اخبار خراسان رضویخراسان رضوی

اراضی پادگان لشکر ۷۷ و آبشار ۲ در مشهد تعیین تکلیف شد


به گزارش خبرنگار مهر، حمید ضمیری ظهر دوشنبه در سی و هشتمین جلسه علنی ششمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد اظهار کرد: تفاهم‌نامه مشترک شهرداری، آستان قدس رضوی و ارتش در خصوص پادگان لشگر ۷۷ و اراضی ابشار۲ به تصویب رسید که بر اساس آن به شهرداری مشهد اجازه داده می‌شود در راستای تعیین تکلیف اراضی موسوم به پادگان لشگر ۷۷ و آبشار۲ نسبت به اجرای صورت جلسات مذکور اقدام کند.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر مشهد نیز در این خصوص بیان کرد: در چند سال گذشته برای پروژه پادگان، مدیریت شهری و شورای شهر زحمات ارزشمندی داشتند و تفاهم‌نامه‌هایی تنظیم شد، اما به دلیل عدم اشتراک نظر اجرایی نشد تا به امروز که آستان قدس، شهرداری و ارتش پای توافق آمدند و با لحاظ اولویت منافع مردم توافق انجام شد.

وی افزود: اراضی پادگان و آبشار تعیین تکلیف شد. مساحت این دو حوزه ۳۷۴ هکتار بوده که سهم شهر از این توافق ۲۱۳ هکتار است و منافع متعددی برای شهروندان فراهم خواهد کرد. در راستای این تفاهم‌نامه تامین سرانه‌های خدماتی بافت‌های پیرامونی پادگان با ایجاد کاربری‌های خدماتی برون‌گرا ایجاد خواهد شد.

ضمیری بیان کرد: ایجاد مسیر سبز ممتد در هسته مرکزی پادگان به صورت شمالی جنوبی به مساحت ۱۰۰ هکتار در هر دو حوزه، فضای بسیار مناسبی را در اختیار شهروندان قرار خواهد داد. توسعه دسترسی‌ها و شبکه معابر و ارتقاء نفوذپذیری در راستای سیاست‌ها و الزامات پدافند غیرعامل که کل بحث انتقال پادگان در این راستا بوده، از دیگر موارد است.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر مشهد گفت: شبکه معابر شرقی و غربی ایجاد خواهد شد که نفوذپذیری و دسترسی ساکنان را به کاربری‌های خدماتی مجاور ارتقا خواهد داد.

وی اظهار کرد: بر حفظ عناصر یادمانی و تاریخی در راستای دستور مقام معظم رهبری تاکید شده است و سوله‌های تاریخی، میدان صبحگاه، حمام تاریخی و فضای سبز موجود نیز حفظ شده و در اختیار شهروندان قرار خواهد گرفت.

ضمیری بیان کرد: همچنین باغ‌راهی نیز ایجاد خواهد شد. از جمله دسترسی‌های مهم اتصال معبر شهید فیاض‌بخش به بلوار نامجو و مرحله بعد اتصال آن به بلوار ملاصدرا است.

منبع : خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا