اخبار خراسان رضویاستان‌ها > سراسری

از آموزش حضوری دانش‌آموزان تا خدمات درمانی به بیماران خاص

استانها – رسانه خراسان بزرگ – خبرنگاران رسانه خراسان بزرگ ۲۹ دی ماه نسبت به پوشش رویدادها و تولید محتوا اقدام کردند که از مهمترین آنها می‌توان به ورود وزیر کشور به مناطق سیل‌زده، آموزش حضوری دانش‌آموزان، صادرات فرآورده های خام دامی، اسکان فوری سیل‌زدگان، مهار نشت میعانات گازی و خدمات درمانی به بیماران خاص اشاره کرد.

به گزارش گروه اخبار استانهای رسانه خراسان بزرگ، امروز خبرنگاران رسانه خراسان بزرگ در استانهای مختلف سوژه های مهمی را به عنوان مطالبات مردم و در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی پیگیری کردند که “آیا بساط ماسه‌خواری به سواحل مرکزی مازندران رسید؟ “، “مَندسِین نامراد؛ غبارروبی از یک خاطره جمعی در رشتخوار”، “اعتیاد زنان در کهگیلویه و بویراحمد؛ از دلایل تا روش های درمان”، “گره‌گشایی از آرزویی ۴۹ ساله/ دیپلماسی‌ برای حقابه هیرمند”، “رویدادی برای تحقق رویای ۲۰۰ ساله؛ همایش برون‌رفت از چالش‌های لجستیکی” و “خراسان رضوی، میزبانی سربلند برای پلنگ ایرانی” از جمله این گزارش‌ها بود.

امروز همچنین گروه استان‌ها در گزارشی به بیان آخرین وضعیت شیوع ویروس کرونا در ایران پرداخت که در مقدمه این گزارش آمده است: افزایش تست مثبت کرونا در اغلب استان ها زنگ خطر اومیکرون را در کشور به صدا در آورده و به گفته مسوولان بهداشت و درمان در صورتی که بر شدت مراجعات بیماران کرونایی افزوده شود، با مشکل مواجه خواهیم شد.

خبرنگار رسانه خراسان بزرگ در دفتر جیرفت هم خبر داد که احمد وحیدی وزیر کشور وارد این شهر شد. وی در جریان بازدید از مناطق سیل زده جنوب کرمان تاکید کرد که خسارت‌های جدید سیل در کرمان جبران می‌شود.

از آموزش حضوری دانش‌آموزان تا خدمات درمانی به بیماران خاص

معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری نیز در بازدید از دستاوردهای ۱۸ شرکت دانش بنیان در شیراز گفت که در کشور حدود ۶۵ هزار شغل را در شرکت های دانش بنیان داریم که از این مجموع حدود ۵۰ هزار شغل متعلق به دانش‌آموختگان دانشگاهی است. وی در نشست با مدیران و کارشناسان پارک علم و فناوری استان فارس خواهان گسترش گفتمان فناوری و نوآوری در جامعه شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی و رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور هم در گفت وگو با خبرنگار رسانه خراسان بزرگ در آبادان تاکید کرد که اعتبارات نگهداری راه‌های کشور کافی نیست. وی یادآور شد که برای نگهداری ۲۲۱ هزار کیلومتر جاده در کل کشور سالانه به ۶۰۰ هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است که امسال حدود ۱۵۰ هزار میلیارد ریال اختصاص یافته است.

نمایشگاه اختصاصی ایران در تاجیکستان فرصتی مطلوب برای توسعه تجارت است. این عنوان خبری بود که مرکز رسانه خراسان بزرگ در مشهد آن را به نقل از سفیر ایران در تاجیکستان منتشر کرد. وی در وبینار تقویت همکاریهای تجاری ایران و تاجیکستان که در محل نمایشگاه بین المللی مشهد برگزار شد تاکید کرد که برپایی ششمین نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در دوشنبه تاجیکستان آغاز فصل نوینی در روابط ۲ کشور است.

همچنین امروز معاون وزیر و رییس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی آموزش و پرورش در بازدید از ۲ مدرسه غیر دولتی آموزش و پرورش کرج، گفت که تاکید وزارت آموزش و پرورش بر آموزش حضوری دانش آموزان است. احمد محمدزاده اضافه کرد: معلمان و دانش آموزان با جدیت فرآیند یاددهی-یادگیری را پیگیری می کنند.

از آموزش حضوری دانش‌آموزان تا خدمات درمانی به بیماران خاص

معاون آموزش وزیر بهداشت در همایش روسای دانشگاههای علوم پزشکی  کشور نیز در مشهد تاکید کرد که برنامه پزشک خانواده از رویکردهای مهم وزارت است. وی افزود که راه‌اندازی دوره پزشکی عمومی با گرایش ویژه پزشک خانواده در همین راستا مد نظر قرار دارد.  سیدمحمد پورحسینی مشاور وزیر بهداشت هم در این همایش گفت که واکسیناسیون بازرترین اقدام دولت برای سلامت همگانی است.

همچنین معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در همایش روسای دانشگاههای علوم پزشکی کشور اعلام کرد که برای تحقیقات کمبود بودجه نداریم. معاون بهداشتی وزیر بهداشت نیز یادآور شد که ۷۶ درصد بیماریها در کشور غیرواگیر هستند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور زراعت هم در جلسه بررسی عملکرد سازمان جهاد کشاورزی استان‌های سراسر کشور که ازطریق ویدئوکنفرانس برگزار شد، خبر داد که اردبیل در طرح جهش تولید در دیم‌زارها رتبه اول کشور را دارد.

از آموزش حضوری دانش‌آموزان تا خدمات درمانی به بیماران خاص

همچنین احمد علیرضابیگی نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی گفت که دیپلماسی اقتصادی دولت سیزدهم چشمگیر است. وی خاطرنشان کرد که در دولت گذشته موضوع دیپلماسی اقتصادی به بوته فراموشی سپرده شده و محلی از اعراب نداشت.

رییس کل دادگستری آذربایجان‌غربی هم به خبرنگار رسانه خراسان بزرگ در ارومیه گفت که ۲۰ تُن داروی احتکار شده در ارومیه کشف شد. ناصر عتباتی ارزش این میزان دارو را ۵۰ میلیارد ریال اعلام کرد.  فرمانده انتظامی شهرستان زنجان نیز از کشف بیش از پنج هزار قلم داروی غیرمجاز در این شهر خبر داد.

ناظر گمرکات استان کردستان نیز در گفت وگو با خبرنگار رسانه خراسان بزرگ در سنندج اعلام کرد که بیش از ۳۶ هزار تن کالا از گمرکات کردستان وارد کشور شد. ارزش دلاری کالای وارد شده از طریق گمرکات استان بیش از ۹۴ میلیون دلار است.

مرکز رسانه خراسان بزرگ در تبریز هم به نقل از رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی این شهر خبر داد که اورژانس آذربایجان‌شرقی جان ۱۲ مادر باردار را نجات داد. به گفته فرزاد رحمانی  بر اثر بارش برف و کولاک شدید در ۴۸ ساعت گذشته برخی جاده های استان را مسدود یا با کندی تردد مواجه شد.

از آموزش حضوری دانش‌آموزان تا خدمات درمانی به بیماران خاص

۳۲ میلیون دلار فرآورده خام دامی امسال از استان اصفهان صادر شد. این عنوان خبری بود که مرکز رسانه خراسان بزرگ در اصفهان به نقل از مدیرکل دامپزشکی این استان منتشر کرد. به گفته این مقام دولتی، در صورت بهبود روابط بین المللی شاهد رشد بیش از ۲  تا پنج برابری صادرات در هر سال خواهیم بود.

همچنین رئیس مرکز مدیریت راه‌های مازندران در گفت گو با خبرنگار رسانه خراسان بزرگ در ساری خبر داد که محور هراز از ابتدای هفته آینده مسدود می‌شود. علت مسدود شدن این محور، عملیات انفجار و بازگشایی تونل نشل  اعلام شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی هم اعلام کرد که در پی بارش برف و کولاک راه ارتباطی کمتر از ۲۰۰ روستا در آذربایجان غربی بسته است. از کرمان هم خبر رسیده که با توجه به سیل بی‌سابقه در این استان،  دسترسی به ۷۵ روستا در کرمان هنوز میسر نیست. استاندار کرمان اعلام کرد که ۲۵ هزار نفر نیازمند اسکان فوری در جنوب کرمان هستند و امکانات استان پاسخگو نیست.

از آموزش حضوری دانش‌آموزان تا خدمات درمانی به بیماران خاص

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان نیز به رسانه خراسان بزرگ گفت که ارزش تولیدات بخش کشاورزی استان همدان ۲۰۰ هزار میلیارد ریال است. تولیدات بخش کشاورزی  استان همدان در سه حوزه زراعت، باغبانی و دامپروری است.  

همچنین  «ولف دیتریش هایم» سفیر اتریش در دیدار با رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد از علاقه مند این کشور برای گسترش تعامل با اندیشمندان ایرانی خبر داد. وی تاکید کرد که تعامل فرهنگی با سایر کشورها از اهداف و اولویت‌های سیاست خارجی کشورش است.

مرکز رسانه خراسان بزرگ در سمنان هم با تهیه فیلمی با عنوان شیرمال نماد سوغات خوراکی سمنان، به بررسی تهیه این نان در این شهر پرداخته است. نان شیرمال یکی از نان های سنتی ایران بوده و سمنان شهری است که به داشتن این نان معروف است و اصلی ترین سوغات خوراکی شهر سمنان، نان شیرمال محسوب می شود.

مرکز رسانه خراسان بزرگ در بندرعباس نیز در خبری به نقل از مدیرعامل پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس از مهار نشت میعانات گازی شرکت نفت ستاره خلیج فارس خبر داد. به گفته این مقام مسئول شکستگی لوله به دلیل حجم غیرقابل انتظار سیلاب ناشی از بارندگی بود که منجر به بروز حادثه در مسیر رودخانه کل شد.

همچنین معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در بیرجند خبر داد که بنیاد برکت در ساخت ۲ هزار مدرسه مشارکت می‌کند. علی عسکری خاطرنشان کرد که تا امروز تقریبا ساخت ۲ هزار مدرسه به پایان رسیده و برنامه آینده بنیاد برکت شروع ساخت ۲ هزار مدرسه دیگر است.

رییس اداره درمان بیماری‌های دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان اعلام کرد که خدمات درمانی به بیش‌از ۵ هزار بیمار خاص در زاهدان ارائه شد. به گفته وی پیش از این بیماران تالاسمی، هموفیلی، دیالیزی، ام اس، سرطان و پیوند اعضا تنها به عنوان بیماران خاص و صعب العلاج به شمار می‌رفتند که در سال‌های اخیر بیماری‌های دیگری شامل روانی، اوتیسم، بیماری‌های متابولیک، CF و EB (پروانه‌ای) نیز به این گروه افزوده شده‌اند.

از آموزش حضوری دانش‌آموزان تا خدمات درمانی به بیماران خاص

مدیرکل فرودگاه‌های کرمان هم خبر داد که هواپیمای آموزشی در کرمان دچار نقص فنی شد. این هواپیمای سبک و بدون مسافر به صورت مکرر در منطقه ارزوئیه پرواز داشته که پس از نشست در باند کوچک فرودگاه این شهرستان از قسمت چرخ ها دچار آسیب می شود و این فرود در واقع اضطراری نبوده است.

خبرنگار رسانه خراسان بزرگ در آستارا نیز از تحویل ۲۱ زندانی ایرانی از مرز آستارا توسط جمهوری آذربایجان خبر داد. به گفته سرپرست فرمانداری آستارا، انتقال زندانیان بر اساس موافقت نامه مبادله زندانیان بین دو کشور انجام شد و ۱۸ زندانی مرد برای سپری کردن مرحله قرنطینه به زندان حویق تالش و سه زندانی زن نیز به زندان لاکان رشت منتقل شدند.

از آموزش حضوری دانش‌آموزان تا خدمات درمانی به بیماران خاص

امروز همچنین گزارش‌های تهیه شده توسط مراکز رسانه خراسان بزرگ در ۳۱ استان کشور مورد بررسی قرار گرفت که بر اساس آن، گزارش‌ علی قاسمعلی خبرنگار مرکز گرگان با عنوان “دختر ترکمن صحرا در سرزمین عجایب؛ من هادیه هستم”،  اشکان جهان آرای خبرنگار مرکز ساری با تیتر “بساط ماسه‌خواری به سواحل مرکزی مازندران رسید؟ “،  شیما شمسی گوشکی خبرنگار مرکز زاهدان با عنوان “گره‌گشایی از آرزویی ۴۹ ساله/ دیپلماسی‌ برای حقابه هیرمند” و مریم سلیمانی خبرنگار مرکز رشت با تیتر “آرامش برف سنگین در مدیریت منسجم گیلان” به عنوان مطالب برتر یا شایسته تقدیر انتخاب شدند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا