اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

آیت‌الله علم‌الهدی: نباید در مشهد شاهد حضور معتادان باشیم

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: اعتیاد خانه‌برانداز، دین‌ستیز و دین‌برانداز است و نباید در مشهد مقدس شاهد وجود معتادان در سطح شهر باشیم و دستگاه‌های مرتبط در حوزه جمع‌آوری و ساماندهی معتادان متجاهر باید به وظایف خود عمل کنند.

به گزارش روز چهارشنبه پایگاه اطلاع رسانی آیت‌الله سیداحمد علم الهدی، وی در دیدار با دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر افزود: انگیزه نیروهای عمل کننده در مبارزه نقش اساسی دارد و باید برای افزایش این انگیزه، تلاش شود.

وی با بیان این‌که در مبارزه با مواد مخدر باید با قدرت ورود کرد، افزود: باید در دستگاه‌های اجرایی انگیزه قوی وجود داشته باشد تا شاهد موفقیت‌های بیشتری در این بخش باشیم.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی، روحیه بسیجی را در امر مبارزه با موادمخدر مورد تاکید قرار داد و اضافه کرد: با قدرت اجرایی بسیج، بسیاری از کارها را می‌توان انجام داد. 

آیت‌الله علم‌الهدی با قدردانی از خدمات و زحمات انجام شده برای جمع‌آوری و ساماندهی معتادان متجاهر در مشهد، خاطرنشان کرد: علاوه بر ایجاد ظرفیت در شهر مشهد برای نگهداری و درمان تمامی معتادان متجاهر، باید همزمان به دیگر شهرستان‌های خراسان رضوی به‌ویژه شهرهای نیشابور، سبزوار و تربت حیدریه نیز توجه شود و در این شهرستان‌ها نیز ظرفیت مناسبی برای نگهداری و درمان ایجاد شود.

بنابر آمار رسمی حدود ۹ هزار معتاد متجاهر در خراسان رضوی وجود دارد که پنج هزار نفر از آنان در مشهد زندگی می کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا