اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

اداره کل هواشناسی خراسان رضوی هشدار نارنجی صادر کرد

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی روز جمعه در خصوص افزایش وزش باد، رگبار باران، رعد و برق و تگرگ و احتمال وارد آمدن خسارت از این ناحیه، اطلاعیه هشدار سطح نارنجی صادر کرد.

به گزارش روز جمعه رسانه خراسان بزرگ در اطلاعیه هواشناسی خراسان رضوی آمده است: طبق بررسی نقشه‌ها و مدلهای هواشناسی در ساعات بعد ازظهر روز جمعه ۱۹ فروردین ماه، رگبار باران و رعدوبرق با احتمال بارش تگرگ و جاری شدن سیلاب و آبگرفتگی معابر در مناطقی از شمال و مرکز استان بخصوص شهرستان کلات نادر و دامنه‎ های هزارمسجد وجود دارد.

این اداره همچنین وزش باد شدید در برخی نقاط توام با گردوخاک، کاهش میدان دید و کاهش کیفیت هوا  با احتمال بروز خسارت در مناطقی از خراسان رضوی را از پیامدهای این تغییرات جوی عنوان کرد.

بر اساس این اطلاعیه این وضعیت جوی مزبور از امروز ظهر آغاز شده و تا پایان شب ادامه دارد.

طبق این گزارش، با توجه به پیش‌بینی سرعت و شدت وزش باد احتمال آسیب به سازه‌های موقت، گلخانه‌ها، تابلوها و بنرهای تبلیغاتی و همچنین سقوط اجسام از ارتفاع وجود دارد.

مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی در این اطلاعیه نسبت به لزوم در نظر گرفتن تمهیدات لازم برای جلوگیری از خسارات احتمالی ناشی از وزش باد شدید و همچنین خودداری از عملیات کوهنوردی و صعود به ارتفاعات و تردد و توقف در حاشیه رودخانه و مسیل ‎ها به ویژه نوار شمالی استان هشدار داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا