اخبار خراسان رضویاصفهان

آئین تکریم از مقام مادران و همسران شهدای لشگر فاطمیون برگزار شد


به گزارش رسانه خراسان بزرگ، مسئول کانون ایثار و شهادت دبیرخانه خدمت رضوی اصفهان در مراسم تکریم مادران و همسران شهدای لشگر فاطمیون با بیان اینکه جایگاه رفیع مادران شهدا در فرهنگ ایرانی اسلامی جایگاهی خاص و ویژه است، گفت: مادران شهدای والا مقام لشگر فاطمیون فرزندانی را تربیت کردند که سرباز راه اسلام بودند و این فرهنگ برگرفته از مکتب حضرت زهرا سلام الله علیها است.

مهر انگیز ترکی افزود: امروز محور مقاومت در منطقه به برکت خون شهدا مقتدر و سربلند است و این دستاورد مرهون مادرانی است که فرزندان خود را در راه دفاع از حریم آل الله تقدیم کردند.

وی ابراز داشت: میلاد خجسته حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها در حقیقت ولادت فرشته نجات و بشریت و مشعل فروزان هدایت و رستگاری است و انتخاب شایسته این روز به عنوان روز زن و مادر بیانگر اهمیت نقش و جایگاه بانوان و مادران در جامعه اسلامی به ویژه مادران و همسران شهداست.

ترکی با بیان اینکه ما به وجود چنین بانوان شایسته ای می‌بالیم، اظهار داشت: تکریم مقام مادران و همسران شهدا کوچک‌ترین کاری است که می‌توان درباره صبوری عظیم این بانوان انجام داد و ما همیشه سپاسگزار فداکاری‌های آنان خواهیم بود.

در این مراسم که با حضور خادمان رضوی رنگ و بوی مشهد الرضا به خود گرفته بود، ملیحه فلاحیان، فرمانده پایگاه بسیج بانوان حوزه علمیه، طی سخنانی به مقام والای حضرت فاطمه (س) اشاره کرد و درباره جایگاه و نقش مقام زن و مادر در خانواده مباحثی را مطرح کرد.

در ادامه این مراسم که با تجلیل از مادران و همسران شهدای لشگر فاطمیون همراه بود، مادر احمد شکیب یکی از شهدای این لشگر، درباره مقام والای زن و شهدا دکلمه ای را قرائت کرد.

اجرای سرود و مولودی خوانی نیز از دیگر برنامه‌های اجرا شده در این آئین بود که مورد استقبال خانواده‌های این شهدا قرار گرفت.کانون ایثار و شهادت دبیرخانه خدمت رضوی اصفهان، یکی ازکانون‌های آستان قدس رضوی اصفهان است که خدمت به خانواده شهدا به ویژه شهدای فاطمیون را پیشه خود کرده و به مناسبت‌های مختلف علاوه بر اهدای بسته‌های معیشتی، برنامه‌های آموزشی، اهدای جهیزیه نوعروسان، همراهی و کمک در مشکلات گوناگون را نیز در کارنامه خود دارد.

منبع : خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا