اخبار خراسان رضویخراسان رضوی

آزادسازی خرمشهر یکی از نمادهای نصرت الهی است


به گزارش رسانه خراسان بزرگ، حجت‌الاسلام احمد مروی در همایش «خرمشهرها در پیش است» در مدرسه علمیه سلیمانه مشهد با بیان اینکه آزاد سازی خرمشهر یکی از نمادهای نصرت الهی است، اظهار کرد: باید همیشه سالروز این آزادسازی و یاد خرمشهرآفرینان را گرامی داشت.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: انقلاب اسلامی از طریق اقتصاد و منابع طبیعی، آمریکا و همپیمانانش را به چالش نکشید، بلکه ریشه فرهنگ لیبرالی را نشانه گرفته و در طول این ۴۳ سال در برابر فرهنگ لیبرالی، که تلاش دارد خدا و دین را از زندگی مردم کنار بگذارد، ایستاده است.

وی افزود: ایران اسلامی بدون عدول از ارزش‌ها و علیرغم همه تحریم‌های دشمن در حوزه‌های مختلف علمی از جمله پزشکی و دانش بنیان، پیشرفت‌های قابل توجهی داشته و با عزت و اقتدار در برابر مستکبران ایستاده است.

حجت الاسلام مروی با اشاره به سال‌ها خدمت خود در دفتر رهبری، اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب علاوه بر توجه به مسائل کلان کشور نسبت به گرفتاری‌ها و مشکلات تک تک مردم دغدغه مند و پیگیر هستند و این سیره علمای بزرگ اسلام بوده است.

تولیت آستان قدس رضوی در ادامه با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران به عنوان یک حرکت اجتماعی، انقلابی و دینی بی‌نظیر توسط امام خمینی (ره) به عنوان یک عالم دینی شکل گرفته است، افزود: ملت ایران با گذشت ۴ دهه از پیروزی انقلاب اسلامی با نصرت الهی و رهبری حکیمانه امام راحل و هدایت‌های عالمانه رهبر معظم انقلاب، با وجود همه توطئه‌های دشمنان همچنان با قدرت و عزت بر اصول و ارزش‌های انقلابی و اسلامی خویش ایستاده و همچنان با عزت به طی راه نورانی خود ادامه می‌دهد.

وی طلاب و مبلغان را جهادگران بی‌ادعای عرصه دفاع و تبلیغ دین خواند و با اشاره به تأکیدات اسلام در خصوص کمک به نیازمندان و محرومان و نقل داستان‌هایی از توجه علمای بزرگ اسلام به رفع مشکلات مردم، اظهار کرد: از منظر اسلام نمی‌توان متوجه عرصه‌های معرفتی و عبادی بود اما از مسائل خدماتی و توجه به درد و نیازهای جامعه غافل بود.

حجت الاسلام مروی با اشاره به توجهات رهبر معظم انقلاب به خدمات اجتماعی پیش و پس از انقلاب اسلامی، عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب چه در بلایای طبیعی که جمعیتی از مردم را درگیر می‌کند و چه موضوعات موردی، هیچگاه نسبت به زندگی و معیشت مردم بی تفاوتی نبوده و مشکلات مردم را مساله خودشان می‌دانند، حتی در مواردی برخی از مشکلات موردی افراد را که ایشان مطلع می‌شوند، شخصاً پیگیری می‌کنند.

منبع : خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا