اخبار خراسان رضویخراسان رضوی

ابعاد حواشی فوتبال در مشهد بررسی شد


به گزارش خبرنگار مهر، احمد وحیدی شامگاه پنجشنبه در جلسه شورای اداری خراسان رضوی که با حضور رئیس جمهور برگزار شد، اظهار کرد: رسیدگی به حادثه ورزشگاه، از صبح امروز در جلسه مفصلی که معاونت امنیتی انتظامی با مسئولان زیربط فدراسیون، وزارت ورزش، ناجا و قوه قضائیه تشکیل داد و همه ابعاد موضوع بررسی و جزئیات موضوع انجام شد، انشاالله جمع بندی به زودی به رئیس جمهور ارائه می‌شود.

وزیر کشور در ادامه با اشاره به اینکه چند مسئله اساسی در شهر مشهد نیاز به بررسی دارد، افزود: در بحث حمل و نقل عمومی خوشبختانه شهردار مشهد برای زائران و مجاوران کارهای خوبی انجام داده است.

وی همچنین گفت: در خصوص قطار شهری مشهد ۶ کیلومتر در خط سه که باید به خط یک و دو وصل شود و ۶ هزار میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شده که شاید نیاز به افزایش این میزان از کمک باشد تا سریع‌تر راه اندازی شود.

وحیدی در خصوص بحث حاشیه نشینی در شهر مشهد اظهار کرد: مسائلی در حوزه حاشیه نشینی وجود دارد که بخشی مربوط به سندهای ملکی است که توسعه منطقه و مشکلاتی در آن وجود دارد.

وزیر کشور همچنین به موضوع اتباع بیگانه و مهاجران افغانستانی اشاره کرد و گفت: بعضی از افراد فاقد هویت هستند که باید نسبت به شناسایی کامل و شناسنامه دار کردن این افراد اقدامات لازم انجام شود.

وی همچنین در خصوص تأمین آب شرب مشهد نیز بیان کرد: متأسفانه بحث تأمین آب شرب در این شهر جای نگرانی دارد که نسبت به بازچرخانی آب و تسویه فاضلاب شهری باید تصمیمات لازم صورت گیرد.

وحیدی شهرستان کلات را شهری با قدمت تاریخی بالا برشمرد و اظهار کرد: ظرفیت‌های دامی ارزشمندی در این شهرستان وجود دارد، همچنین پنج رودخانه در کلات است که متأسفانه آب آن بدون مدیریت لازم سرازیر به کشور همسایه می‌شود که برنامه مهار یا انتقال آن باید به طور جدی مورد بررسی قرار گیرد چرا که آب‌های زیرزمینی بسیار ارزشمند هستند و متأسفانه بخش زیاد آن به کشور همسایه می‌رود.

وزیر کشور گفت: این شهرستان با تأمین علوفه خودکفا می‌شوند همچنین با تخصیص آب به عنوان قطب پرورش دام تبدیل می‌شوند و به خاطر مسئله خشکسالی برخی از افراد در این شهرستان حاشیه نشین در مشهد شدند.

منبع : خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا