اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

آیت‌الله علم‌الهدی: دستاوردهای انقلاب اسلامی در همه عرصه‌ها بی‌نظیر است

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- امام جمعه مشهد گفت: دستاوردهای انقلاب اسلامی، جدا از عزت و عظمت دادن به دین و اسلام، در عرصه‌های مختلف نظیر فرهنگی، آموزشی، پزشکی و کشاورزی گسترده و بی‌نظیر بوده است.

آیت الله سیداحمد علم‌الهدی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه مشهد با تبریک ۲۲ بهمن و گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی افزود: اکنون پوشش بیمه درمانی از ۱۰ درصد قبل از پیروزی انقلاب اسلامی به ۹۰ درصد و میزان باسوادی جمعیت کشور از ۳۰ به ۹۰ درصد رسیده است و سهم ۹۵ درصدی تولید و خودکفایی محصولات کشاورزی از جمله پیشرفت‌ها و دستاوردهای مختلف انقلاب اسلامی به شمار می‌رود.
وی افزود: پیشرفت های چشمگیر پزشکی و بی‌نیازی از اعزام بیماران به خارج برای درمان از دیگر دستاوردهای انقلاب اسلامی است، در حالی که اکنون این موضوع معکوس شده است و از دیگر کشورهای دنیا برای جراحی به ایران می‌آیند.
وی بیان کرد: این آمار گوشه‌ای از پیشرفت‌ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران است که توسط سازمان یونسکو و سایر سازمان‌های بین‌المللی و معتبر جهانی ارائه شده است و این درحالی است که ایران هشت سال درگیر جنگ تحمیلی و تحریم‌های گسترده بوده است.
به گفته وی، دستاوردهای انقلاب اسلامی این نظریه غربی‌ها را، که کشور آیت‌الله ها نمی تواند زمینه پیشرفت داشته باشد، نقش بر آب کرده است. 
امام جمعه مشهد در ادامه خاطرنشان کرد: نسل امروز ما نسبت به انقلاب چهار سوال دارد، که سوال اول آن است که چرا انقلاب شد، سوال دوم چگونه انقلاب شد، سوال سوم دستاورد این انقلاب چه بود و سوال چهارم آینده این انقلاب به کجا می‌رود؟
آیت الله علم‌الهدی افزود: از سوی دیگر دستاور مهم انقلاب اسلامی این بود که اسلامی که در چهاردیواری مسجد و حسینیه زندانی بود و من طلبه نمی‌توانستم حتی در داخل مسجد آزادانه از آن صحبت کنم، از چهاردیواری ها بیرون آمده و در راس معادلات سیاسی بین‌المللی دنیا قرار گرفته است.

خطیب جمعه مشهد در بخشی دیگر از سخنانش با بیان اینکه امسال اجرای باشکوه و عظیم راهپیمایی ۲۲ بهمن به خاطر شیوع کرونا ممکن نبود، گفت: شور و هیجانی که در راهپیمایی و رژه موتوری و خودروی و حضور حماسه آفرینان در این مسیر نمایشگر این واقعیت بود که نگاه نسل امروز نسبت به  انقلاب با نسل انقلابی سال ۵۷ تفاوتی نکرده است. 
وی تصریح کرد: احساسات و عواطفی که امروز با رژه موتوری و خودروی مردم به نمایش گذاشته شد، نشان داد که به کوری چشم دشمنان، انقلاب اسلامی مسیر خود را با کمال قدرت و صلابت، ادامه خواهد داد. 
آیت الله علم الهدی ادامه داد: انقلاب اسلامی از یمنی ها، مبارزانی ساخت که اکنون اسرائیل و آمریکا را مستاصل کرده اند و گرایش جهانیان به اسلام و جهانی شدن اسلام بر روی کره زمین همه و همه دستاوردهای انقلاب اسلامی در کنار پیشرفت‌های بی شمار در حوزه ها مختلف است، اما طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب، غبار برخی از مشکلات معیشتی و اقتصادی نمی گذارد که این پیشرفت‌ها دیده شود.
خطیب جمعه مشهد با اشاره به حضور رییس مجلس شورای اسلامی در راهپیمایی و نماز جمعه این هفته مشهد، گفت: در حال حاضر مردم از گرانی برخی از کالاهای اساسی رنج می‌برند، در حالی که کمبودی هم وجود ندارد و جریان های مافیا و سودجو، این وضعیت را رقم زده‌اند، امیدوارم مجلس با هماهنگی قوه قضاییه و جریانهای امنیتی و قضایی، دست این عوامل مافیایی را کوتاه کند.
آیت الله علم الهدی افزود: از رییس مجلس شورای اسلامی تقاضا داریم اجازه ندهند فضای مجازی جولانگاه دشمن شود و در جهت تصویب قانون تنظیم‌گری فضای مجازی اقدام شود تا با پیگیری نمایندگان مردم، فضای مجازی ملوث و آلوده به جولانگاه دشمن به عنوان فضایی پاک و مقدس برای زندگی مردم مبدل شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا