اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

آیت الله علم الهدی: همه جوانان با عقاید مختلف باید مخاطب اقدامات فرهنگی باشند

مشهد – رسانه خراسان بزرگ – نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: در هنگام پرداختن به دغدغه‌های جوانان، انحصار و محدودیت در دیدگاه به‌ عنوان یک آفت باید مورد توجه و پرهیز قرار گیرد و با نگاه عام، همه جوانان جامعه با دیدگاه‌ها و عقاید متفاوت مخاطب اقدامات فرهنگی باشند.

به گزارش روز شنبه پایگاه اطلاع‌رسانی آیت‌الله‌ سید احمد علم‌الهدی، وی در دیدار با جمعی از جوانان فعال فرهنگی مشهد افزود: وجود جوانان دغدغه‌مند و فعال در حوزه‌های فرهنگی به‌مثابه یک ذخیره، مایه قوت قلب کسانی است که از شروع نهضت امام (ره) تاکنون در عرصه حرکت‌های مختلف انقلابی در این کشور حضور داشته و یک انقلاب پر ماجرا را پشت سر گذاشته‌اند لذا تشکر می‌کنم از مجاهدت‌ها و ابتکارات ارزشمندی که در تأسیس این حرکت‌های متنوع فرهنگی انجام می‌دهید.

وی ادامه داد: کاری که شما انجام می‌دهید امتیاز بزرگی دارد و آن اینکه شما برای خدا گام برداشته‌اید و بدون هیچ انگیزه مادی، فقط با انگیزه خدایی این اقدامات خودجوش و دغدغه‌مندانه را صورت می‌دهید. این یک امتیاز بزرگ است زیرا هنگامی‌که انسان کار را برای خدا انجام دهد، عاقبت و نتیجه آن را هم ذات اقدس پروردگار برعهده می‌گیرد.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه اخلاص ۲ وجه اساسی دارد افزود: در اخلاص باید انگیزه الهی در کارها وجود داشته باشد و انسان کار را از اساس به خدا واگذار کند.

آیت‌الله علم‌الهدی ادامه داد: حدیثی که در این باره از جانب نبی مکرم اسلام (ص) صادر شده نشان می‌دهد که اگر فرد کار را برای خدا انجام دهد، کار تعلق الهی پیدا می‌کند و درنتیجه قدرت پروردگار عالم در پیشبرد آن دخیل خواهد شد.

وی انقلاب اسلامی را مصداق بارز و روشنی از اعتماد به ذات پروردگار و توکل خواند و تأکید کرد: امام (ره) زمانی که نهضت خود را آغاز کرد، همگان انواع و اقسام استعارات و تعابیر را به کار می‌بردند تا امام راحل را از زور سرنیزه رژیم یا اقتدار آمریکا بترسانند اما امام (ره) به قوه الهی ایمان داشت. 

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی گفت: اگرچه جوانان ما باید همیشه در نظر داشته باشند که غیر از خدا، هیچ عاملی تأثیر و قطعیت ندارد و با نیت‌های مخلصانه می‌توان همه اهداف را محقق کرد.

وی ادامه داد: علاوه بر آن، حفظ ظاهر و قوام برنامه نیز منوط به توانمندی‌های افراد است و اساساً به همین خاطر هم مستمراً تأکید می‌شود که مسئولان خودشان وارد عمل شوند.

آیت الله علم الهدی اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب امروزه نمونه کامل این حضور در عرصه هستند، مثلاً درحالی که برخی افراد احساس می‌کنند که رهبر معظم انقلاب ارتباط محدودی با واقعیت‌های جامعه دارند، مکرراً پیش ‌آمده که در هنگام بیان یک خبر خاص و قطعی به ایشان، متوجه شده‌ایم که رهبری نه‌تنها از موضوع اطلاع داشته‌اند بلکه مقدمات وقوع آن را نیز به‌دقت می‌شناسند و حتی پیامدها و نتایج بعدی آن را نیز موردبررسی و موشکافی قرار می‌دهند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی بیان کرد: اقدامات فرهنگی خودجوشی که امروزه در جامعه ما به راه می‌افتند و در آن‌ها دغدغه‌های اجتماعی مورد پردازش و بررسی قرار می‌گیرند، مصداق واقعی جهاد تبیین هستند.

آیت الله علم الهدی افزود: اگر شاهد هستیم که رهبری به‌طور مستمر بر کلیدواژه جهاد تبیین تأکید دارند، به این خاطر است که این موضوع نیاز روز کشور است و این امر در خصوص افرادی مصداق جهاد پیدا می‌کند که فراتر از وظیفه سازمانی و مسئولیت خود به میدان بیایند.

وی گفت: این امر مشابه همان رویکرد مسئولانه‌ای است که بسیجیان و عموم مردم در دوران دفاع مقدس در دستور کار خود داشتند و افزون بر برادران ارتشی و پاسداری که در خطوط مقدم حضور داشتند، بازهم همه افراد از هر قشر و طبقه اجتماعی داوطلب اعزام به جبهه می‌شدند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا