اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

آیت‌الله علم‌الهدی: انجام مذاکرات در صورت کاهش هزینه مقاومت، بی‌اشکال است

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی خطاب به کسانی که در تیم مذاکره کننده ایران با کشورهایی اروپایی برای برداشتن تحریم قرار دارند، گفت: ادامه این مذاکرات در صورتی که از هزینه‌های مقاومت در برابر دشمن بکاهد، مشکلی ندارد.

آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی در خطبه های امروز نماز جمعه مشهد در حرم مطهر رضوی افزود: البته اگر انجام این مذاکرات به منظور از بین بردن روحیه دشمن‌ستیزی مردم باشد، بسیار اشکال دارد چرا که دشمن‌ستیزی و استکبارستیزی در نظام جمهوری اسلامی یک اصل است.

وی به ۱۷ دیماه، سالروز اجرای طرح استعماری حذف حجاب به دست رضاخان پهلوی در سال ۱۳۱۴ اشاره کرد و گفت: دستور حذف حجاب توسط رضاخان در یک جشن سراسری صادر شد که یکی از سیاهترین نقطه ها در حکومت رضاخانی بود.

امام جمعه مشهد خاطرنشان کرد: رضاخان در انجام این جنایت مزدور انگلیسی ها بود، نوامیس مردم مورد هتک حرمت قرار گرفتند به نحوی که وحشیانه چادرها را از سر زنان می کشیدند.

وی اظهار داشت: ۴۲ سال است که پرچم عزتمند نظام مقدس جمهوری اسلامی به سبب شهامت و مقاومت مردم، برافراشته است اما غیرت و مقاومت مردم در زمان جنایت رضاخانی علیه نوامیس مردم آنقدر نبود که این جنایت را در نطفه خفه کند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: زمانی که مردم در برابر دین و اقتدار نظام بی تفاوت شوند و دشمن بر کشور مسلط گردد، حداقل کار دشمن هتک حرمت نوامیس مردم خواهد بود، در زمان رضاخان که آمریکا بر کشور مسلط بود، برنامه حکومت هتک حرمت و هستی مردم بود، فقر و گرسنگی بیداد می کرد و آن طور نبود که مردم شرایط زندگی مناسبی داشته باشند.

آیت الله علم الهدی افزود: سلطه آمریکا بر عراق و افغانستان منجر به بهبود شرایط زندگی مردم آن کشورها نشد و عده ای خیال نکنند که اگر روزی دشمن بر کشورمان مسلط شود، وضعیت اقتصادی مطلوب خواهد بود و قیمت دلار کاهش می یابد و فقر مردم از بین می رود.

وی اظهار داشت: عده ای که یا مزدور هستند یا به نفع دشمن آبروی نظام را می برند، تلاش دارند با اظهارات مداوم در فضای مجازی، به گرانی ها و افزایش نرخ دلار پرداخته و چنین وانمود کنند که قبل از نظام مقدس جمهوری اسلامی شرایط اقتصادی کشور مناسب بود و وضعیت کشور را سیاه نمایی کنند، در حالی که زمان مسلط بودن آمریکا بر کشور که دلار قیمت پایینی داشت، دستمزد روزانه یک کارگر کفاف خرید یک نان و انگور هم را نمی داد اما امروز کارگر با نصف دستمزد روزانه خود می تواند یک چلوکباب بخورد.

امام جمعه مشهد ادامه داد: این طور نمی شود که عده ای نرخ دلار را ملاک ارزیابی یک نظام قرار دهند اما اقتدار نظامی و قدرتش در خاورمیانه را درنظر نگیرند، اگر این عده اهل شکم هستند حداقل می توانند میزان خورد و خوراک مردم در آن زمان را با میزان خورد و خوراک مردم و بضاعت مالی شان در شرایط کنونی مقایسه کنند.

آیت الله علم الهدی بیان کرد: اگر مردم دین نداشته باشند و دشمن بر کشور مسلط شود، آن گاه مردم نه دلار و نه رفاه و نه هیچ چیز دیگری نخواهند داشت.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: جهاد فاطمی به معنای مرزنشناسی در مقاومت است و تا مردم ما مقاومت زهرایی و جهاد فاطمی دارند، عزتمند هستند.

وی همچنین با اشاره به سالروز شهادت دخت نبی مکرم اسلام (ص) گفت: همه مصائبی که کانون خانواده را به هم می ریزد و زندگی مشترک را به طلاق منتهی می کند، از ناسازگاری زن و شوهر نشات می گیرد در حالی که سیره زهرا (س) بر مبنای سازگاری در زندگی بود.

امام جمعه مشهد گفت: اختلاط زن و مرد، زمینه ساز ارتکاب گناه است و ریشه برخی انحرافات در زندگی مشترک از همین ارتباطات و اختلاطات ناشی می شود، لذا پیروی از سیره حضرت زهرا(س) بی تردید زمینه ساز دوری از گناه است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا