اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

آخرین وضعیت رنگ‌بندی کرونا در خراسان رضوی

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- بر اساس آخرین گزارش نرم‌ افزار ماسک وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هم‌اکنون ۲ شهرستان بردسکن و خلیل آباد خراسان رضوی در وضعیت زرد و ۳۱ شهرستان دیگر استان در وضعیت آبی قرار دارند.

پیش از این از میان ۳۳  شهرستان خراسان رضوی، فقط بردسکن در وضعیت زرد و بقیه در وضعیت آبی قرار داشتند که شهرستان خلیل‌آباد این استان نیز از وضعیت آبی به زرد تغییر یافته است.
شهرستان مشهد نیز در وضعیت آبی کرونایی قرار دارد.
بر اساس آخرین تغییرات در نقشه رنگ‌بندی شهرستان‌های کشور در ۱۸ دی هیچ شهر کشور در وضعیت قرمز قرار ندارد، جاجرم تنها شهرستان کشور در وضعیت نارنجی است و تعداد شهرستان‌های زرد کاهش یافته است.
نقشه رنگ‌بندی کرونایی کشور فقط بر اساس روند بستری بیماران کرونایی است.

بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۶ میلیون و ۲۰۴ هزار و ۲۲۴ نفر در ایران به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۹ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته مجموع جان باختگان این بیماری در کشور به ۱۳۱ هزار و ۸۲۱ نفر رسیده است.

همچنین تاکنون ۶ میلیون و ۴۸ هزار و ۹۵۷ نفر از بیماران نیز بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. 

بنابر اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکنون ۶۰ میلیون و ۳۲ هزار و ۴۱۹ دُز اول، ۵۲ میلیون و ۴۴۴ هزار و ۳۸۰ دُز دوم و ۹ میلیون و ۵۰۵ هزار و ۶۲۵ دُز سوم واکسن کرونا در کشور تزریق شده و مجموع واکسن‌های تزریق شده در ایران به ۱۲۱ میلیون و ۹۸۲ هزار و ۴۲۴ دُز رسیده است.

“پاندمی کرونا” در جهان ۳۰۱ میلیون و ۴۷ هزار و ۷۸۳ نفر را بیمار کرده و جان پنج میلیون و ۴۹۱ هزار و ۹۷۶ نفر را گرفته است. ۲۵۷ میلیون و ۷۰۸ هزار و ۲۸۴ نفر از افراد مبتلا به ویروس کرونا هم در جهان درمان شده‌اند.

در این میان آمریکا با ۵۹ میلیون و ۵۶۴ هزار و ۱۱۶ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ و همچنین ۸۵۵ هزار و ۸۴۳ قربانی ویروس کرونا، بیشترین آمار ابتلا و تلفات ناشی از پاندمی کرونا را در جهان به خود اختصاص داده است. پس از آمریکا کشورهای هند، برزیل و انگلیس بیشترین شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا را دارند.

ایران بر اساس آخرین آمارهای رسمی از لیست جدول ۱۰ کشوری که بیشترین جمعیت مبتلایان به کرونا را در جهان دارند حذف شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا