اخبار خراسان رضویخراسان رضوی

ارتقای احساس امنیت عمومی بانوان با حضور «پلیس زن»


به گزارش خبرنگار مهر، سردار سرتیپ حسین اشتری پیش از ظهر یکشنبه همزمان با سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا (س)، در کلانتری بانوان مشهد حضور یافت و با کارکنان این کلانتری گفت‌وگو کرد.

وی ضمن تبریک این روز به کارکنان خانم این کلانتری، اظهار کرد: حضور پلیس زن در ارتقای احساس امنیت عمومی و اجتماعی مؤثر است.

فرمانده کل انتظامی کشور با بیان این‌که کلانتری بانوان مشهد تنها کلانتری بانوان در کشور است که بیش از ۲ دهه فعالیت داشته است، خاطرنشان کرد: رعایت حقوق شهروندی، تخصص و مهارت در ارائه خدمات و اقدامات پلیسی دستاورد مهم کلانتری بانوان مشهد بوده است.

وی، انجام مأموریت‌های خاص بانوان و ایجاد آرامش و امنیت بیشتر برای این قشر از جامعه را هدف تأسیس این کلانتری عنوان کرد و گفت: واحد مشاوره و مددکاری اجتماعی کلانتری بانوان مشهد با ۷۰ درصد مصالحه در پرونده‌ها و بررسی آسیب‌های اجتماعی، خدمات شایانی برای مراجعان داشته که قابل تحسین است.

اشتری به نقش مؤثر پلیس زن در پیشگیری و پیگیری علمی و تخصصی جرایم و ارتقای احساس امنیت بانوان اشاره کرد و گفت: باید با پژوهش‌های تخصصی و افکارسنجی علمی، به پلیس زن در انجام تکالیف و مأموریت‌های خود کمک شود.

منبع : خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا