اخبار خراسان رضویخراسان رضوی

آغاز فاز ششم طرح شهید سلیمانی در خراسان رضوی


به گزارش رسانه خراسان بزرگ، محمدحسن درخشان اظهار کرد: فاز ششم طرح شهید سلیمانی با محوریت مشارکت مردمی و تکمیل واکسیناسیون در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد اجرایی می‌شود.

وی با بیان این‌که در اجرای طرح شهید سلیمانی، تمام دستگاه‌ها و نهادها از جمله هلال احمر، بسیج، نیروی انتظامی، امور مساجد و سازمان تبلیغات اسلامی مشارکت دارند، ادامه داد: تمام برنامه‌های پیشین طرح شهید سلیمانی به شکل توسعه یافته‌تری در این فاز اجرایی می‌شود تا بتوان از پیشروی سویه امیکرون در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد جلوگیری کرد.

مدیر توسعه شبکه و ارتقا سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد خاطرنشان کرد: تقویت همکاری‌های بین بخشی، واکسیناسیون، راهبردها و آموزش همگانی با کمک صدا و سیما و آموزش و پرورش، بیماریابی، غربالگری در درمانگاه‌ها و مطب‌های بخش خصوصی، مراقبت از گروه‌های پر خطر و دارای بیماری زمینه‌ای، رسیدگی به امور مبتلایان، اهدای بسته معیشتی، دارو، اکسیژن و حمایت‌های روحی و روانی از بیماران، تقویت درمان سرپایی، نظارت بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی و نظارت بر سامانه نوید از جمله محورهای کاری طرح شهید سلیمانی است.

وی با بیان این‌که بالغ بر ۱۸ فعالیت در این طرح گنجانده شده است، اضافه کرد: طرح شهید سلیمانی در حال حاضر نیز اجرا می‌شود اما تقویت فعالیت‌ها، رویکرد اصلی این فاز از طرح شهید سلیمانی است.

درخشان گفت: پیش‌بینی می‌شود این طرح در سه مرحله تا پایان سال، پایان فروردین ماه و پایان سال ۱۴۰۱ اجرایی شود تا بتوان هر چه بهتر بیماری کرونا در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد تحت کنترل قرار داد.

منبع : خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا