اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

آیت الله علم الهدی: نهادینه کردن مقاومت مصادیق پیروزی در برابر دشمنان را زیاد می‌کند

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: هرچه مقاومت در عرصه‌های مختلف نهادینه شود، مصادیق فتح و ظفر در برابر دسیسه‌های دشمنان نیز متعددتر خواهد بود.

به گزارش روز دوشنبه پایگاه اطلاع رسانی آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی، وی در اختتامیه چهارمین جشنواره قرآن و عترت حوزه علمیه افزود: هرچه که سبک زندگی جامعه ما از فرهنگی قرآنی فاصله بگیرد، این زندگی از مبانی مقاومت دورتر می‌شود و نتیجه‌ای جز ورشکستگی در زندگی فردی و اجتماعی حاصل نخواهد شد.

وی ادامه داد: هرچه افراد با فرهنگ قرآن بیشتر آشنا باشند، در زندگی فردی و عرصه‌های اجتماعی خود نیز موفق‌تر هستند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با اشاره به اینکه صبر در برابر مشکلات و مقاومت نیاز اساسی زندگی و لازمه هر موفقیت و پیشرفت است، خاطرنشان کرد: امروزه نیاز اولیه ما در زندگانی خانوادگی خود، همان بحث صبر و مقاومت است؛ به این معنا که اگر یک خانواده در برابر نارسایی‌ها و ناکامی ها مقاوم باشد، قطعاً موفق خواهند بود.

وی گفت: بسیاری از طلاب مصادیق بالقوه استعداد در حوزه‌های علمی و اثرگذاری اجتماعی هستند اما تنها افرادی از آن‌ها به موفقیت می‌رسند که خانواده‌هایشان در برابر شدائد و سختی‌ها مقاومت دارند.

آیت الله علم الهدی ادامه داد: زیاده‌خواهی و اشرافیت در سبک زندگی طلبگی جایی ندارد. طلبه باید خود را وقف امام زمان (عج) کرده و اساس وقت و زمان خود در استخدام تحصیل علوم دینی و پیشرفت در دروس حوزه‌های علمیه صرف کند.

وی افزود: بسیاری از بزرگان ما که نمونه‌های بارز موفقیت و سعادت هستند، در زندگی خود افرادی بسیار مقاوم و صبور بوده‌اند و باید این روحیه بیش از پیش در میان طلاب جوان ما ترویج و نهادینه شود.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی در تشریح آیه ۹ سوره مبارکه الأسراء گفت: اگر ذات اقدس پروردگار عالم در قرآن کریم به‌صراحت این کتاب الهی را مایه هدایت به سمت «اقوم» خطاب می‌کند، به این معناست که قرآن کریم در واقع مؤثرترین هدایت‌کننده بشر به سمت مقاومت و ایستادگی است.

 آیت الله علم الهدی اظهار داشت: افرادی که قرآن را بر امورات زندگی خود و خانواده‌شان حاکم کنند، در سایه این فرهنگ قرآنی به یک الگوی زیستی مقاوم در برابر مشکلات دست پیدا می‌کنند که ضامن سعادت آنان است.

وی تأکید کرد: از نظر اجتماعی هم با توجه به تحولات سیاسی که امروز در جهان با محوریت وابستگی افراد به دین صورت می‌گیرد، مؤثرترین عامل همان مقاومت است. اگر امروز جامعه ما در برابر فتنه‌ها و توطئه‌های استکبارجهانی که برای به زانو درآوردن جریان انقلاب اسلامی صورت گرفته، موفق بوده‌اند، به خاطر مقاومتی بوده که برای زمینه‌سازی ظهور امام زمان (عج) در دستورکار قرار داشته است.

وی گفت: هر انسانی در مقابل سرنوشت عزیزان خود دغدغه‌مند است و شما که در این رویداد قرآنی، اعضای خانواده خود را با قرآن‌خوانی و قرآن‎دانی مشمول عنایات امام رضا (ع) می‌کنید، در واقع آن‌ها را به دست این امام معصوم می‌سپارید و آینده و خوشبختی و سعادت او را در سرنوشتش تضمین می‌کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا