اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

آیین عمامه گذاری ۳۶۲ طلبه حوزه‌های علمیه خراسان برگزار شد

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- مدیر خدمات تبلیغ حوزه علمیه خراسان گفت: همزمان با سالروز ولادت حضرت فاطمه(س) آیین عمامه‌گذاری ۳۶۲ نفر از طلاب حوزه های علمیه خراسان برگزار شد.

حجت الاسلام محمد ربیعی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار رسانه خراسان بزرگ افزود: طلاب واجد شرایط طبق آیین‌نامه تلبس پس از گذراندن کارگاه تجوید و احکام الصلاه، آداب طلبگی، اخلاق و زی‌طلبگی، بایدها و نبایدهای لباس مقدس روحانیت، مجوز تلبس اخذ کرده و در این مراسم آیینی، ملبس به لباس روحانیت می‌شوند.

وی با بیان این که در هر منطقه و مدرسه با حضور علما و اساتید حوزه علمیه آیین تلبس برگزار می‌شود اظهار داشت: مشهد، کاشمر، نیشابور، تربت حیدریه، گناباد و سبزوار از جمله شهرهای خراسان رضوی هستند که برخی از طلاب در آنها ملبس به لباس روحانیت شدند همچنین در استانهای خراسان شمالی و جنوبی امروز این آیین برگزار شد.

حوزه علمیه خراسان با هزار و ۲۰۰ سال قدمت و حدود ۴۰ هزار طلبه در حال آموزش در ۱۵۲ مدرسه علمیه تحت نظر ۲ هزار استاد، پس از حوزه علمیه قم دومین مرکز حوزوی ایران است. هم اکنون بیش از ۴۰ جلسه درس خارج و ۴۰۰ جلسه درس سطوح عالی در حوزه علمیه خراسان برقرار است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا