اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

آثار برگزیده هنرهای نمایشی جشنواره بین‌المللی هنرهای شهری مشهد معرفی شدند

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- دبیر جشنواره بین‌المللی هنرهای شهری مشهد گفت: ۱۸ اثر برگزیده نهایی در بخش هنرهای نمایشی جشنواره بین‌المللی هنرهای شهری مشهد مشخص شدند.

مهدی یک‌پسر روز سه شنبه در حاشیه مراسم معرفی این آثار در گفت و گو با خبرنگار رسانه خراسان بزرگ افزود: بخش هنرهای نمایشی این جشنواره تلاش دارد با بهره‌مندی از ظرفیت هنرمندان شهری و کشوری در عرصه نمایش، علاوه بر اثرگذاری فرهنگی خاص با محوریت مشهدالرضا(ع) و ترویج مفاهیم اصیل اسلامی‌ایرانی، نوروزی متفاوت برای زائران و مجاوران حضرت‌رضا(ع) رقم زده شود.

وی خاطرنشان کرد: باتوجه ‌به پایان مهلت ارسال طرح‌های هنرمندان برای شرکت در بخش نمایشی تا ۲۶ آذر، فرآیند بررسی ۱۹۸ اثر دریافتی در این بخش در دستور کار گروه داوری جشنواره قرار گرفت تا آثار منتخب برای اجرا و نمایش در ۲۱ مکان‌سوژه مختلف در شهر مشخص شوند.

 یک‌پسر افزود: با تصمیم نهایی هیات داوران، ۱۸ اثر نمایشی برای اجرا در نوروز ١٤٠١ در ۲۱ مکان- سوژه مختلف شهری معرفی شدند. 

استقبال از بهار، یک جشنواره هنر شهری به ابتکار شهرداری مشهد با قدمتی بیش از یک دهه است که با مددگیری از خلاقیت‌ها، نمادهای زیبا از آثار هنرمندان عرصه های مختلف و کارشناسان امور شهرآرایی در آستانه روزهای آغازین بهار در فضای عمومی شهر جانمایی شده و همگام با نو شدن طبیعت درصدد نشاط‌بخشی به شهروندان مشهد و زائران و مسافران نوروزی این کلانشهر است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا