اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

آستان قدس رضوی شرایط زیارت آسان برای زائران غیر ایرانی را فراهم کرده است

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی گفت: این آستان با بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های متعددی که در اختیار دارد، شرایط زیارت آسان را برای زائران غیر ایرانی از جمله زائران پاکستانی فراهم کرده است.

به گزارش روز سه شنبه پایگاه خبری آستان قدس رضوی، مالک رحمتی در دیدار با نایب رئیس مجلس ملی پاکستان افزود: زائرسرای بزرگ احداث شده در مرز میرجاوه برای میزبانی از زائران پاکستانی، نمونه بارز اقدامات و خدمات آستان قدس رضوی برای تسهیل شرایط زیارت این زائران عزیز است و روزانه بیش از صدها زائر در بدو ورود به ایران در این مجتمع حضور یافته و ضمن تکریم، از خدمات رفاهی آن بهره‌ می‌ شوند.

وی ادامه داد: آستان قدس رضوی از هر طرح و ایده‌ای که موجب تقویت روابط دوجانبه و تحکیم وحدت میان دو کشور همسایه ایران و پاکستان شود، حمایت می‌کند.

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه هر ساله زائران بسیاری از کشور پاکستان برای زیارت مضجع منور امام رضا(ع) به شهر مشهد مقدس سفر می‌کنند، افزود: تسهیل زیارت و کاهش هزینه‌های تشرف برای مسلمانان و شیعیان پاکستان از سوی دولت این کشور، امری ضروری است و آستان قدس رضوی نیز برای تحقق این امر مهم، آماده همکاری با اسلام آباد است.

وی ادامه داد: به همت مدیریت عالی حرم مطهر رضوی، رواق کوثر با هدف بهره‌مندی زائران پاکستانی از ویژه برنامه‌های فرهنگی به زبان اردو اختصاص یافته است تا به صورت مستقل ویژه برنامه های مذهبی و فرهنگی برگزار کنند.

رحمتی به ظرفیت قابل توجه آستان قدس رضوی در حوزه رسانه نیز اشاره کرد و گفت: با توجه به این پتانسیل موجود، آمادگی داریم با شبکه‌های تلویزیونی و رادیویی پاکستان در حوزه پخش برنامه‌های تولیدی با محوریت معارف رضوی به زبان اردو و پخش زنده از حرم مطهر رضوی همکاری داشته باشیم تا ان شاالله شرایط زیارت از راه دور برای عاشقان اهل بیت(ع) در این کشور فراهم شود.

وی با بیان اینکه استکبار جهانی و هم پیمانانش در تلاش هستند با ایجاد تفرقه میان مسلمانان و اعمال تحریم‌های ظالمانه، عرصه فعالیت کشورهای اسلامی را در حوزه اقتصادی، فرهنگی و سیاسی تنگ ‌کنند افزود: در این شرایط، برای مقابله با این توطئه، اتحاد و وحدت کشورهای اسلامی بسیار حائز اهمیت است.

رحمتی اظهار داشت: با توجه به این شرایط، تولیت آستان قدس رضوی بر اتحاد، انسجام و وحدت جوامع اسلامی به‌ ویژه کشورهای همسایه برای مقابله با فتنه‌ها و دسیسه‌های استکبار جهانی تأکید دارد.

وی تصریح کرد: جوامع اسلامی با اتحاد، انسجام و وحدت و بهره‌گیری از ظرفیت‌های اقتصادی، فرهنگی و عمرانی موجود در منطقه می‌توانند با اقدامات ظالمانه استکبار جهانی مقابله کنند و با همکاری یکدیگر، صلح، رفاه، آسایش و آرامش را برای مردم منطقه به ارمغان آورند.

ضرورت مقابله با اسلام هراسی

نایب رییس مجلس ملی پاکستان نیز در این دیدار بر توسعه همکاری‌ها با آستان قدس رضوی در حوزه‌های مذهبی، علمی و پژوهشی و تلاش برای تسهیل شرایط زیارت زائران پاکستانی تأکید کرد.
قاسم خان سوری همچنین مقابله جوامع اسلامی با اسلام هراسی در منطقه، از طریق تقویت اتحاد و وحدت میان جوامع اسلامی را ضروری برشمرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا