اجتماعیاخبار خراسان رضویسلامت و بهداشت

اجرای غربالگری رایگان سرطان پستان در بیمارستان امید مشهد

معاون آموزش سلامت بیمارستان امید مشهد گفت: همزمان با هفته پیشگیری از سرطان، غربالگری رایگان سرطان پستان در این بیمارستان به اجرا در آمد.

به گزارش رسانه خراسان بزرگ، دکتر علی تقی‌زاده اظهار کرد: همزمان با هفته پیشگیری از سرطان، غربالگری رایگان سرطان پستان در این بیمارستان به اجرا در آمد.

معاون آموزش سلامت بیمارستان امید مشهد با بیان اینکه سرطان در حال حاضر به عنوان یکی از مهمترین علل مرگ و میر در اکثر جوامع به شمار می‌رود افزود: در سال‌های اخیر میزان بروز برخی از سرطان‌ها از جمله سرطان‌های روده و پستان افزایش روزافزون داشته است.

وی ادامه داد: سرطان پستان اولین سرطان پر بروز در زنان است که به منظور پیشگیری و تشخیص به‏ موقع آن طرح غربالگری رایگان توسط متخصصان مجرب در بیمارستان امید مشهد انجام می‌شود.

تقی‌زاده با بیان اینکه غربالگری رایگان سرطان پستان برای زنان بالای ۲۰ سال با هدف ارتقای آگاهی آنان و تشخیص زودرس این بیماری انجام می گردد گفت: در این برنامه پس از مراجعه و معاینه توسط متخصصان، آموزش خودآزمایی نیز به مراجعه کنندگان داده می‌شود و در صورت نیاز مراجعه کنندگان برای ماموگرافی و سونوگرافی به مراکز مربوطه معرفی می‌شوند.

معاون آموزش سلامت بیمارستان امید مشهد افزود: همزمان با هفته پیشگیری از سرطان، با همکاری معاونت فرهنگی شهرداری منطقه هشت مشهد، ایستگاه آموزش سلامت همگانی در حاشیه خیابان کوهسنگی این شهر از ۱۲ تا ۱۴ بهمن برپا می‌باشد که در این ایستگاه آموزش همگانی و اطلاع رسانی عمومی در باره بیماری‌های سرطان به مردم داده می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا