یوسف رضاپور افزود: در حال حاضر میزان ذخایر آبی سدهای پنج‌گانه تهران ۳۱۹ میلیون متر مکعب است.

۶۱ درصد از منازل روستاییان خراسان شمالی مقاوم‌سازی شد. این عنوان خبری است که مرکز رسانه خراسان بزرگ در بجنورد به نقل از مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان شمالی منتشر کرد.  علی محمدی اضافه کرد: با توجه به لرزه خیز بودن استان و حادثه های مخربی که در سالیان گذشته رخ داده، مقاوم سازی مسکن روستایی در دستور کار بوده است.

از افزایش خطوط انتقال آب تا سرمایه گذاری در معادن کشور

مدیرجهاد کشاورزی ابرکوه هم به رسانه خراسان بزرگ گفت که افزون بر یک میلیون شاخه گل نرگس شیرازی از ابرکوه روانه بازار شد. علی محمد هوشمند اضافه کرد: امسال به دلیل شرایط آب و هوایی و یخبندان سه میلیون و۳۰۰ هزار شاخه گل تولیدی هم از بین رفت.

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمانشاه نیز گفت که ساخت ۱۸ تا ۲۰ هزار واحد مسکونی در کرمانشاه بزودی آغاز می‌شود. به گفته مسعود شریفی در نهضت ملی مسکن احداث ۱۱۶ هزار واحد مسکونی برای این استان پیش‌بینی شده‌ است.

همچنین رئیس جهاد کشاورزی آذربایجان‌شرقی خبر داد که ۲۰ هزار تن سیب‌زمینی مازاد در آذربایجان‌شرقی وجود دارد. اکبر فتحی یادآور شد که کل سیب‌زمینی موجود استان ۶۰ هزار تن است و تا فصل برداشت سال آینده مشکلی در خصوص تامین سیب‌زمینی وجود ندارد.

از افزایش خطوط انتقال آب تا سرمایه گذاری در معادن کشور

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ملارد نیز خبر داد که حدود ۶ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان ملارد آزادسازی شد. به گفته مهدی صالحی، ۴۹ مورد تغییر کاربری غیرمجاز در اراضی کشاورزی روستاهای اسفندآباد و خوشنام(دیوارکشی، بنا) شهرستان تخریب شد.

مدیر تعاون روستایی‌ استان مرکزی هم اعلام کرد که توزیع یک هزار و ۱۰۰ تن میوه شب عید در استان مرکزی هدفگذاری شد. حسین هاشمی فزود: ۸۰۰ تن پرتقال و ۳۰۰ تن سیب براساس تصویب شورای قیمت گذاری وزارت جهاد کشاورزی، هیات دولت و حمایت از مصرف کنندگان، تولیدکنندگان و باغداران برای تامین میوه نوروزی استان مرکزی تهیه و توزیع می‌شود.

همچنین رییس اداره صنعت، معدن و تجارت خوی گفت که ۲۵۳ هزار میلیارد ریال در معادن خوی سرمایه‌گذاری شده است. امیر جعفری یادآور شد: در حال حاضر شهرستان خوی دارای ۵۵ معدن دارای پروانه بهره برداری معتبر است.

از افزایش خطوط انتقال آب تا سرمایه گذاری در معادن کشور

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب اهواز هم به خبرنگاران گفت که ۱۴۵ پروژه فاضلاب در اهواز در دست اقدام است. سعید دشتی زاده خاطرنشان کرد: در بارندگی های آذر و دی امسال ۱۰ نقطه آسیب پذیر در اهواز که دچار آبگرفتگی شده بودند شناسایی شدند تا مشکلات این نقاط برطرف شود.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان‌سمنان نیز اعلام کرد که ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار جهادکشاورزی سمنان از سفر رئیس‌جمهور تخصیص یافت. سید حسن میرعماد یادآور شد که این بخش ۷۰۰ میلیارد تومان مصوبه داشت که فعلا این مبلغ بصورت نقد تخصیص یافته است.

همچنین رییس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان به خبرنگار رسانه خراسان بزرگ در زنجان گفت که در راستای اجرای یکی از مصوبه‌های سفر رییس جمهور به زنجان،  اسناد کاداستری ۶۰ هزار هکتار از اراضی تحویل کشاورزان زنجانی می‌شود. جواد تاراسی اضافه کرد: این اسناد تا پایان بهمن امسال صادر و در آیینی به کشاورزان تقدیم می‌شود.

رئیس کل دادگستری گلستان هم از احیا ۵۰۰ شغل با رفع موانع تولید واحدهای صنعتی گلستان در سال جاری خبر داد. حیدر آسیابی تاکید کرد: بازدید از واحدهای تولیدی گلستان و پیگیری موانع و مشکلات آن ها در قالب اقتصاد مقاومتی دادگستری همچنان ادامه دارد.

از افزایش خطوط انتقال آب تا سرمایه گذاری در معادن کشور

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌شرقی نیز خبر داد که ۳۲۰ میلیارد ریال طرح در شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌شرقی افتتاح شد. سیدمرتضی نیرومند اسکویی افزود: همچنین به همین مناسبت واحد تولید کننده همبرگر، انواع سوسیس و کالباس در زمینی به مساحت ۲ هزار و ۸۰۰ مترمربع با سرمایه گذاری ۲۵۰ میلیارد ریالی به بهره برداری رسید.

همچنین معاون اشتغال کمیته امداد امام خمینی (ره) خوزستان از ایجاد ۱۴ هزار و ۵۰۰ فرصت شغلی برای مددجویان کمیته امداد خوزستان خبر داد. حسین وطن پرست اضافه کرد: این تعداد شغل با اعتبار سه هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال ایجاد شده است.

از افزایش خطوط انتقال آب تا سرمایه گذاری در معادن کشور

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای مازندران و گلستان هم اعلام کرد که چینی‌ها ۵۰ هزار میلیارد ریال در برق گلستان و مازندران سرمایه‌گذاری می‌کنند. حسین افضلی افزود: با این حجم سرمایه‌گذاری که ۲۳ هزار میلیارد ریال آن در گلستان خواهد بود، مشکلات فوق توزیع برق این ۲ استان به طور کامل برطرف خواهد شد.

امروز همچنین گزارش‌های تهیه شده توسط مراکز رسانه خراسان بزرگ در ۳۱ استان کشور هم مورد بررسی قرار گرفت که بر اساس آن، گزارش‌ شقایق ناییجیان خبرنگار مرکز ساری با تیتر “پخش بوی تعفن زباله در محمودآباد و گله مردم از وعده‌ها”،  رضا اولادی خبرنگار مرکز قزوین با عنوان “دهکده طبیعت قزوین و موشکافی ۲ حادثه”، فاطمه زمانی دارانی خبرنگار مرکز اصفهان با تیتر “فراق و وصال زنده رودِ اصفهان”، حکیمه مصطفایی خبرنگار مرکز بیرجند با عنوان “سهم پررنگ روستاها از طرح‌های عمرانی خراسان جنوبی”،  کمیل بهشتیان رییس دفتر چابهار با تیتر “اتفاقات خوبی در راه است؛ شتابِ گام دوم انقلاب در تنها بندر اقیانوسی ایران” به عنوان مطالب برتر یا شایسته تقدیر انتخاب شدند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا