اخبار خراسان رضویاستان‌ها > قم

آیت الله گرایلی در ترویج معارف اهل بیت(ع) کوشا بود

قم – رسانه خراسان بزرگ – آیت الله سید محمدعلی علوی گرگانی از مراجع تقلید در پیامی ضمن تسلیت ارتحال آیت الله حسین گرایلی از علمای مشهد گفت: این عالم پارسا در ترویج معارف اهل بیت(ع) کوشا بود.

به گزارش روز جمعه مرکز خبر حوزه در این پیام آمده است: خبر ارتحال عالم پارسا و استاد برجسته حوزه علمیه مشهد حضرت آیت الله ٱقای حاج شیخ حسین گرایلی موجب تأسف گردید.

پیام حاکی است: ایشان که از شاگردان فاضل دروس مرحوم آیت الله میلانی و آیت الله کوهستانی و برخی علمای دیگر رحمهم الله بود سال‌ها در ترویج معارف اهل بیت علیهم السلام کوشا بود. حضور در شورای مدیریت حوزه علمیه مشهد و سال‌ها مدیریت آن حوزه در کنار تدریس فقه و اصول ذخیره‌ای برای ایشان خواهد بود.

پیام ادامه یافته است: اینجانب این ضایعه را به محضر امام عصر(عج)، مقام معظم رهبری، مراجع عظام تقلید و حوزه‌های علمیه به خصوص حوزه علمیه مشهد تسلیت عرض کرده، علو درجات را برای آن مرحوم و صبر و اجر برای خانواده مکرم ایشان و بازماندگان مسالت می‌نمایم.

آیت‌الله حسین گرایلی از اساتید حوزه علمیه بزرگ خراسان بود که از سال ۱۳۳۰ به تحصیل در علوم دینی پرداخت. وی به مدت ۱۴ سال مدیریت حوزه علمیه خراسان بزرگ و ۲۰ سال عضویت شورای مدیریت حوزه علمیه خراسان را عهده‌دار بود. ۴۰ سال تبلیغ در داخل و خارج کشور و امامت جماعت حرم مطهر رضوی و ۲۰ سال حضور تبلیغی در جمع زائران بیت‌الله‌الحرام از سوابق ایشان است. وضعیت جسمی آیت‌الله گرایلی از ۳ روز پیش رو به وخامت گذاشت و در نهایت وی ظهر روز ششم بهمن ماه دار فانی را وداع گفت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا