اخبار خراسان رضویخراسان رضوی

اختصاص یک‌هزار میلیارد تومان اعتبار برای توانمندسازی‌زنان سرپرست


به گزارش رسانه خراسان بزرگ، محمد نصیری در افتتاحیه نشست علمی کاربردی معاونین اجتماعی بهزیستی استان‌های کشور در مشهد با یادآوری اینکه در سال ۱۴۰۰ با تلاش‌های صورت‌گرفته در بهزیستی استان‌ها ۲ هزار زن سرپرست خانوار به توانمندی و استقلال کامل دست یافته‌اند اظهار کرد: توانمندسازی زنان سرپرست خانوار شامل فراهم کردن زمینه برای ازدواج سالم و ماندگار، اشتغال پایدار، توانمندسازی اجتماعی فرهنگی و ساماندهی اقتصادی و استقلال‌بخشی به خانواده است.

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به مشکلات بودجه‌ای در سال گذشته گفت: با وجود همه مشکلات، با همکاری دوستان مجلس، نهادهای حاکمیتی و ریاست سازمان توانستیم یک‌هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار فوق‌العاده برای این بخش جذب کنیم که مشکل منابع را تا حدودی حل کرد.

وی همچنین از سه برابر شدن اعتبارات دفتر توانمندسازی زنان بهزیستی در سال جاری خبر داد و گفت: با توجه به تأمین منابع، باید با تلاش بیشتر و عزم‌جدی‌تر از گذشته، با سرعت بیشتری برای استقلال‌بخشی این گروه کار کنیم.

نصیری از تعامل و همکاری دستگاه قضائی در زمینه کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی یاد کرد و گفت: همکاران عزیزمان در دستگاه قضائی و بخصوص دادستانی به عنوان مدعی العموم، قول داده‌اند که در هر بخش و زمینه‌ای نیاز به همکاری و مساعدت این بزرگواران داشتیم همکاری کنند.

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور در ادامه به بحث اورژانس اجتماعی اشاره کرد و گفت: در این بخش با توجه به وضعیت استخدامی و بکارگیری کارکنان و کارشناسان این بخش و همچنین اعتبارات آن، نیازمند تغییرات اساسی هستیم که امیدواریم در سال جاری، شاهد اتفافات خوبی در این زمینه باشیم ضمن اینکه دانش و بنیه علمی کارشناسان این بخش هم باید به طور جدی تقویت شود و نیروهای روزآمد و کارآمدتری در این بخش فعال باشند.

وی همچنین به موضوع اشتغال پایدار اعضای جامعه هدف بهزیستی در حوزه اجتماعی اشاره داشت و گفت: فرزندان زنان سرپرست خانوار جزو مظلوم‌ترین اقشار تحت پوشش هستند که باید برای توانمندسازی و اشتغال آنها گام‌های مؤثری برداشته شود که در این بخش، اقداماتی در حال انجام است.

نصیری افزود: گفتگوها و رایزنی‌هایی با بنیاد برکت داشته‌ایم که امیدواریم منجر به یک تفاهم نامه در این زمینه شود که با همکاری این عزیزان بتوانیم اشتغال فرزندان زنان سرپرست خانوار، فرزندان مراکز شبه‌خانواده و سایر گروه‌های در معرض آسیب و آسیب‌دیده را با اعتبارات مناسب و به صورت پایدار، محقق کنیم.

معاون اجتماعی بهزیستی کشور همچنین از اختصاص ۴ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار به سازمان اجتماعی کشور خبر داد و گفت: امیدواریم با هماهنگی‌های به عمل آمده، جذب حداکثری از این اعتبارات داشته باشیم.

وی همچنین گفت: یک هزار میلیارد از این اعتبارات نیز برای توانمندسازی زنان سرپرست خانوار منظور می‌شود.

نصیری در پایان صحبت‌هایش به ارسال لایحه منع خشونت علیه زنان به مجلس اشاره کرد و گفت: امیدواریم با همکاری و مساعدت نمایندگان مجلس و همچنین تعامل فعال معاونت مجلس بهزیستی، بتوانیم به نتایج خوبی در این زمینه برسیم که حداکثر بهره‌گیری برای آرامش و تحکیم بنیان خانواده و همچنین پیشگیری از خشونت علیه زنان را داشته باشیم.

نشست علمی تخصصی و کاربردی معاونین اجتماعی بهزیستی استان‌های کشور از امروز ۲۷ تا پنجشنبه ۲۹ اردیبهشت در مشهد مقدس در حال برگزاری است.

منبع : خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا