اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

آیین شام ولادت امام باقر (ع) در حرم رضوی برگزار شد

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- آیین شام ولادت امام محمد باقر (ع) شامگاه پنجشنبه با سخنرانی عضو مجلس خبرگان رهبری در حرم امام هشتم(ع) برگزار شد.

آیت الله محسن کازرونی در این آیین که رواق امام خمینی(ره) حرم مطهر رضوی برگزار شد، گفت: طبق آیات قرآن، کسانی که ایمان و عمل صالح انجام دهند بهترین افراد هستند. در قرآن تفاخر به دودمان، نژاد و قومیت هیچ ارزشی ندارد، اگر بنا بود قومیت مطرح باشد قرآن باید عرب ها را از هر نژاد دیگر برتر می‌دانست چون در میان آنها نازل شده بود اما از نژاد عرب حرف نمی‌زند. قرآن ضوابط مادی و ظاهری را کنار می‌گذارد.

وی همچنین با اشاره به روایتی از امام باقر(ع) گفت: آن حضرت فرمودند به خدا قسم شیعه ما کسی نیست جز فردی که اهل تقوا و اطاعت باشد.

عضو مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: تواضع نسبت به دیگران، خشوع، امانتداری، ذکر خدا، روزه، نماز، نیکی به والدین، تعهد، راستگویی، تلاوت قرآن از ویژگی هایی است که آن حضرت برای شیعیان برمی شمارند.

آیت الله کازرونی گفت: به زیارت آمدن، ایمان و اعتقاد است، اما در کنار اینها کسی که شیعه واقعی است نباید کار خلاف و نادرست هم انجام دهد. ما باید در عمل نیز پیرو قرآن و اهل بیت (ع) باشیم.

امام محمدباقر (ع) پنجمین اختر آسمان ولایت روز اول ماه رجب سال ۵۷ هجری قمری جهان را به نور وجود خویش روشن کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا