اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

آسمان خراسان رضوی در اغلب نقاط نیمه ابری تا ابری است

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی گفت: بر اساس نقشه‌های هواشناسی، در حال حاضر آسمان خراسان رضوی در غالب نقاط نیمه ابری تا ابری است و در برخی از ایستگاه‌ها نیز، مه با کاهش دید گزارش شده است.

آذر رضایی پور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار رسانه خراسان بزرگ افزود: استان خراسان رضوی طی ۲ روز گذشته تحت تاثیر سامانه‌ای ناپایدار و بارش‌زا بود که موجب بارش‌های به نسبت خوبی در استان طی این مدت شد به طوری که بیشترین بارش باران از ایستگاه فرودگاهی شهرستان مشهد با ۱۱.۸ میلیمتر و بیشترین بارش برف با ارتفاع هشت سانتیمتر از شهرستان کلات ثبت شده است.

وی ادامه داد: بر اساس نقشه‌های هواشناسی انتظار می‌رود از امروز از حجم و گستره بارش‌ها در استان خراسان رضوی کاسته شود گرچه بارش‌ها به صورت متناوب و پراکنده تا اوایل فردا ادامه خواهد داشت.

کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی گفت: همچنین در ساعات بعدازظهر امروز در این استان به ویژه در نواحی شمالی آن، بارش‌های پراکنده برف و باران پیش بینی می شود.

رضایی‌پور افزود: این سامانه ناپایدار بارشی فردا سه شنبه ۱۹ بهمن ماه ۱۴۰۰ از نوار شرقی خراسان رضوی خارج و جوی پایدار در استان حاکم و روند افزایش دمای هوا نیز از فردا آغاز می‌شود.

وی ادامه داد: طی ۲۴ ساعت گذشته دمای هوای شهر مشهد بین یک درجه سانتیگراد زیر صفر تا ۱۱ درجه سلسیوس در نوسان بود و بیشینه دمای هوای امروز مشهد به هشت درجه سلسیوس و کمینه دمای هوای آن به حدود ۲ درجه سانتیگراد زیر صفر می‌رسد.

کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی گفت: قوچان با کمینه دمای هوای هشت درجه زیر صفر و بردسکن با بیشینه دمای هوای ۱۳ درجه سلسیوس به ترتیب سردترین و گرم‌ترین شهرهای خراسان رضوی طی ۲۴ ساعت گذشته بوده‌اند.

رضایی پور افزود: بیشترین شدت وزش باد طی ۲۴ ساعت گذشته در شهرستان‌ بجستان با سرعت ۶۱ کیلومتر در ساعت ثبت شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا