اخبار خراسان رضویخراسان رضوی

اجرای طرح «یا معین الضعفاء(ع)»


به گزارش خبرنگار مهر، به همت معاونت خدمات زائران حرم مطهر رضوی مقدمات تشرف جمعی از زائران سالمند حاشیه شهر مشهد در قالب برنامه زیارتی «یا معین الضعفاء (ع)» در روز چهارشنبه، ۱۱ خرداد ماه مصادف با سالروز ولادت حضرت معصومه (س) به حرم مطهر فراهم شده است.

تمهیدات لازم برای فرش‌آرایی حداکثری حرم مطهر رضوی و تأمین اقلام مصرفی و رفاهی مورد نیاز نیز با توجه به میزان تشرف زائران در ایام دهه کرامت اتخاذ شده است.

دفاتر شبانه‌روزی حرم مطهر نیز آماده خدمات‌رسانی به دلدادگان امام رئوف (ع) در این ایام هستند.

صحن و سرای رضوی همزمان با آغاز دهه کرامت و میلاد حضرت فاطمه معصومه (س) خواهر بزرگوار امام هشتم چراغان و نورباران است.

همچنین دو کتیبه بزرگ مناسبتی در بالای ایوان‌های صحن انقلاب اسلامی و آزادی به اهتزاز درآمده و کتیبه‌های دیواری عمودی با مضامین شادباش و تبریک این اعیاد بزرگ در ورودی‌ها نصب شده است.

ریسه‌های رنگی و لوسترهای چشم‌نواز نیز روشنی‌بخش دل‌های ارادتمندان خاندان عصمت و طهارت (ع) در شب‌های حرم مطهر رضوی ویژه ایام ولادت حضرت معصومه (س) خواهد بود.

علاوه بر نصب کتیبه‌های مناسبتی، صحن‌های بارگاه ملکوتی حضرت ثامن الحجج (ع) نیز به مناسبت این میلاد فرخنده و آغاز دهه کرامت به طور ویژه گل‌آرایی شده چنانکه حدود ۱۰ مجموعه گل بزرگ در مبادی ورودی مختلف حرم مطهر همچون طبرسی، حُرعاملی و طوسی ایجاد شده است. همچنین مجموعه گل پیرامون المان گنبد خضراء در صحن پیامبر اعظم (ص) بازپیرایی و گسترده‌تر شده است.

آبنماهای صحن‌های آزادی، گوهرشاد و جمهوری، پنجره فولاد صحن انقلاب و مسیر ورودی تشریفات صحن کوثر، از دیگر مکان‌هایی است که توسط خادمان گل‌آرایی شده است.

علاوه بر صحن‌های مرکزی، گوشه و کنار صحن‌های پیرامونی همچون پیامبر اعظم (ص)، کوثر، غدیر، امام حسن مجتبی (ع) با استقرار جعبه‌های گل فضاآرایی شده است.

گل‌آرایی محل‌های برگزاری مراسم جشن میلاد حضرت معصومه (س) و ایام آغاز دهه کرامت نیز با بهره‌گیری از تاج گل‌های تهیه شده در اماکن متبرکه رضوی در حال انجام است.

منبع : خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا