اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

آمادگی دستگاههای بحران مدار خراسان رضوی در نوروز ۱۴۰۱

مشهد- مدیر کل مدیریت بحران خراسان رضوی ضمن گفت: حضور زائران نوروزی در این استان برای نوروز ۱۴۰۱ بیشتر از سالهای گذشته پیش‌بینی شده است، بنابراین آمادگی، هماهنگی و هم‌افزایی بین دستگاههای بحران مدار در این ایام ضروری است.

محسن نجات روز شنبه در حاشیه نشست دستگاههای مرتبط با  مدیریت بحران در استان خراسان رضوی در گفت و گو با خبرنگار رسانه خراسان بزرگ افزود: بر این اساس همه دستگاههای امداد رسان در قالب طرح نوروزی از ۲۵ اسفند سال جاری تا ۱۵ فروردین سال آینده در آماده‌باش هستند.

وی بیان کرد: در این مدت بازدیدهای دوره‌ای از عملکرد و خدمات دستگاه‌های بحران مدار با جدیت دنبال می‌شود و به روز رسانی توان تجهیزاتی این دستگاهها برای مقابله با حوادث احتمالی  مورد تاکید است.

وی ادامه داد: با شیوع کرونا طی دو سال گذشته بسیاری از زائران بارگاه رضوی در طول این مدت نتوانستند به مشهد سفر کنند و اکنون با توجه به تزریق واکسن و شرایط مهیا شده از سوی ستاد ملی کرونا، پیش‌بینی حضور بسیاری از زانران در این استان را به واسطه بارگاه منور رضوی خواهیم داشت.

مدیر کل مدیریت بحران استان گفت: نصب بنر و علائم هشدار دهنده به منظور اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی مسافران نوروزی ضروری است، چراکه ممکن است، بسیاری از مسافرانی که وارد استان خراسان رضوی می شوند با مناطق پرخطر این استان آشنا نباشند.

نجات افزود: همچنین به واسطه احتمال حریق در جنگل‌ها، عرصه‌های طبیعی و تفرج‌گاهها لازم است تا مسوولان هشدارهای لازم را به اطلاع مردم برسانند و همچنین لایروبی مسیل‌ها  و نهرهای سطح شهر مورد تاکید است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا